Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megszeretném változtatni a...

Ha megszeretném változtatni a vezetéknevem a “Wolf” egy választható név?

Figyelt kérdés
Az apámat nem is ismerem/ismertem, azt sem tudom él e. Az anyukám neve pedig hülyén hangzana az enyémmel (kb. mint a Végh Béla). Nagyszüleimet sem ismertem egyik ágról sem, ezért úgy vagyok vele választok egyet ami tetszik (és persze lehetőséges). Wolf vezetéknév van Magyarországon is, ez így felvehető?
2023. máj. 8. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Mivel nem nemesi, vagy hasonló név, így minden további nélkül felveheted, nem kell pl rokoni kapcsolatot igazolnod más hasonló vezetéknevű emberekkel.
2023. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem, mivel nem magyaros írásmód.
2023. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Farkas nem jó?
2023. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Választható, és nem is kell igazolnod, hogy van ilyen nevű felmenőd.

Nincs olyan előírás, hogy csak magyar családi név választható, csak az utóneveknél van ilyen.

2023. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem magyaros és/vagy hagyományos írásmódú nevet csak akkor választhatsz, ha igazolni tudod, hogy te vagy az őseid quasi kényszer hatására módosítottak korábban "egyszerűbbre". Pl. ...hy-ról i-re, vagy magyarosítottak zsidó, sváb hangzású névről.
2023. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Amit 5-ös ír, az előny, de nem kötelező ezt igazolni.
2023. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

"A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét – különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével – nem lehet engedélyezni.

Különös méltánylást érdemlő körülményként értékelhető többek között, ha az ügyfél bármely egyenes ági felmenője által viselt családi név felvételének engedélyezését kérelmezi és igazolható a felmenő és a kérelmező közötti családi kapcsolat (családfa felállítás) vagy a kérelmező külföldön hivatalosan nevet változtatott és a külföldi névváltoztatás tényét okirattal tudja igazolni."


[link]

2023. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!