Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt akarom. hogy ne legyen...

Azt akarom. hogy ne legyen temetésem.Hamvasztás,aztán szétszórnak.Lehet ilyet, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Kell a szétszóráshoz engedély?

Úgy menjek el,ahogy jöttem,ahogy éltem.

Senki voltam, senki vagyok, senki leszek.

Ez mennyibe kerül?


2023. okt. 25. 08:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Változó, temetkezési vállalatoknál tudsz érdeklödni.


A szóráshoz engedély kell, nem mindenhol szabad.


De a fö problémát ott látom, hogy a halálod után hoyg tudsz erröl rendelkezni? (Egy végrendelet nem ér semmit, mert azt csak a hagyatéko tárgyaláson nézik meg, az meg több hónap)

2023. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nyilván, ELŐTTE! kell az ilyen kérést közölni a közvetlen hozzátartozóimmal, de remélem még maradok egy ideig, szeretnék élni a a boldogság lehetóségével, csepp unokám érkezésével.


Ti biztos mind fiatalok vagytok hozzám képest.


De én sem vagyok jártas az árakban. És abban sem, hogy félek az öregségtöl

2023. okt. 25. 08:15
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Végrendelet?
2023. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Kései Sirató ***** válasza:
97%
Kb. 300.000,- Ft a hamvasztás + urna, amibe beleteszik a hamvakat, mielőtt a hozzátartozónak átadnák.
2023. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as: az elsö hozzászólásban írták, miért értelmetlen ilyet a végrendeletbe írni, mire azt felbontják, több hónap telik el a haláeset után!

Kérdezö: 67 éves vagyok, nem hiszem, hogy sokkal fiatalabb, mint te. Elvileg megbeszélheted a családtagokkal, de egyrészt rájuk nézve nem kötelezö, másrészt a mostani árak semmit nem jelentenek 5-10-15-20 évvel késöbbre.

Amit megtehetsz, ahogy az 1-es írt, megkeresel egy vagy több temetkezési vállalatok (lehet emailben is) és megérdeklödöd a körülbelüli összeget.

2023. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a pénz nem lehet probléma, olcsóbb egy ilyen szórásos temetés (főleg ha a közeletekben van szóróparcella) mint sok évig egy sírhelyet vagy urnahelyet fizetni.
2023. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Bár az eljárást nem ismerem, de legálisan nem szórhatnak el akárhova.temetői szóróparcellàba biztosan lehet valahogy.

De mondjuk nem szórhatnak ki a kedvenc horgàsztavadba vagy a kedvenc meggyfád köré sem, de a Balatonba meg a tengerekbe sem..


Illegálisan nyilvãn a kutyànak sem tűnne fel a hamvad, de akkor sem szabad ilyet csinálni, hiába rendelkeznél így.

2023. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg közvetlen hozzátartozóddal (pl. házastárs, gyerek, szülő, unoka), mivel elhalálozáskor őket kérdezik, hogy mi legyen. Végrendeletre nincs idő várni.


A hamvasztás olcsóbb, mivel a koporsós temetésnél hűtve kell tárolni az elhunytat, hamar el kell temetni, több minden kell a temetéshez, nagyobb hely is, és mindezek miatt drágább. Hamvasztásnál elsősorban a hamvasztás költségeit és az urnát kell megfizetni, a család tudja odázni a temetési szertartást, nem kell rögtön megtartani. A hamvasztás urnával most kijön kb 150-200 ezerből.


A szertartást később is meg lehet tartani. Szórni nem lehet bárhova, csak engedélyezett helyekre.

2023. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Létezik ez a lehetőség is: [link]
2023. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es jó. Én is ezen gondolkozom, így semmi költsége, gondja nem lesz velem a gyerekeimnek, akik külföldön élnek.
2023. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!