Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adtál a szüleidnek kulcsot a...

Adtál a szüleidnek kulcsot a lakásodhoz?

Figyelt kérdés
Ha adtál, vagy nem miért? Ha adtál, de megbántad, miért?
2010. okt. 9. 15:57
1 2
 1/16 anonim válasza:
89%
Aftam, és nem bántam meg, mert nem szokott csak úgy bemászkálni, csak ha mondjuk elmegyünk nyaralni.
2010. okt. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Nincs még lakásom de semmiképpen sem adnék csak ha nyaralni megyek vagy esetleg beteg vagyok kórházban. Azért nem adnék mert minek? Nekik nem kell a házamban lenni amikor nem vagyok itt amikor meg itt vagyok akkor beengedem őket.
2010. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Mert ha otthon vagyok, beengedem őket, ha meg nem, akkor nem hiszem hogy bármi keresnivalójuk lenne ott, főleg hogy a párommal lakom együtt.

2010. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen adtam,mert egyrészt nem mászkál be kéretlenül,előtte mindig ideszól ráérek-e.

Másrészt volt olyan,hogy nem voltam otthon és megkértem hozzon utánam valamit,tehát ilyenre is gondolni kell.Vagy ha otthon vagy és ne adj isten történik valami veled,akkor nem tudnak bemenni?

De amugy ez az én véleményem,van ismerődöm aki nem ad,mert a szülei amig volt kulcsuk kéretlenül,állandóan mentek,nem érdekelte őket van e nála valaki vagy éjszakás műszak után aludna:S

Szóval ez szülőtől függ.

2010. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Adtam,nem bántam meg. Számomra ez természetes,ha bármi történik be tudjon menni.
2010. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Adtam és nekem is van az ő lakásukhoz kulcsuk,mert ezt tartom normálisnak. Bármikor lehet szükség rá valamelyikünknek. Nemcsak a szülőnek kell normálisnak lenni,hanem a gyereknek is,és akkor ebből nicns gomd.
2010. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
nem adtam,mert felesleges. Ha itthon vagyok úgyis beengedem őket,ha meg nem,akkor meg minek jönnének be. Meg amúgy is párom háza,tehát ezért se. Párom apukájának van kulcsa,vészhelyzet esetére.Nem bántuk meg,nem járkál be,csak ha külön megkérjük valamiért.
2010. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Adtam, és bizony mindkét szülő (saját és párom) esetében alaposan megbántam...


Az első lakásunkat az apósomék házára építettük (emelet ráépítésként). Az építkezés ideje alatt másfél évig az ő lakásukban laktunk, a férjem szobájában.

Már akkor tapasztaltam, hogy anyósom a távollétünkben rendszeresen bejár, átrendezi a szekrényünket, baromi bosszantó volt, de tehetetlen voltam...


Aztán felköltöztünk az emeleti saját lakásunkba, eleinte eszembe sem jutott bezárni a lakásunk ajtaját, míg dolgozni vagyunk, nagyon jóhiszeműek voltunk...


Egy szép napon jóval hamarabb mentem haza a megszokottnál és legnagyobb döbbenetemre a hálószobánkba nyitva az apósomat találtam ott, amint éppen mindent átforgat!!!


Kiderült, hogy míg mi a munkahelyünkön vagyunk, addig a "drága" apósomék áttúrják a lakásunkat (hálószoba, konyha, hűtő, stb.)...


Na, ezután hívtam egy lakatost és egy szép vasrácsot szereltettem a lépcsőnk tetejére, amit biztonsági zárral lehet bezárni! (Nem mertek egy rohadt szót sem szólni!)


=========================


Sajnos, a saját szüleimben is csalódtam... :-[

Bennük is vakon megbíztam, természetes volt, hogy kulcsot adtam nekik a lakásunkhoz "bármi történhet" jelszóval...


Ez már a másik lakásunkban történt, ami Bp-en van.

(Az apósomékkal közös házból elköltöztünk, oda az én szüleim nem tudtak volna a tudtunk nélkül bemenni.)


Itt meg az történt, hogy az apám vitt a lakásunkba olyanokat, akiknek a lakásunkat megmutogatta a tudtunk és beleegyezésünk nélkül!!!...

Én nem akartam senkinek sem mutogatni a lakásunkat, az meg végképp felháborított, hogy a távollétünkben bárkit odavisz és végigcserkészik a lakásunkat?!... 8-o

Megállt az eszem!...


Szóval, róluk is kiderült, hogy a bizalommal odaadott lakáskulccsal visszaéltek... :-[


Naná, hogy visszakértem a kulcsokat tőlük!


Na, aztán pár hónap múlva az anyám olyan indokkal, hogy "kicseréljük a zárakat és új kulcsokat csináltatunk nektek is" visszakérte az ő lakásuk kulcsait tőlem (pedig én az elköltözésem óta soha nem mentem a lakásukba a távollétük alatt!)...

Visszaadtam a kulcsot, és megmondtam, hogy köszönöm, de nem kell kulcs a lakásukhoz, úgyis akkor jövünk látogatóba, amikor ők itthon vannak! (Tudtam, hogy ez most a "bosszú" és csak a kulcsok visszakérésére ment a játék.)


Szomorú, de a mi családunkban az derült ki, hogy vadidegenekben jobban megbízhatunk, mint a saját szüleinkben!... :-[[

2010. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

17:02

Saját tapasztalom alapján is szomorú, hogy ilyen esetben nekünk kellene szégyelnünk magunkat.(szerintük)

2010. okt. 9. 17:15
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Mi is adtunk apósoméknak, végszükség esetére, még soha nem éltek vissza vele (ha itthon vagyunk, sem jönnek, csak egy évben 4x - 2 szülinap, 2 névnap) Viszont már volt, hogy jól jött, egyszer kizártam magam a lakásból, a szomszédtól telefonáltam, hogy jöjjön, hozza el a kulcsot. Nekünk is van kulcsunk hozzájuk, sosem használjuk, legtöbbször kapunk is érte, ha csengetünk nálunk "mi van, nincs kulcsotok?"
2010. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!