Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek egyetemre csak azért,...

Menjek egyetemre csak azért, mert a szüleim erőltetik?

Figyelt kérdés

21L vagyok.

Amint befejeztem a gimit, amit az évfolyam legjobb átlagai között fejeztem be, elkezdtem az egyetemet "Bank és pénzügyek" szakon. Sajnos Covid19 időszak végén volt ez és az oktatás még nem volt az igazi az egyetemnél amelyikre jelentkeztem, ha egyeltalán normális oktatás volt ott valaha. Kb. 20-an voltunk az osztályban, és csak 3-an jártunk be órákra, a többiek munka miatt nem tudták megoldani. Azok az órák is olyanok voltak, hogy nem pazaroltak 3 emberre időt, úgyhogy beszéltünk egy kicsit, és elengedtek, vizsgán nem igazán tudott senki semmit, de átengedtek.

Én valahogy nagyon nem így képzeltem el az egyetemet, ezért másfél év kínlódás után, kínlódás alatt pedig azt értem, hogy úgyanazok a tanárok második évben kérdezösködtek a tavalyi anyagról, és nem értették, hogy nem tudunk alap fogalmakat, megelégeltem és ott hagytam. Arra gondoltam, hogy hiába lesz meg a diplomám, ha nem tudom még azt sem, hogy mi a tőke (ezt pont tudom, de ilyen alap dolgokra gondolok).

2 hónapja kimentem Németországba egy húsgyárba dolgozni, és szeretem a munkát. Igazából nem is munkába járok oda, olyan nekem ez, mintha egy hobbi lenne.

A szüleimnek, hogy békén hagyjanak és megnyugtassam őket, azt mondtam, hogy idén majd felíratkozom egy másik egyetemre, talán tanügyre. De az az igazság, hogy az elsőt is úgy választottam, hogy nem tudtam mit válasszak, erre milyen jól ment az is... Nem tudom milyen egyetemet csinálhatnék, nem igazán tetszik semmi, de nagyon erőltetik, főleg ebben az egy hétben, amikor hazajöttem szabadságra egy családi esemény miatt.

Édesapám azt mondja, hogy a húsgyárat megkapom én máskor is, de legyen egy diploma a kezemben, mert ugye azt mondtam, hogy talán pedagogiára megyek majd.

Na most, nem mindegy, ha diplomával vagy anélkül megyek külföldre dolgozni? Meg, hogy ők nem szeretnék, hogy másnak dolgozzak egész életemben.

Igen, biztos vagyok, hogy ezt tapasztalatból mondják, mert nekik nem volt lehetőségük egyetemre menni, de egyszerűen nem tetszik semmi, és semmi kedvem erőltetni valami olyat, amit nem szeretek.

Nagyon makacs vagyok, de lehet, hogy emiatt nem tudom tisztán látni melyik lenne a jobb döntés. Dolgozzak külföldön egy pár évig, és tegyek félre egy kis pénzt a jövőre vagy hagyjak ott mindent és jöjjek haza csinálni egy másik egyetemet, ami meg fogalmam sincs milyen szak lenne?


2023. máj. 22. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Család
Jövő
Egyetem
Munka
Emberek
Oktatás
Munkahely
59 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Azt csináld amit te szeretnél, a te életed nem másé, magadnak felelj meg.
2023. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

"21L vagyok."

. Idáig olvastam: semmit nem csinálsz csak azért, mert valaki erőlteti, neked viszont nem érdeked. De ezt már fel kellett volna ismerni.

2023. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

Ebben a helyzetben képzeld magad elé azt, hogy hol szeretnél tartani mondjuk úgy 10 év múlva. Ha a húsgyárba képzeled magad, akkor járd tovább azt az utat, amin elindultál most. Ha esetleg több elvárásod van az életben, például szakmailag, akkor ideje felnőni és felelősségteljesen gondolkodni.


Megjegyzem, jónéhány ismerősöm van, akik hozzád hasonlóan elindultak a gazdag nyugati gyárakba gályázni és most semmivel nem tartanak előrébb mint én, aki itthon maradtam.

2023. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Másik országban jártál egyetemre? Magyarországon nincs "Bank és pénzügyek" szak. Fura a szóhasználatod is, egyetemen nincsenek osztályok, Covid alatt meg mindenhol online oktatás volt. Nem hiszem, hogy a tanárok (oktatók?) elengedtek volna titeket óráról és a tavalyi anyagról beszélgettek volna veletek.

Mindamellett nem is ez a kérdés lényege. A saját életével pedig mindenki azt csinál, amit szeretne. Én jártam egyetemre, szerettem is, nappalin és levelezőn is, szeretem az egyetemi légkört. Egészen más mint a középiskola. Én is azt mondanám, hogy menj egy képzésre, fiatal vagy még.

2023. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Aki ezt a szöveget írta, az biztosan nem járt Magyarországon egyetemre.
2023. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha szereted a munkádat (ami nem csoda, az első pár hónapban minden munkahely vattacukros álomnak tűnik) és jelenleg fingod sincs milyen szakra menj egyetemre, akkor maradj kint. Valószínűleg megunod a gyári munkát pár év múlva és tanulni akarsz, nem leszel még elkésve semmivel.
2023. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Menj egyetemre, de ne apád miatt, hanem magad miatt. A húsgyárban robotolni nem sokáig lesz álom meló.


Én azt javaslom, hogy most már úgyis mindjárt itt a nyár, ne kapkodj, maradj kint, és van időd átgondolni, mit is szeretnél tanulni és iratkozz be jövőre az egyetemre.

Diploma nélkül nehezen fogsz bármilyen jó helyet találni, és bocsi, de nem hiszem el, hogy egy húsgyárban jól fogod érezni magad és ez életed célja,

2023. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen fölösleges úgy egyetemre menni, hogy nem érdekel a szak, csak pazarolod az ingyenes féléveidet, ráadásul minden egyes kudarc után csak nehezebb lesz újra rávenni magadat, hogy intézményes keretek között tanulj. A tanár ráadásul pont nem az a pálya, ahol a magad ura vagy (hacsak nem nyelvtanár leszel, akkor van valami minimális esély), a fizetés is tré.

Nagyon fiatal vagy még, szerintem teljesen jó úton jársz, hogy elkezdtél dolgozni. Teszel félre pénzt, tanulod a nyelvet, és ha később megtetszik egy egyetemi szak, vagy akár egy szakma, még semmivel sem vagy elkésve. Akár Németországban is tanulhatsz majd, ha már úgyis kint vagy.

Én nagyon hasonlóan jártam anno, elkezdtem szülői nyomásra egy bizonyos szakot, nem tetszett, otthagytam. Belekezdtem másba, ahhoz meg tehetségem nem volt. Kimentem fél évre dolgozni, és ez hozta meg a változást. Önbizalmat és függetlenséget adott, és hazatérve elkezdtem azt a szakot, ami érdekelt. Most éppen a második diplomámat készülöm letenni, ezt már újra Németországban, nem is szándékozom tartósan visszamenni Magyarországra.

2023. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem valami OKJ-s szakra jártál? Azért az messze nem ugyanaz, mint egy egyetemi szak...


Én is a szóhasználatod miatt gondolom. Egyetemen nincs osztály, és az oktatókat sem hívja senki tanárnak.

2023. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%
#9 én mondjuk egyetemre járok, és ugyanúgy osztálynak hívom azt a 20 fős csoportot amiben vagyok, és az oktatókat is tanárnak hívjuk, nem értem minek ez a zsúrpubiskodás
2023. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!