Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kimenjek Nemetorszagba en is?...

Kimenjek Nemetorszagba en is? Itthon jo munkqm van ,mig a parom uj eletet akar kezdeni.

Figyelt kérdés

30 eves par vagyunk. A paromnak eddig jomeno uzlete volt, evekig nagyon jo elt. Viszont az elmult ket evben ez romlott es most augusztusba bezarja az uzletet es Nemetorszagba akar menni dolgozni. Nemet nyelvtudasa szinte semmi, es nagyon regen volt beosztott is. Elkepzelese szerint majd egy gyarba jo lesz dolgozni, a lenyeg h a lakohelyetol tavol legyen.

En mindenkozben egy jo karriert epitettem, tanultam munka mellett es mivel soha nem voltunk kozos kasszan en voltam mindig a szegenyebb kettonk kozul. Tavaly kaptam egy allasajanlatot nemetbol, akkor a parom nem akart kikoltozni. Most 1 evvel kesobb en rengeteg munkaval de elertem azt h magyatba 500 ezer Ft a netto fizetesem (apolo vagyok). Emellett jelentkeztem egyetemre is.... nagyon szeretem a parom es o is szeret engem , de en most nem erzem azt h ki akarok koltozni. Talan tenyleg jobb lenne ... de mindent elorol kezdeni ugy h annyit de annyit dolgoztam itthon... a szakmamba is mindent a legelejetol kezd3nj ,addig mig nem lesz meg a nyelvvizsgam....

Nem tudom mit tegyek... nem kenyszerithetem a parom h itthon maradjon... de tavkapcsolatot sem szeretnenk ezt mar megbeszeltuk kozosen. Viszont azt sem nezhetem vegig h tonkremenjen anyagilag....



2023. ápr. 27. 03:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Engedjétek el egymást!
2023. ápr. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Én is azt mondom, hogy menjen. Megpróbálja, aztán, ha úgy érzi, hogy tartósan maradni fog, akkor átbeszélitek újra. Addig mindketten átgondoljátok, hogy mi legyen.
2023. ápr. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
neked kell tudnod ,én a családomal költöztem ki 3 ėve és nem båntam meg pedig én se tudtam nėmetül de szorgalmasan tanultam tanulok németül.
2023. ápr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, de a párod egy hülye, de legalábbis nem tudta feldolgozni, hogy tönkrement az üzlete.


Az semmiképp nem opció, hogy a Te karriered is zátonyra fusson, szóval lehet, hogy ezt a kapcsolatot hagyni kell.

2023. ápr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 NTBS ***** válasza:
94%
Te ne menj.
2023. ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
99%

Eszedbe se jusson. Amikor te akartál menni ő maradt. Csak a saját érdekét nézi.

Ráadásul a bizonytalanra megy ki. Ha esetleg sikerül neki (amit kétlek) utána mehetsz 1 év múlva.

2023. ápr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek vagytok? Sztem te ne menj. Azt érzem az írásodon, hogy te jól erzed magad idehaza most. Amit hiányolok az írásodból: a közös jövőképetek. Nekem az jön le, hogy meg nem sokat beszélgettetek arról, hogy hogyan képzelitek el a közös jövőt. Vagy a párodnak van-e egyáltalán erre vonatkozó elképzelése.... Engedd, hogy a párod menjen ki, de te ne menj vele. 1 év múlva meglatjátok, hogyan alakul a kapcsolatotok.
2023. ápr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Ne csináld! Én 11 éve élek és dolgozom Németországban. Nyelvtudás nélkül abszolút öngyilkosság kijönni, kizárólag azt fogja elérni a párod, hogy feléli a tartalékait, aztán fülét-farkát behúzva jön haza. Stabil nyelvtudást nem igénylő munkából itt sem lehet tisztességesen megélni (igen, magasabbak a fizetések, de az élet költségei is).

Eszedbe ne jusson feladni azt, amiért megdolgoztál! Tanulj, engedd el a párodat, ő pedig tapasztalja meg, amit nem akar elhinni!

2023. ápr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne mindent újrakezdened, de tény, hogy első körben a nyelvre kéne ráfeküdni.
2023. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Ez amúgysem kapcsolat, ha nem tudtok kommunikálni és idegenek szavazzanak a jövőtökről. Úgyhogy új élet. Külön.
2023. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!