Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha összehas...

Miért van az, hogy ha összehasonlítom magam másokkal, akkor rájövök mennyire nem érek semmit?

Figyelt kérdés

Sose voltam semmiben sem elég jó. Van egy osztálytársam, aki fiatalon egyedül maradt egy gyerekkel, őt nem irigylem, de a többieket igen. Mindig is összehasonlítottam magam másokkal, mert sosem kedveltek sehol, még anyám is azt mondja rólam alamuszi vagyok.

De így belegondolva az életemre, én semmit sem értem el benne, van egy érettségim, szakmám, és ennyi, erre nincs miért büszkének lenne magamra, erre mindenki képes.

Van egy volt barátnőm, akivel már évek óta nem beszélek, mondjuk azért mert ő sem tartotta velem a kapcsolatot. Neki is csak akkor voltam jó, ha szüksége volt valamire, kibeszélt a hátam mögött, ott hagyott, majd újra a barátnőm akart lenni.

Mégis neki van szerencséje, mert olyan tökéletes párja van, hogy szinte mindig mennek valahova nyaralni, kirándulni, étterembe járnak, születésnapokat, Valentint stb. is mindig éttermekben töltik.

Még a diplomáját is nagy szerencsével kapta meg, mikor volt a covid, és mindenkinek elengedték a nyelvvizsga szükségességét, így van egy jó diplomás munkája.

A pasijával is alig több, mint egy évig jártak, már meg is történt a házasságkötés, és álomesküvőjük volt, ami nekem biztos nem lesz sosem. Mivel nekem nincs is sok ember, akit megtudnék hívni az esküvőnkre.

Míg én a barátommal már 2 éve együtt vagyunk, még csak az eljegyzés történt meg, de még össze sem tudtunk költözni.


2023. okt. 23. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Az is csoda, hogy van barátod és megkérte a kezed. Nehéz lehet egy ilyen savanyú, irigy és komoly önértékelési zavarral küzdő emberrel együtt lenni. Ezek szerint mégis van olyan tulajdonság, amit szeretni lehet benned. Na, ezeket próbáld gyarapítani.
2023. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
éld a saját életed ne csak létezz és nézd másokét, nézz magadba picit jobban és lehet találsz válasz arra hogy miért ragadtál éppen ott le ahol és ha erre rájöttél majd tudsz azon változtatni is. segíts magadon és isten is megsegít de ha csak egyhelyben állsz és sajnáltatod magad soha nem lesz jobb semmi.
2023. okt. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Ne hasonlitsd magad össze másokkal
2023. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

van egy érettségim, szakmám

az eljegyzés történt meg

...már két dolog is jó. Ha hasonlítgatod magad, mindig lesz aki jobb. Örülj annak, ami van.

A jó jobb, mint a jobb.

2023. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Az elején sajnáltalak, aztán amikor láttam, hogy már el is vagy jegyezve.... komolytalan lett az egész.

Örülj neki, hogy egyáltalán ezek vannak, egy pár az oldaladon tudod mennyiben javítja az önértékelésedet? Nem, nem hinném, mert akkor nem tennél fel ilyen kérdést.

Most akkor mit mondjon az akinek még ennyi sem adatott meg, szerintem bújj el és gondold újra, hogy mennyire szerencsés is vagy.

2023. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Hihetetlen. Ott az életed, a sajátod. De te másokét akarod élni.


Amúgy mikor tervezed élni a sajátodat? A halálos ágyadon? Késő lesz...

2023. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Magaddal foglalkozz , az visz előrébb:)
2023. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha annyira a hasonlítgatás fontos neked akkor keress olyat aki még rosszabb helyzetben van, hátha sikerül megbecsülnöd amid van.

Ha meg nem vagy elégedett próbálj célokat kitűzni és tegyél meg mindent hogy elérd. Hidd el már az is önbizalmat ad hogy próbálkozol és nem zárod be magad egy skatulyába ahonnan nem lehet elmozdulni soha többé.

Ameddig élsz van remény és lesz lehetőség is hogy előrébb lépj.

2023. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerelmes lennél, nem lennél ilyen boldogtalan, örömhiányos, önbántalmazó. Biztos ő a számodra megfelelő pasi?

Tanulj valami olyan szakmát, ami érdekel, hogy a munkádban örömet találj. Ne a násznép létszámában véld megtalálni a boldogságot! Kezdj el hobbit: festés (nem baj, ha nincs tehetséged), fotózás, túrázás, konditerem, nyelvtanulás, horgolás, szabás-varrás, főzés ... Kezdd el élvezni az életet!

2023. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok valami nagy szám, és sosem voltam a társaság középpontja. Na és? Mindenki más is csak egy ember. Miért kéne kiemelkedőnek lenni? Ha mindenki az lenne, senki sem lenne az. Átlagos vagyok, szeretek átlagos lenni. Nem kell felmutatnod semmi extrát, az emberek 97%-a nem mutat fel semmi extrát. Nem tudom, miért csak a maradék hármat veszed észre. Ráadásul másoknak a semmijét is kényszeresen jobbnak látod, mint a saját semmidet. Van barátja. Mi van akkor, neked is van. Tudod, hány nőnek nincs?

Tényleg az a legjobb tanács, hogy magaddal foglalkozz. Örüljél már annak a szerencsétlen barátodnak legalább egy kicsit, én már tisztára megsajnáltam.


Én tudod, miket szeretek az életemben? A férjemet, a gyerekeimet, némelyik cuccomat, amik se nem drágák, se nem különlegesek, de annyira passzolnak hozzám, az estéimet, a beszélgetéseket vezetés közben, a kávéillatot itthon, és még sok random dolgot. Hol a különlegesség? Sehol. Mégsem érzem úgy, hogy rossz lenne nekem.

2023. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!