Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családotokban olyan,...

Van a családotokban olyan, aki nem képes, nem akar lépést tartani a világgal?

Figyelt kérdés

Pl egy e-mail nem tud elküldeni, de még egy SMS-t se.


Ezek nem mai dolgok, de ő nem képes megtanulni, pedig nem 100 éves.


2023. júl. 15. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Apám. Telefonálni tud, de csak "buta" telefonnal, a számítógépet be tudja kapcsolni, el tudja indítani a játékait, de ennyi. Ha valami gondja akad, felhív, de nem tudja elmondani, mi a baja, csak hogy "nem működik ez a sz*r". Múltkor fél órámba került telefonon keresztül rájönni, hogy azért nem tud belépni a gmail-be, mert egyáltalán nem regisztrált még oda. 3 féle böngészőt használ, mert 3 oldalt szeret megnézni, ha pl Facebookozni szeretne, megnyitja az Operát, új lapot nem tud nyitni. Egyébként nem fogyatékos, inkább túl büszke hozzá, hogy leüljön tanulni.

Ha át kell valamit utalni, és Anyu nem tudja valamiért megcsinálni, apám bemegy a bankba, vagy felhív, hogy intézzem el.

2023. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Örüljetek neki. Nálunk mióta anyám megtanult egy alap net használatot (fb meg google használat kb), azóta minden sz@r kamu reklámnak bedől és veszi az aliexpresses csodaszereket 5x áron a dropshippinges kamu oldalakról.
2023. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Metionin ***** válasza:
100%
12. Az a másik véglet, aki nálunk anyósom...konkrétan majdnem "vett egy házat" 1 millió ft-ért, elmondott minket minden hülyének, amiért gyanúsnak találtuk, hogy valaki 1 millióért árul egy házat...aztán rákerestünk a címre gugli street view-n és valami kirohadt putrik voltak ott. Tavaly meg valami kamu oldalon a bankkártya adatait is feltörték de nem tanul belőle.
2023. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
12-es 13-as úgy látom vigyázni kell ezekre az öregekre!
2023. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kb az egész családom, és ellenzik is a technika fejlődését.
2023. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen, a 80+-os nagyszülők, 60+-os szülőknél is kezdik felütni a fejüket ilyen jellegű problémák. Igaz ők neteznek, meg ilyenek, de a komplexebb dolgokkal elakadnak azért már
2023. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Minél idősebb valaki annál kevésbé nyitott az új dolgokra, ennyi az egész.
2023. júl. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 60 éves elmúltam és már kb 40 évvel ez előtt is speciális számítógépeken dolgoztam. Ekkor még nem létezett PC, nem volt internet sem, így mindig is lépést tartottam ezekkel a dolgokkal, mert ma is a munkám része, viszont egyáltalán nem szólom le azokat, akiket nem érdekel az internet, mert számos más, egyéb hasznos készségük lehet ehelyett, amik viszont már kiveszőben vannak. A férjem nagymamája pl isteni rétest tudott készíteni, maga nyújtotta a tésztát és nem mellesleg mindent megtermelt a kertben és teljes életet élt internetezés nélkül is majdnem 100 éves koráig. A szüleim még életükben nem kapcsoltak be egy számítógépet sem, bankszámlájuk sincs, viszont tudják, hogyan kell feldolgozni pl egy disznót, tyúkokat nevelnek és eladják a tojást, ezzel egészítik ki a nyugdíjukat és ők is mindent megtermelnek a kertben még télire is. Apukám szinte mindent meg tud javítani, ami a ház körül elromlik, folyton szorgoskodik, mindig talál magának valamilyen elfoglaltságot. Teljesen önellátók, autót tartanak fenn, a kisnyugdíjuk ellenére jelentős megtakarításuk is van, természetesen én segítettem nekik, hogy ne a szekrényben tárolják KP-ban, de ez nem okozott nekem semmi problémát. Büszke vagyok rájuk, amiért ügyesek minden másban.


A saját korosztályomból is ismerek jó pár embert, akiket nem igazán érdekel az internet, ettől még a többség értékes, okos, ügyes, talpraesett, ami viszont egyes túl sokat netező "Tiktokozó, féééészbukozó", fiatalról nem feltétlenül mondható el.


Számomra amiket felsoroltál, nem értékmérők, de elismerem, hasznosak tudnak lenni, hiszen mint írtam, én is használom a netet és bankolni is neten szoktam, de el tudom fogadni, hogy nem mindenkinek vált a net az élete részévé.

2023. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!