Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az állami gondozottaknak jobb...

Az állami gondozottaknak jobb sorsa van?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a szüleim 3 éve elváltak. Anyát azóta nem is láttam, de nem is hiányzik, talán már az országból is elköltözött. 2 évig apuval éltem, egész szegényes körülmények között, mert anya soha nem fizetett gyerektartást, apának pedig hol volt munkája, hol nem. Tavaly nyáron ő is németországba ment dolgozni és azóta az egyedülálló nagybátyámmal élek (apu tesója). Szerencsére ő elég jófej, de az utóbbi hetekben látom rajta, hogy már terhére vagyok, mert mindig kérdezgeti, hogy beszéltem-e apával, és hogy kértem-e pénzt. Ugyanis mióta apa németbe van, a nagybátyám tart el, mert apa még semmi pénzt nem küldött 7 hónap alatt, és mikor elment akkor is csak 15 ezer forintot hagyott, azt is kölcsönkérte valakitől. Persze nem éhezem, suliba járok, rendes ruháim és telefonom is van, de nagyon aggódom, hogy mi lesz velem jövőre , ha betöltöm a 18at. A nagybátyám jóindulatára nem támaszkodhatom örökké, és már kezdem azt hinni, hogy apa is végleg letett rólam.

2023. jan. 28. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ezerszer jobb sorsod van, mintha állami gondozott lennél.
2023. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudsz esetleg vmi diákmunkát vállalni, s akkor ezzel picit besegíteni nagybátyádnak anyagi eltartásodban?
2023. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ne akarj állami gondozott lenni !!


A napokban is hogy megkínoztak a bentlakásosak egyik társukat és még ki tudja, hogy mi-minden folyik a falak között, mint egy börtönben?! Illetve kiderült az évek óta tartó horror az egyik intézetben...


Nagyon kiszolgáltatott lennél és sokkal inkább, mint most!


Tanulj egy jó szakmát és állj mihamarabb a saját lábadra!

2023. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Az állami gondozottaknak rosszabb sorsa van, de neked se könnyű. Szüleid hatalmas idióták, hogy magukra hagyják a gyereküket. Apáddal beszéltél, ha pénzt kérsz mit mond? Nincs más rokon, aki segíthetne, nagyszülők, bárki? Legalább nagybátyádra számíthatsz, bár ki tudja meddig. Tanulj továbbra is, az érettségit mindenképpen csináld meg, utána vagy elmész egyetemre és közben diákmunkázol végig, hogy fent tartsd magad (nem lesz könnyű menet), vagy tanulj ki egy hiányszakmát és jól fogsz keresni.


Nagyon rossz ilyet olvasni, remélem minden rendben lesz. Kitartást kívánok, egyszer jobbra fordul minden

2023. jan. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Állami gondozott voltam fél éves koromtól körülbelül 2 éves koromig, szerencsére nem igazán emlékszem rá, viszont az az egy dolog (gondolom részben az örökbe fogadó családom elmesélésének köszönhetően) eléggé élénken él bennem, amikor egy 10 év körüli kisfiú egy vastag bottal akart fejbe vágni nem sokkal azelőtt, hogy elhoztak volna onnan. Ha a bátyám (örökbe fogadó szüleim fia) nem csavarja ki a kissrác kezéből azt a botot, akkor valószínűleg már nem élnék.


Ez csak egy személyes példa volt, de sajnos gyakoriak még az ilyen otthonokban a fizikai, nemi erőszak, mentális bántalmazás, drogozás, dohányzás és pl egy fiú, aki olyan helyen nőtt fel, simán azt hitte, hogy ha a lánynak az első alkalom, akkor nem eshet teherbe....


Elhiszem, hogy nem könnyű neked, de sajnos ez van. Próbáld meg kihozni a legjobbat magadból és a helyzetedből.

2023. jan. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, az állami gondozottak jó részét éri szexuális erőszak vagy a társaiktól, vagy a "gondozóiktól". Apád egy szemét pöcs, a nagybátyád előtt meg le a kalappal hogy magához vett: a faterod szemétsége ellenére.
2023. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Állami gondozottak nagy része csak a pénz miatt van ott ahol, mármint hogy emberek felveszik utánuk a támogatást.
2023. jan. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de mindkét szülőd bűncselekményt követ el ellened a tartás elmulasztásával, amit jogi úton ki lehetne kényszeríteni.

Be kéne menned a gyámügyre és szólni!

Jársz iskolába?

Az iskolának is már rég tennie kellett volna valamit.

2023. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott hogy csak úgy oda se lökhetett volna a nagybátyádhoz apád.
2023. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!