Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt tényleg leégettem a...

Emiatt tényleg leégettem a párom, mert a családi összejövetelen nem tudtam beszélgetni?

Figyelt kérdés

Szüleivel már találkoztam többször is, és velük is nagyon nehezen ment a kapcsolatteremtés (miattam). Egyszerűen nehezebben megy az ismerkedés és nem tudok társalogni olyan emberekkel, akiket nem ismerek, ha erőltetem a beszédet, akkor meg még rosszabb lesz.


Azt kell tudni páromról, hogy késői gyerek, és a legfiatalabbik tesója is 10 évvel idősebb nála.


Az egyik tesójánál és annak családjánál voltunk családi összejövetelen, közös sütögetés volt, de nagyon sokan voltak: a tesói, azok parjai is ott voltak, és párom sógornőjének a családja (szülei, testvérei, azok párjai). Nehezítő körülmény volt, hogy nem volt velem egykorú, mindenki nálam idősebb volt, volt egy kisgyerek, aki elég hisztis volt, így ott is hagytam, mert kb semmi nem volt jó neki, amit csináltam.


Aztán folyton azzal nyaggattak, hogy beszéljek, meséljek valamit, nagyon erőltetetten elkezdtek beszéltetni és nem tudom, hogy rosszindulatból vagy sem, de párom sógornőjenek rokona megkérdezte, hogy velük van-e bajom, hogy nem szólok egy szót se, meg elkezdett a családomról faggatni, hogy ők milyenek. Mire mondtam, hogy nem velük van a bajuk, zárkózottabb vagyok, feszélyez a sok ember, nekem több idő, több találkozás kell, mire fel tudok oldódni. Majd amikor elkezdte mondani, hogy nem nézek a szemükbe, meg kézfogásnál is lenéztem, akkor már tudták, hogy szorongok, és menjek el ezzel szakemberhez, akkor elsírtam magam. Nem akartam, csak kijött. Ezt a többiek szótlanul tűrték, aztán meg vigasztaltak, de én is gáznak éreztem, hogy sírtam. És párommal ezen veszekedtünk, hogy én lejárattam őt.


2023. jún. 11. 22:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%
Inkább a párod értetlen, hogy nem tudja elhinni hogy ez nem mindenkinek megy paransra hogy beszélgessen egy jót.
2023. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Egyeltalán nem járattad le. Én is ilyen vagyok mint te, tudom miről beszélek. Azzal hogy a szüleidről kérdeztek, meg szakemberhez küldtek az durva megalázás,és szomorú hogy a párod nem állt melléd. Mikor megismerkedtetek is tudnia kellett hogy ilyen vagy, és ezzel nincs is baj. Nem lehet mindenki nagydumás.
2023. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Ez a kapcsolat halott úgy ahogy van. Neked kell eldöntened meddig vesztegeted az idődet. Két olyan különböző habitusú emberek vagytok akiknek esélytelen a jövője együtt.
2023. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Én ezt a palit családostól dobnám a fenébe.

Hogy merészeltek ezek így bánni veled?

2023. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Ők a parasztok! Utálom, mikor valaki nem érti meg, hogy nem mindenki tud megállás nélkül csacsogni, meg hajnalig sztorizgatni! Én már elmúltam 40, mostanra elfogadtam, hogy attól, hogy visszahúzódó vagyok, még érek annyit, mint más. De régen én is görcsöltem, ha társaságba mentem, hogy mi az anyámról fogok beszélgetni viszonylag idegen emberekkel.
2023. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Szakítasz, még ma este, problem solved. Én nem értem, mért kell mindenáron együtt lenni valakivel, akit se te nem szeretsz (merthogy nem szerethető), se ő téged. Nem kell kapcsolatokat erőltetni csak azért, mert vannak. Holnaptól boldog szingli vagy.
2023. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
4-el értek egyet. Dobd a fenébe a h.lye nyomorék bunkó családjával együtt. Ez van, nem mindenki nagydumás, én hasonló vagyok hozzád. Ha ezt pont a párom nem lenne képes elfogadni, akkor nincs is miért maradni vele. Ezek konkrétan megaláztak téged undorító módon egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz. Sok embernek, még annak is, aki amúgy nem zárkózott is kellemetlen tud lenni egy olyan tali, ahol kb. senkit sem ismer egy olyan nagy társaságban, ahol mindenki ismer mindenkit.
2023. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
99%

Itt a párod családja majd maga a párod volt gáz.

Egyrészt nem a világ csodája, ha valaki zárkózott típus, ezt felnőtt embereknek tudni kéne, ahogy azt is, hogy egy zárkózott típust nem azzal fognak feloldani a társaságban, ha megszégyenítik...

Az különösen bunkóság, hogy egy ilyen rövid ismerettség után kvázi mentálisan sérültnek titulálva szakemberhez küldenek. (Nem mintha nem lenne hasznos egy pszichológus, de egy jó barát tanácsolhat ilyet óvatosan a barátjának, nem egy kvázi idegennek, meg ilyen stílusban.)

Látszik, hogy az egész család kritikus, egymást is piszkálhatják, csesztetik mindenért, ezért reagálta le a párod úgy, hogy leégetted. Mert ő is retteg a véleményüktől.

2023. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 babyboom567 ***** válasza:
14%

Nem olvastam el a válaszokat.

Aspergeres vagy, így abból amit leírtál.Nézz utána.

A párodat dobd ki, paraszt, nem érdemel meg téged.

2023. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Remélem azóta kidobtad ezt a f@szt.
2023. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!