Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a családban...

Miért van az, hogy a családban egyvalaki mindenkit szidhat, sértegethet a háta mögött, de neki soha senki nem szól semmit?

Figyelt kérdés

nagynénémről van szó, anya nővére. iszonyatosan kétszínű és már nagyon elegem van belőle. szembe mindenkivel kedves, de amint hátat fordít neki az illető, már szapulja is. anyáék 4en vannak testvérek, így aztán sok gyerek is van, elég nagy család. a testvéreire, a házastársaikra, a gyerekeikre is teszi az ocsmány, becsmérlő és gonosz megjegyzéseit(pl:a testvérének a fiával minek gyakorolnak a szülei otthon, ha nem képes magától jó jegyet hozni, kár belé az energia, úgyis hülye marad és a lánya sem lesz sosem orvos, mert az is hülye vagy nyíltan örül a hátunk mögött ha valakivel rossz történik). és ezeket elmondja mindenkinek, csak az illetőnek nem. és mivel mindenkiben van tapintat soha senki sem mondja ezeket vissza és őrá sem tesz soha senki megkegyzést(pedig lenne mire, de ha őt a legkisebb szólás is éri egyből támad, leszedi az ember fejét). és mindneki úgy van, hogy jobb a béke, de amit már művel az undorító. szemtől szembe a bájolgás utána meg ez...

ezt el kell viselni egy családban? egyszer elfut a méreg és olyat mondok, amit magam is megbánok.

Ti mit kezdenétek egy ilyen családtaggal? legjobb a béke és a csend?


2010. okt. 15. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél erős, és szólj be neki. Ilyen nő kellene egy-két nagypofájú férjnek.
2010. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre az esetre illik a széllel szemben nem lehet pisálni,meg az okos enged... szólás-mondás.Meg a nem süllyedek a szintjére,mert megver a rutinjával...

Van ennek pszichológiája is ám!Tényleg mindig az intelligensebb,és érettebb a belátó az ilyen esetekben.Csak az is kell hozzá,hogy fel tudja dolgozni a visszafojtott indulatait is az illetővel szemben.Ez nehezebb.

Vagy nyeld le a mérged,és ne foglalkozz többé vele.Vagy állj össze vele vitázni minden alkalommal.Vagy alkalmazd a jössz te még az én utcámba módszert,és akkor teszel alá bosszúból amikor nem is számít rá...

2010. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a kérdésen én is gondolkodtam már, a környezetemben is sok példát látom ilyen felállásra. Sajnos az a tapasztalat, hogy az emberek tartanak az ilyenektől vagy éppenséggel a nyelvüktől. Félnek konfrontálódni velük, talán úgy gondolják, hogy alulmaradnának egy ilyen ember csípős stílusával szemben.

Én is gyakran elő akarom venni magam, mondván "valakinek muszáj megmondani neki", de utána arra gondolok, hogy az egész napomat elcseszheti ez az ember és leállítom magamat. Néha azért kiengedem a gőzt, ha nagyon felhúz egy ilyen ember, csak utána meg az bánt, hogy lesüllyedtem a szintjére...

Egyszóval nem könnyű a kérdés, főleg a finomabb érzésű emberek számára.

2010. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem biztos, hogy alulmaradnál kérdező! A hülyének a hülyeségével kell "megfelelni".
2010. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár az anyósom. Ő is olyan bődületes dolgokat mond sokszor, de ha valaki szól neki, rögtön eljátssza az infarktusos nagyjelenetet. Én már mindig helyeselek neki, bármit mond, aztán csinálok mindent úgy, ahogy jónak látom. Ritkán találkozok vele, mert csak így tudom kezelni a helyzetet.
2010. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!