Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki 33 évesen a nagypapámtól...

Ciki 33 évesen a nagypapámtól pénzt kérni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 22:04
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
49 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Igen, mert neki kellene rád támaszkodnia, mert megélte már a magáét, Mi még nem.
2023. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Milyen élethelyzetben vagytok és milyen összeget akarsz?

Ha jól élnek és szívsen adnak szerintem kisebb összeget nem pofátlanság kérni. Ha nem állnak jól akkor pofátlanság

2023. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

hát olyan 20-40 ezer ft kéne benzinre, tuti adna. Mert nekem most az egész fizetésemet elvitte a kaja és az albérlet és nem nagyon tudok kimozdulni. Igazából ennyi. De most nekik két nyugdíjból van kb 300 ezrük a pótnagyimmal msot nagyon ciki ennek a 10%-át elkérni, de lehet nem.

Mert nekik megvan a házuk nem kell albérletet fizetni nem is nagyon mennek már sehova se, kb csak kaját vesznek meg mindenféle kacatokat aminek a nagy része a kukában végzi. Szóval nem tudom.

Gondoltam rá, hogy írok az öregnek, hogy kéne benzinre- tud-e adni, biztos adna, de nincs pofám hozzá :// gondoltam kiírom ide.

2023. okt. 28. 22:17
 4/24 anonim ***** válasza:
43%

1


Igen, regen igy volt. Szulok, nagyszuloket a felnott leszarmazott anyagilag tamogatja mar a nyugdij mellett, egy szep lakassal, esetleg hazikoval meg feleseggel/ferjjel.


Ma mar nem ez van. Ma mar a szulo tamogatja a ~25 eves gyereket, lehetetlen lakashoz jutni hitel nelkul. Sokan egyedulalloak. Keves az olyan MA akinek sajat tulajdonu lakasa/haza van egy olyan helyen ahol vannak tobbszoros munkalehetosegek, pl Budapest, ahol cegek koncentralodnak.


A fizetesek alig nottek, ha nottek egyes szakmakban, valahol meg csokkent is. Nem mindenki IT, mernok. Nem mindenkinek ad anyuci apuci egy lakast, vagy orokol, meg vesznek neki kocsit.


Sokan nullarol indulnak erettsegi utan. Szuloknel elnek bsc-vel, es nem tudnak elore lepni, mert lakasarak brutalisak a keresethez kepest. Nyugati szintu arak vannak, de a fizetesek magyar szintu fosok HUF ban, es dragulnak az elelmiszerek meg minden szinte.


Szoval igen, most mar megfordult a helyzet. A szulo, nagyszuloknek kell tamogatniuk a leszarmazottat mert egy ezerszer csorobb helyzetbe kerultunk ahhoz kepest ami akkor volt nekik, pl onkormanyzati lakast meg tudtal venni 1960 - 2000-es evekben lof*sz arert 300 000 ezerert? Meg is igenyelhettel es megadtak ingyen akar. XII. kerulet MOM park sajat 4 emeletes hazat is siman megvettel. Mas rendszer volt. Mas rendszer van most is.


Ismeros igy jutott tobb szaz milliohoz, mert eladta azt a lakast, ugy dontott a csalad csak voltak tobben, igy szetosztottak az osszeget.


Mas rendszer van, total mas. Meg mindig szivjuk a levet, pluszban van egy bohoc a parlamentben aki nem csinal semmit azon kivul, hogy lop meg hizik.

2023. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

"hát olyan 20-40 ezer ft kéne benzinre"


Onnantól, hogy elvégezted az iskoláidat és dolgozol, ez ciki. De addig meg ne legyen autód, amíg nem tudod megtankolni. Szóval igen, ez nagyon ciki akárhogyan nézem.

2023. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Eléggé
2023. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Az autó nem fog megromlami nyugi nem tejföl🙂

Türelmesen megvàrja amíg lesz újra pènzed

2023. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
nem, vagy inkább éhen halsz?
2023. okt. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
86%

Azért itt szerintem kérdés, hogy mennyire kell a munkához az autó, mert vannak olyan körülmények, amikor elkerülhetetlen.


Ha nem az, akkor fontold meg a tömegközlekedést.

2023. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
9%
33 évesen nem a nagyapádat kéne pumpolnod, hogy furikázhass, hanem a gyerekedet óvodába vinned, majd munkába sietned, ahol természetesen megkeresed a benzinre valót.
2023. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!