Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy ki...

Jogosan érzem úgy hogy ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Légyszives olvassátok végig,kicsit hosszú lesz. Szerintetek jogosan érzem e úgy hogy ki lettem semmizve? Nagypapámnak 2 fia volt. Az apám fiatalon meghalt még régen ezáltal a nagyszülői háznak én és a nagybátyjám lennénk ketten az örökösei. Más testvérek nincsenek. Rengetegszer volt régebben erről szó,mindig mondta papa hogy nagybátyjám és én örököljük. Mi külföldön élünk a feleségemmel és a nagybátyjám is külföldön él a feleségével és a fiával. Erre most tudtam meg hogy amikor otthon voltak a nyáron rávették a papát hogy vegyen velük közösen egy házat és a papáét adják el amit közösen örököltünk volna. Erről a dologról ki mit gondol? Szerintetek nekem onnan nem kellene kapnom valamit? A pápa ott fog lakni a közösen vett házban de ellátja magát,nem szorul ápolásra. Szóval semmivel sem tettek többet érte mint én. Csak gyakorlatilag kiskorom óta megy ez a különbségtétel köztünk. Apám és nagybátyjám közt is mindig különbséget tettek. És köztünk unokák között is. Ezzel a lépéssel most ugyebár nagybátyjámék elérték hogy én ne örököljek semmit. Ki hogyan gondolja ezt? Válaszokat köszönöm előre is.

2023. szept. 8. 17:38
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%
Úgy gondolom, amíg a nagyapad él, szó nincs örökségről. Egyébiránt ha a nagyapanak tulajdon joga van a házban, akkor a halála után az is az oroksege része lesz. Magánvéleményként hozzá tenném, ha rajönnék valaha, hogy a gyerekem vagy az unokám az oroksegre pályázik, felélném az utolsó fillérig, hogy semmi ne jusson neki
2023. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt, ha a nagyapádnak tulajdonrésze lesz a megvásárolandó házban, akkor majd te - mint apád egyenesági leszármazottja - örökölni fogsz belőle.

Másrészt, számomra elég gyomorforgató egy élő nagyapa esetében már az öröklést tervezgetni, de lehet, hogy csak én vagyok túl finnyás.

2023. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Szerintem te nem érted a lényeget a problémának. Miért az egyik gyerek kap mindent és a másik miért semmit?
2023. szept. 8. 17:50
 4/52 anonim ***** válasza:
88%

Értem, hogy szarul esik, mert számítottál rá, de lehet a nagyfaternak is szarul esik, hogy mennyire várjátok, hogy elpatkoljon már végre és legyen örökség.

Másrészt meg a nagybátyád mégis csak a fia, te meg az unoka, akivel ha jól értem nem túl közeli a kapcsolat. És örökség amúgy sincs, amíg a nagyfater él. Amíg él azt csinál a vagyonával amit akar. Egyáltalán tudod, hogy milyen házat vettek? Lehet egy sokkal jobb állapotút, jobb helyen lévőt, ahol a hátralévő életét kényelmesebben élheti.

Dühöng egy kicsit, aztán lépj túl ezen.

2023. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Ja másrészt meg nyilván nem hülyék annyira a nagybátyjámék hogy a papa is tulaj legyen mert akkor ugyanúgy én is örökölnék. Pont az a lényeg nekik hogy én ne legyek soha tulajdonos és mindent ők kapjanak. Azt megint más ha a papa elnyaralja,feléli a házat mert akkor a bátyjáméké sem lesz. Ha senki nem kap semmit az rendben van. De ők kapnak mindent.
2023. szept. 8. 17:52
 6/52 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudom. Ott vették a közelben. Elmondta a papa hogy hol és meg is néztem az utcatérképen. Zsákfaluban egy felújítandó házról van szó.
2023. szept. 8. 17:54
 7/52 anonim ***** válasza:
34%
Nem kisfiam, nem lettél kisemmizve, hiába vergődsz. Ezen kívül, mint láthatod: [link] j betű a közelben sincs.
2023. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Próbálok válaszolni mindenkinek. A kapcsolat jó vele. Heti szinten tartjuk. Az örökségre pedig pont nem én gondoltam hiszen nem én vagyok az aki rávettem hogy még életében adja el a házat hogy a másikkal nehogy osztozkodni kelljen. Számomra ez a gyomorforgató.
2023. szept. 8. 17:56
 9/52 anonim ***** válasza:
71%

"Miért az egyik gyerek kap mindent és a másik miért semmit?"


Mert az egyik gyerek él, a másik meg már meghalt. Te nem vagy a gyereke. Az unokája vagy. Más kapcsolat

2023. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
77%
A másik fia meghalt, azért nem kap semmit. Igen, törvény szerint az elhunyt örökösei lennének a következők a sorban, de az élet azért nem ilyen fekete-fehér. Évi pár telefon meg talán(?) néhány látogatás köztetek a kapcsolat, igazából teljesen érthető, hogy a fiát részesíti előnyben, az alig ismert unokával szemben. Ez van. Az ő háza, azt csinál vele amit akar, nem tartozik neked semmivel.
2023. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!