Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászév egy év, mindenki ezt...

Gyászév egy év, mindenki ezt hangsúlyozza - számomra egy örökkévalóság lesz - miért ennyire fontos az, hogy egy év?

Figyelt kérdés
Számomra az egy év gyászidő semmit nem jelent, ugyanúgy fáj a férjem elvesztése, mint legelső napon, amikor megtudtam, hogy meghalt - pedig már eltelt az ún. "egy év gyászidő". Úgy érzem, számomra a gyászév nem egy év, hanem sok-sok év lesz és talán halálomig elkísér - nagyon szerettem a férjemet, és nagyon bosszant, hogy sokan már arra hívják fel a figyelmemet, hogy vége a gyászévnek, keressek pár magamnak. Ettől a falra mászok, mert egyáltalán hogy jön bárki ahhoz, hogy beleszóljon az életembe??
2023. okt. 18. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Olyan embereket messze el kell kerülni, akik azt kérik számon, egy év után miért nem ismerkedsz.


Nem egy év, ez baromság.

2023. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem egy év, nincs ideje, hosszúsága. Nyilván örökké szeretjük és örökké hiányozni fog az, akit szerettünk életében.

Egy év a szokásokhoz kapcsolódik. Pl. egy évig kötelező volt régen feketében járni, vagy egy évig nem illett lakodalmat tartani a családban.

2023. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés másik fele teljesen igaz.


AZ elsőre: ez a szokás még akkor alakult ki, amikor a gyermekek felneveléséhez kellett az apa is az anya is. Ilyenkor praktikus okból újraházasodott az özvegy. Erre volt egy időszak, hogy mikortól illik.

Ma már ilyen kényszer nincs, ha úgy érzi az ember, haláláig maradhat egyedül. (Bár egy gyereknek ma is jó, ha lát apa és anyamintát is, szerintem.)

2023. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Azt szokták mondani, hogy az a gyászév jelentősége, hogy addigra megtapasztalsz minden évszakot, minden ünnepet a másik nélkül. Egyfajta tanulás.

De akik azzal nyaggatnak, hogy menj már el ismerkedni, azokat rúgd bokán nyugodtan, mit képzelnek.

2023. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Mert hagyod, azért van. Le kell cserélni az ilyen embereket. Ez a megoldás. Semmi más. De komolyan. Megváltoztatni nem fogod őket.
2023. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, tanácsolom, hogy olvasd el Németh László: Gyász c. regényét.
2023. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi a kérdés?

Értjük a fájdalmad, de ezt mond azoknak akik pasit akarnak neked szerezni.

2023. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként hány éves vagy?

Ha mondjuk 50 fölött, akkor megértem, hogy már nem akarsz újabb kapcsolatot. Ha 30 körül vagy, netán kisgyerekeket is nevelsz, akkor nagy hiba lenne beletemetkezned a gyászodba. Az ilyen anyák szoktak ráakaszkodni a gyerekeikre, amikor felnőnek és önálló életet akarnának élni. Csak persze legtöbb esetben válás és nem megözvegyülés miatt marad egyedül az anya, de ez ebből a szempontból nem lényeges.

2023. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem kell mindent támadásnak venni. Nyilván nem szólhat bele senki a másik életébe, de lehet, hogy csak jót akarnak. Nem akarják, hogy örökké egyedül maradj. Nem te haltál meg.

Tényleg ne temesd el magad örökre. És ez nyilván nemcsak egy új párkapcsolatra vonatkozik, hanem úgy általában az életre.

2023. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

"lehet, hogy csak jót akarnak"

. Maguknak akarnak jót, hogy hízlalják az egójukat, mert találtak egy élethelyzetet és egy kiszolgáltatott embert, itt a lehetőség megmutatni, mennyire gazdagok életbölcsességgel.

Jót akarnak: azt, amit ők tartanak jónak. Aki igazából jót akar, az nem erőltet rá a másikra olyat, ami nem akar.


Ez a "csak jót akartam" bullshit már kb. olyan, mint a "csak vicceltem".

2023. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!