Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 évesen elmehetek itthonról...

17 évesen elmehetek itthonról szülői engedély nélkül?

Figyelt kérdés
A mai napon összevesztem édesanyámmal egy teljesen bagatel dolgon (ha bárkit érdekel, elkezdett velem ordibálni, mert nem ismételtem meg az osztályfőnökömnek szóban azt, amit egy formanyomtatványon úgyis leadtam neki), és odáig jutottunk, hogy azt mondta, hogy érettségiig nem fogok elmenni itthonról csak iskolába. Én közöltem vele, hogy erről le is tehet, mert eleve még érettségi előtt betöltöm a 18-at, de már előtte se fogom magam az ő elborult agyához tartani, továbbra is közölni fogom ha elmegyek valahova, de nem fogom hagyni, hogy bezárjon mert neki elgurult a gyógyszere (ezt nem így fogalmaztam meg neki, hanem egy kicsit azért szebben). Erre ő azt mondta, hogy akkor minden egyes alkalommal ha nem vagyok itthon mikor kéne, akkor rendőrt fog hívni rám. Ezt megteheti? Bezárhat addig, amíg nem töltöm be a 18-at?

2023. okt. 24. 21:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
Nem teheti meg, viszont, ha a helyzet csillapodik, akkor majd megbeszélitek és minden rendben lesz
2023. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Amíg nem vagy 18 éves, addig igenis hazahozathat a rendörökkel, ha engedélye nélkül elmégy bárhová.

Másrészt az nagyon szép, hogy 18 évesen el akarsz menni, de miböl fogsz megélni, nem is szólva arról, ki fizeti a lakhatásodat meg a taníttatásodat?

2023. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Kiváncsi vagyok, a 18. szülinapod után milyen lelkes lennél, ha azt kéne kiírnod, hogy "Megteheti anyám, hogy kirak az utcára, mert elég nagy vagyok már, hogy boldoguljak egyedül?"
2023. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Nem
2023. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Dühében összehordott minden hülyeséget. Nem ugranak a rendőrök, ha nincs veszélyhelyzet. Szerintem ha ezt 3-szor megcsinálná, őt büntetnék meg, mert indokolatlanul kezdeményezte a a rendőri szolgáltatást. Nem valami jó anyával rendelkezel. Ugyanolyan érettségi szinten van, mintha ő is kamaszgyerek lenne.
2023. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha te közlöd vele, hogy 1 óra múlva jössz, ő meg bejelenti, hogy eltűntél, az a hatóság félrevezetése lenne. Ő járna rosszabbul.
2023. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A kedves 2-esnek és hármasnak. Bár a kérdésben nem írtam, hogy el akarnék költözni itthonról abban a pillanatban hogy betöltöm a 18-at, de egyébként ha már így kitaláltátok akkor igen, ez a terv. Jelenleg dolgozom suli mellett, arra gyűjtök, hogy lakótárssal tudjak bérelni valami lakást. A taníttatást meg tudtommal nemigen kell fizetni, mivel technikumozok, így lesz mögöttem egy szakma, plusz egyébként is vannak egyetemi "ingyenes" évek, amiknek a költségét az állam állja, szóval ha oda mennék tovább, az sem kifejezett probléma. Nehogy már hálásnak kelljen lennem amiért ímmel ámmal hajlandó ellátni az alap szükségleteimet ha már a világra szart, de közben minden második nap mondvacsinált indokokkal ordibál, és aztán meg áldozatpózba vágja magát, hogy még én érezzem magam rosszul.
2023. okt. 24. 22:32
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Az oke, hogy bejutsz egyetemre valahogy, de mellette el is kell tartanod magad.

Es bent is kell maradni, nem eleg az, hogy felvettek.

Na ez az, ami munka mellett nem konnyu.


Sok sikert a terveidhez, kivanom a legjobbakat, de egy picit szallj le a foldre.

2023. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Inkább szakad meg a kérdező a munkában minthogy egy elviselhetetlen emberrel éljen együtt szerintem. Én ezt teljesen megértem, évekig hallgattam minden egyes nap az ordibálást, arra kelni, feküdni nem jó. Egy idő után átragad az a mély idegesség, stressz, gyomorideg.

De persze itt mindenki az anyukát sajnálja, szegénynek el kell látni a kötelességét. Elárulok egy titkot, nem a gyerek vállalta a szülőt ,,hanem a szülő a gyereket..de ezt itt nagyon sokan elfelejtik és homályban vannak.

2023. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Az "ingyenes" évek csak a tandíjmentességet jelentik, ingyen se koleszt, se ételt, se jegyzetet vagy bármi más szükségest nem fogsz kapni. Ha kapsz is koleszt havi 150-200e-re van ahhoz is szükséged hogy nagyon beosztva megélj.
2023. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!