Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm kirakott a lakásból?...

Tesóm kirakott a lakásból? Mit csináljak így most? Nem tudok kihez menni

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egyetemen, Pesten tanulok.

Ő már korábban is itt lakott, a lakás is az övé (féltesók vagyunk, apukájától kapta).

Nem én költöztem a nyakára, először koliban voltam, de nem szerettem, nem volt jó egyáltalán. Általában hétköznap 1-2 éjszakát nála voltam + hétvégente, ha fent maradtam. Tavaly októberben mondta, hogy a dolgozószobából kipakolja a cuccait és költözzek be állandóra.

Örültem nagyon, mert csak más így, hogy van saját szobám, olyannal lakok, akit szeretek és jól kijövünk, meg na, más ez, mint egy koliszoba, amin 2 másik lánnyal osztozol.


Nem nagyon voltak vitáink, ha volt is valami, megbeszéltük, nem volt baj.

Aztán pénteken írt, hogy várjam meg, ha jön haza, mert valamit mondani szeretne. És azzal jött elő, hogy ők összeköltöznének a barátjával, de így kényelmetlen lenne, hogy én is itt vagyok, mert hárman nem férnénk kényelmesen, így is többet van ő már ott, mint itthon és hogy örülne, ha karácsonyra már kiköltöznék, úgyis vizsgaidőszakom lesz, nem kell itt legyek minden nap.


Ja, csak anyáék vidéken, kocsit nem adják ide, vonattal 2 óra az út, ha nincs késés sehol.


Lakáskérdés szintén problémás, mert amíg ő kapott lakást az apjától, nekem anyáék albérletet sem akartak fizetni tavaly, most néztem itt a lakópark kiadó lakásait, hát csillagászati áron van hasonló lakás... De a környéket meg nagyon szeretem, nem szívesen költöznék máshová, még kerületen belül sem. Barátnőim vagy barátjukkal laknak, vagy kis nappali+hálós lakásban, ahol egyedül vannak, nem tudok senkivel összeköltözni.

Igazságtalannak érzem az egészet, tavasz óta van együtt a barátjával, így is állandóan együtt vannak... Én tartom rendben a lakást, mert kb. sosincs itthon. Még másfél évem van az egyetemből.

Ráadásul nem zavartam én őt, őket semmiben, ha éppen itt voltak (bár ez ritka volt). Elvagyok a szobámban, ha itthon vannak, max kajálni jövök ki hozzájuk, vagy filmezni.


Mielőtt megkapom, hogy ne egész lakásokat nézzek, a szobák is 90+ ezertől indulnak, az is rengeteg.


2023. okt. 29. 18:13
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
88%
Jelentkezz kollégiumba. Költözz haza és tanulj tovább levelezőn.
2023. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
57%

Hogy mit csinálj? Azt, amit mások, akiknek nem segítenek a szülei.


Menjél el dolgozni valami gyárba/boltba vagy valahova, és végezd amellett az egyetemet, akár levelezőn. Menj vissza koliba. Vegyél fel diákhitelt.


Most igazságos vagy sem, ez van, ilyen az élet, ébresztő.

2023. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk adj le az igényeidből...?

Persze, mindenki szeretne jó kerületben luxi kecót, de ha nem fér bele anyagilag, akkor nem kell tenni a p*csádat, mint valami kényes királylány. 🤷‍♀️

Költözz olcsóbb helyre, vagy vissza a koliba. Mások is túlélik valahogy, a két óra vonatozást is.

Bár egy gazdag bácsi is neked való lehetőségnek látszik.

2023. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
76%

"Igazságtalannak érzem az egészet, tavasz óta van együtt a barátjával, így is állandóan együtt vannak... Én tartom rendben a lakást, mert kb. sosincs itthon."


Ha tegnap óta lenne együtt a barátjával is joga lenne magához költöztetnie. Amúgy fizettél neki bérleti dijat?

2023. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, az élet nem igazságos.. remélem olyan szakon tanulsz, amit érdemes elvégezni, hiányszakma, van értelme….ilyen esetben diákhitel, kollégium, amit muszáj tűrni. Amúgy én pontosan ilyen helyzetben voltam, soha nem felejtettem el, hogy kitől mit kaptam amikor számított volna
2023. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Nem bérli a lakást, az övé.

Ő sem fizet érte, a rezsit is az apja fizeti ki minden hónapban.

Szóval nem kellett bérleti díjat fizessek, mert ő sem fizet rá semmit.

2023. okt. 29. 18:35
 7/51 anonim ***** válasza:
81%

Kérjél te is akkor az apádtól lakást, most mit mondjunk?


Az ő lakása, akkor lakhatsz benne, ha megengedi, ha nem, akkor oldd meg úgy, mint mások.

2023. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Féltesók vagyunk, az én apám és az ő apja nem ugyanaz.

Otthon anyáéknak még a házon is van hitel, azt is fizetik, nem tudnak csak úgy több tízmilliót előteremteni nekem decemberre, hogy tessék, vegyél lakást.

2023. okt. 29. 18:39
 9/51 anonim ***** válasza:
88%

De mit nem értesz azon, hogy csináld azt, mint mások, akiknek nincsenek pénzes szülei?


Nem tudnak neked adni, rendben, felfogtuk. Te nem fogod fel, hogy akkor menjél el dolgozni és bérelt valamit?

2023. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
82%

Inkább örülhetnél, h eddig is ott lakhattál...

Semmi közöd a lakásához, rendes volt, h eddig is megengedte, h maradj, úgy, h egy petákot nem fizettél.

Itt az idő, oldd meg!

2023. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!