Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar, hogy a családom nem...

Zavar, hogy a családom nem veszi komolyan a kapcsolatot. Mit tegyek, hogy ne zavarjon? Ha összeházasodunk, komolyabban veszik?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Két éve vagyunk együtt a barátommal és másfél éve együtt élünk. Ez az első olyan kapcsolatom, ahol összeköltöztünk, ami hosszabb, korábban tiniként volt kb ilyen hosszú kapcsolatom, felnőttként pár hónaposak voltak, lehet ez is állhat a háttérben, hogy a családom nem igazán veszi komolyan, hogy mi együtt vagyunk és akarunk is lenni. Esküvőt, gyereket tervezünk. Sajnos olyan vagyok, hogy érdekel mások véleménye, nekem az nem elég, hogy én tudom amit tudok. Illetve lehet azért is ragadnak meg jobban a beszólások, mert én sem örülök, hogy több kapcsolatom volt már, amik pár hónaposak voltak csak.


Szüleim meg tesóm a legközelebbi hozzátartozóim, ők komolyan veszik, de a többiek nem igazán. Vagyis néha vannak olyan megnyilvánulásaik, mintha azt gondolnák, hogy ő csak egy állomás nekem. Például a nagymamámmal ha beszélek vagy találkozunk és nem viszem a barátomat, akkor mindig így kérdezi, hogy "xy megvan még?". Mintha valami tárgy lenne, aminek szavatossági ideje van és esélyes, hogy kidobtam már. Vagy pl ugyanez a nagymamám talált egy régi képet a szobámban az egyik exemről, pontosabban egy csoportkép volt egy esküvőn, ahol voltunk. Én nem is tudtam a kép létezéséről, ugyanis 7 évvel ezelőtti, én nem vagyok ilyen képmegtartós, úgyhogy nem is tudtam róla. Aztán ilyet szól, hogy "ne dobd ki, mert lehet, hogy újra összejöttök". Mondja ezt úgy, hogy már akkor 1 éve együtt voltunk a barátommal. Egyébként nincs baja vele állítólag, nem úgy viselkedik. Nagybátyám is kérdezte már így, hogy együtt vagyunk-e még. Nagynéném lazán megkérdezi, hogy kivel megyek ide/oda, ha mondom, hogy pl megyek nyaralni, nem egyértelmű neki, hogy a párommal. Illetve volt olyan is, hogy megkérdeztem, hozhatom-e egy családi eseményre, erre azzal viccelődött, hogy persze, mondjuk lehet addig szakítotok és mást hozol. És ez egy hónap múlva tartandó esemény lett volna, tehát nem is soká, és akkor is már egy éve együtt voltunk. Illetve párom anyja is mondott olyasmit 1 hónapja, amikor a házasságról volt szó, hogy "nektek az még odébb van", miközben azért annyira nincs odébb, 2 éve együtt vagyunk és felnőttek, sokat beszélünk a témáról, nem lesz az annyira odébb, mint ő gondolja.


Szerintetek ha összeházasodunk, akkor komolyan fognak venni minket? Nagyon zavaró és félek hogy valamelyik akkor nyög be ilyeneket, ha ott van a barátom is.


2023. okt. 11. 09:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy 28 éves vagy, de olyan szinten nem váltál le és gyerekes a gondolkodásod, hogy az elképsztő. Mit számít az neked, hogy ki vesz komolyan? Csodálom, hogy a párod ezt még nem unja.
2023. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Egy év után miért nem egyértelmű, hogy jön veled egy családi eseményre? Miért kell engedélyt kérni? Olyan, mintha te se vennéd komolyan.
2023. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mert nagynéném távolabbi rokon és egy kis lakásba szervezte az eseményt, és megkérdeztem, hogy nem zavarja-e, ha lesz egy plusz fő. Nem hiszem, hogy ez engedélykérés lenne. Párom meg azért nem unja vagy azért visel el engem mert ő nem csak ezt az egy kiakadásomat látja mint ti válaszolók és hát az összkép úgy tűnik tetszik neki.
2023. okt. 11. 09:45
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Hát szerintem nagynéniket-nagybácsikat vastagon le lehet sz...ni.

Anyud, apud, tesód komolyan veszik, és ez a lényeg.

2023. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom, te tényleg 28 vagy?

A párod helyében nem sokáig bírnám olyan ember mellett, akinek "számít, hogy ki vesz komolyan bennünket". Őszintén, kit érdekel xyz véleménye?


NYILVÁN nem kezelnek felnőttként, amikor gyerekként viselkedsz. Meg megkérdezni, jöhet-e? Nem kérdezni kell, hanem ALAP, hogy viszem.


A párod anyja viszont jól látja a helyzetet, azért kérdezget. A fia egy tök komolytalan csajjal van együtt, aki max. papíron felnőtt, egyébként nagyon nem. :(

2023. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Az én nagynéném is kis lakásban lakik, mégis, fel sem merül, hogy NE hozzam magammal a barátomat :D


Elég szomorú, hogy ti együtt éltek, és számodra kérdezni kell, jöhet-e, de nem érted. Nem baj, majd felnősz, megérted.

2023. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
68%
Házasodjatok össze, az majd megmutatja nekik!
2023. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Az ezelőtti kapcsolataid meddig tartottak?


Amúgy valóban rendkívül gyerekes vagy.

2023. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Érdekesek azért a nagynéni megkérdezésre jövő válaszok.

Máskor az van itt a gyk-n, hogy hogy képzeled, hogy egy félidegent odaviszel (akár egy esküvőre is, 5 év járás után is), most meg egy picsányi panelban tartott vendégségre nyomuljon oda kérdezés nélkül a barátjával.

Ezzel pont semmi baj nincs, hogy udvarias és megkérdezi (ha a másik félnek nincs annyi esze, hogy "hozd a Lajost is."

2023. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

9!


5 év "járás" után simán lehet még idegen a nagynéninek akár, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy be lettek mutatva egymásnak. A "járás" Amúgy tinik kapcsolatát takarja, nem nagyon szokás komolyan venni. Itt egy együtt élő parrol van szó.

2023. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!