Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értesz azzal hogy az...

Egyet értesz azzal hogy az elsőszülött fiú mindig az apja keresztnevét kapja?

Figyelt kérdés
Nálunk családi hagyomány.. apukám pl: Rétvári Lajos. Anyukám nem akarta Lajos nevet nekem adni de apai nagyanya nem engedte meg neki.. mindig vita volt erről.. 18 lettem, és Rétvári Lajos helyett, Rétvári Norbert lettem. És azóta haragszanak az apai nagyszüleim , és az apai rokonok hogy szégyen hogy le vetettem apám nevét. Olyan mintha nem apám fia lennék.. ;'( ennek már 4 éve és még mindig nem beszélnek velem
2023. okt. 21. 13:57
1 2 3 4
 1/36 Metionin ***** válasza:
90%
Szerintem hülyeség. Mindenkinek járna a saját név.
2023. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Én legszívesebben betiltanám, hogy a gyerek a szülő keresztnevét kapja második név nélkül.
2023. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
Szomszédunkban lakott Karcsi és Zsuzsi. Volt 2 gyerekük, Karcsika és Zsuzsika. Na ettől kivoltam! Mintha nem vették volna fáradtságot, hogy neveken gondolkodjanak. Jó az ő nevük a gyerekeknek is. Én sosem adnám a nevemet a gyerekemnek.
2023. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%
Világon nem adnám a gyerekemnek a párom keresztnevét.Sajnos ez egy régi hagyomány, ezt van aki továbbadja 2023ban.Nem hívjám a gyerekem alapvetően sem Lajosnak sem Lászlónak sem Györgynek.Minek kell h a gyereknek meg az apjának ugyanaz legyen a neve.Az apa Gyuri a gyerek meg Gyurika.Oltári..
2023. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sok helyen szokás, pedig idióta hagyomány... Ismerek olyat, aki odáig vitte, hogy mindkét fia Sándor, csak a második Péter Sándor...


Annyira azért nem nagy cucc valakinek a nevét örökölni, hogy ennyire rá legyenek cuppanva.

2023. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
98%
Nem.
2023. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%
Mint a hagyományok nagy része, ez is ócska és elavult szerintem. Ha csak emiatt nem állnak veled szóba akkor vedd áldásnak, semmi szükség ilyen mocsok emberekre az életedben.
2023. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem, jó nagy fszság az ilyen. Mi is "megtörtük" a sort, vagyis már a párom szülei azzal, hogy csak 2. névként adták a páromnak az apja és a nagyapja nevét, számomra meg kizárt volt, mert szerintem az az egyik legrondább név...
2023. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

És apukád mit szól(t) ehhez az egészhez?

Ő mennyire akarta, hogy az ő nevét kapd? Most mit szól, hogy levetted?

2023. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

Férjem csaladjában is volt ilyen hagyomany.

Hat én beszűnettem.

Pár evig duzzogtak, aztán kívancsiak lettek volna fiamra.

Mindenkinek jár a saját név, ha ők igy állnak hozzád, kerüld őket nagy ívben.

2023. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!