Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tud működni egy véget ért...

Tud működni egy véget ért párkapcsolat békés együtt élésben közös gyermekekkel?

Figyelt kérdés

Ha a pár már nincs együtt, esetleg el is válnak, de a gyerekek miatt egy fedél alatt külön életet élnek. Konkrétan az érdekelne van-e köztetek ilyen család?

Én többet nem bízom meg a férjemben, de szeretem, mint embert és mint apját a gyermekeinknek. Egyikünk sem akar új párkapcsolatot. 11 év házasság után is tervezünk fentiek szerint együtt élni szabadon engedve egymást békességben, amíg nem akarunk majd mással élni(de egyikünk sem tervezi). Persze függ attól, hogy ki milyen természet és bántja-e a másik jelenléte,életmódja, de úgy érzem megvalósítható. Külföldről van szó, ahol anyagilag csak egymásra számíthatunk majd.



2023. aug. 5. 02:56
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
97%
Nekem van egy ismerősöm, akinél ez van. Az azért egy nagyon fura helyzetet szül otthon. A szülők ritkán, akár soha nem beszélnek, mint akik elváltak, de mégis együtt élnek. Ezzel a féle elhidegült kapcsolattal a gyerekek se fognak tudni mit kezdeni, hogy most anya és apa együtt vagy külön vannak. Egy idő után lesz új párotok mindkettőtöknek vlszeg, majd a kisgyerekek nem fogják érteni meg nehéz nekik ehhez a helyzethez alkalmazkodni nagyon. A szülők teljesen máshogy, függetlenül nevelik a gyerekeket. Tehát szerintem költözzetek külön, de ez az együtt élés ez hosszútávon nem jó így senkinek nagyon. Neked meg állandóan ott lesz a seb, hogy ott a férjed és elváltatok és fájni fog, a seb nem tud begyógyulni, mert állandóan ott a férjed.
2023. aug. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek meg fogja érezni valamilyen formában hogy mi van a szülők közt, ez az egyik.

A másik, hogy gyerekkorban alakulnak ki bizonyos minták, a szülők közt nem lát intimitást, szeretetet.

2023. aug. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 1.válaszadó! A gyerkőcök sajátos nevelési igényűek(de már nem picik szerencsére) és ha ott leszünk külföldön, egyikünk sem számíthat anyagilag és érzelmileg másra. Ezért ez a terv. Egy idő után biztosan külön mennénk, de egyedül nehezebb boldogulni, főleg az első pár évben.

Mindketten rendbe akarjuk hozni a házasságot, de szerintem nekem nem menne(túl sokat hazudott, a megcsalás meg csak hab a tortán a részéről).

Viszont én csak vele tudok kimenni, úgy kapok vízumot. És jobb életet akarok, akarunk a gyermekeinknek biztosítani, mint amit itt tudnánk Magyarországon.

2023. aug. 5. 03:21
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Én nem akartalak megbántani. #2 voltam.
2023. aug. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Egy próbát azért megér először a rendbehozás
2023. aug. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Biztos nem költöznék is külföldre vele. Már az elképzelés is irreális.
2023. aug. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Amerika vagy közelkeleti vagy arab országba ahová költözni akkarsz. Hát én nem javaslom hogy eu kivüli országba költöz úgyhogy elváltál a férjedtöl de még is vele akkarsz költözni.
2023. aug. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Már bocs, de ez számomra értelmezhetetlen és nem egészséges.


Biztosan nem élnék együtt tovább egy pillanatig sem az exemmel. A gyerekekkel együtt költöznék albérletbe, amíg nem zajlik le a válóper meg ezek.


És biztosan nem mennék külföldre kiszolgáltatott helyzetbe hozva magamat ÉS a gyerekeimet.


Felejtős. Akkor másodállást vállalok, ha muszáj, de nálam nem férne bele, hogy munkanélkülikétn éljek egy tök idegen, vízumköteles országban, ahonnan csak az ő jóindulatán múlik, kidobnak-e.


Legyen eszed! Menjél külföldre EU-n belül, de ne valami USA, Mexikó vagy a fene tudja, hová.

2023. aug. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne hozd magad ennyire kiszolgáltatott helyzetbe. A gyerekednek nem biztos, hogy az anyagiak jelentik a jólétet. Sokkal inkább a biztonság, a békés otthon, a szerető család. Az neki nem lesz jó, ha azt látja, hogy te remegsz, hogy mikor vonják meg a vízumod, mikor dob ki a volt férjed, otthon állandó a feszültség vagy a jéghideg légkör, de van márkás ruha.

Ismerkedni se fogsz tudni. Biztos lehetsz benne, hogy a férjed nem fog addig otthon bébiszittelni, amíg te randizol. Inkább ott fog keresztbe tenni, ahol tud. Mondjuk az is eleve komoly nehezítő tényező, hogy ezt az "elváltunk, de együtt élünk" dolgot kevesen fogják tolerálni.

Ellenben ő lazán tud ismerkedni. Felszed egy nőt, akinek (jogosan) nem tetszik a felàllás, azt akarja, hogy költözzön el/vele össze, aztán ottmaradsz egyedül, még a vízumot is bukod.

A férjed meg egyáltalán nem tűnik megbízhatónak, én eleve nem építenék rá egy teljesen új életet külföldön. Akkor inkább menj te a gyerekkel, EU-n belül szabadon lehet költözni.

Az a maximum, amit bevállalnék vele, hogy egy pár száz méterre költöztünk (külföldön ), két kisebb lakásba, és együtt neveljük a gyereket.

2023. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek nélkül látok ilyet. A pár elhidegült, vetélés is volt és szétzilálta a kapcsolatot. A közös házat viszont mindketten szeretik és megegyeztek, hogy egy ideig maradnak mindketten, lakótársakként saját magukkal foglalkoznak. De nem működik. Eddig támaszkodtak egymásra, betegség esetén gondoskodtak a másikról. Most az apró konyhai segítséget sem kérhetik egymástól a megegyezés szerint és szenvednek, kerülgetik egymást. Ennél már külön is jobb lenne. Náluk rövid időn belül vége lesz.

Te ne vágj bele, főleg külföldön egyedül, csak a férjedre taámaszkodva ne. Egyedül is meg tudod csinálni, kicsit később, de nem kerülsz ilyen gáz helyzetbe.

2023. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!