Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e a magyar törvénye...

Lehetséges-e a magyar törvények szerint két keresztnevet kötőjellel adni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Pl ha az ember úgy szeretné elnevezni a gyerekét hogy Szabó Anna-Mária (nem Szabó Anna Mária és nem is Szabó Annamária, mert igy nem tetszik) engedik-e? A skandináv országokban és Németországban is rengeteg kötőjeles keresztnév van, nálunk meg már elindult a kötőjeles vezetéknevek divatja, ezért gondoltam talán már ezt is lehet. Aki tud releváns érvényes szabályt, vagy hogy hol tudok utánanézni kérem irja meg!
2010. okt. 7. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem lehet így anyakönyvezni.
2010. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre lehetőség.
2010. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem azért, de mi különbség van a kötőjeles Anna-Mária és az Anna Mária között? hangzatban semmi, mert az h az Annamária így egyben nem jön be, azt meg értem.
2010. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jaja, hangzatban nincs különbség, de irásban nekem igy jobban tetszik, meg kifejezi hogy a 2 név egybe tartozik és nem lehet őket külön választani, pl nem fogják azt gondolni az emberek hogy csak az elsőt használja. de hát ha nem lehet akkor mást kell kitalálnom... :( (vagy meg kell próbálnom Skandináviában szülni :D)

az Anna Mária amúgy csak példa volt, konkrétan nem erről a névről lenne szó

2010. okt. 8. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
melyik névről lenne szó ?:)
2010. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akár tetszik neked, akár nem, a magyar törvények nem engedik meg a kötőjeles írásmódot. Ha két nevet akarsz adni a gyerekednek, megteheted. Ha kötőjelesen akarod adni, akkor elég Romániába menni, ott lehet kötőjellel anyakönyvezni. Mi több, egészen véletlenül ismerek egy Romániában anykönyvezett Anna-Máriát. :P
2010. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hű, bárcsak ez lenne a legnagyobb dolog egész életemben ami nem tetszik! :) Különben teljesen igaz, ezért is vonatkozott a kérdésem arra hogy törvényileg mit lehet. Köszönöm.

De biztató hogy már ennyi helyen lehet, ki tudja, mire aktuális lesz, lehet hogy még bevezetik. :) Romániában amúgy még nem voltam, de majd fontolóra veszem. ;) (Norvégiában meg Dániában már voltam, bármelyik országban szivesen szülnék szuper gyönyörű helyek - és családbarát országok.)

2010. okt. 8. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hol lehet utánanézni, de én eddig úgy tudtam, hogy ha nemzetiséginek vallod magad, bármilyen nevet anyakönyveztethetsz.(jogi értelemben semmiféle hátrányod nem lesz abból, ha nemzetiséginek vallod magad)

Újságokban szokott lenni 'a jogász válaszol' vagy hasonló nevű rovat, érdemes lehet ott rákérdezni.

2019. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!