Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások miért sokkal jobbak,...

Mások miért sokkal jobbak, mint én?

Figyelt kérdés

Ezt nem csak én érzem így, ez így is van. Nagyon sok minden nem sikerült az életemben, és emiatt utálom is magam, sokszor szoktam sírni (persze nem mások előtt). Már kb. olyan miatt is szégyellem magam, hogy egy ismerősnek nem úgy köszöntem, ahogy kellett volna. Volt már úgy, hogy ilyenen évekig rágódtam.

Ha megyek valahova, akkor úgy érzem lenéznek, de ezt csak itt érzem inkább ahol élek, nagyobb városban, ahol nem ismernek ott nem.

Sokszor dühösnek is érzem magam belül, főleg mikor látom az ismerőseim sikereit, míg én még életemben semmiben sem voltam soha sem sikeres. 29 éves vagyok, de másoknak már családja, gyereke van, és egy csodás munkája, és kedvelik őket sokan. Rólam csak annyi mondható el, hogy van egy barátom, és ennyi. Bár őt sem értem, hogy miért van velem, hiszen nem a legjobb nő vagyok a világon, és félek, hogy benne is csalódok és elhagy. Sok emberben csalódtam már.

Úgy érzem bármit tettem az életemben, sose érek semmit, és az emberek is lenéznek.


nov. 25. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Mert lúzerek ék is lenni kell. Nem lehet mindenki tökéletes
nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zowie ***** válasza:
74%
Neki te vagy a legjobb, hiszen veled van, de ha így folytatod akkor már nem sokáig lesz ő sem, ezt a férfiak nem szeretik. Tényleg elhiszed, hogy jobb nekik? Nagyon sokszor amit látsz az csak kirakat. Hidd el, hogy az ő életük sem tökéletes, ott is vannak problémák. Nekünk sincs gyerekünk (mondjuk mi nem is akarunk), és pont lesz@rom, hogy hányan kedvelnek vagy sem. Az a fontos, hogy ott vagytok egymásnak és együtt éritek el a céljaitokat. Ne másokhoz hasonlítgasd magad, mert akkor sose leszel boldog. Tudom ez most közhelyesen hangzik.
nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az életérzésnek az oka, hogy valószínűleg egy vidéki diszfunkcionális családban nőttél fel, és te voltál a "feketebárány". Nézz utána ezeknek: narcisztikus szülők, mérgező szülők, diszfunkcionális család...

Egyébként minél kisebb egy település, annál jobban érzem én is ezt a lenéző kisugárzást az emberekből. Főleg a nyomorultabb fajta településeken. Akárki akármit is mond, szerintem a vidékiek bunkóbbak, mint a nagyvárosiak. Én ezt tapasztaltam, laktam megyeszékhelyen, Budapesten és kis zsákfaluban is... pl a Tiszántúlon rengeteg az önhitt, nyomorból felkapaszkodott egoista vadbarom. Ennek egyébként evolúciópszichológiai okai is lehetnek: minél nyomorultabbak az életkörülmények, annál inkább a dark triad személyiségvonásokkal lehet túlélni. Ezért ne szűrd össze a levet mucsaiakkal, költözz BP-re vagy nyugatabbra, ahol elfogadóbbak, és lehetőleg ne munkás/proli negyedbe.

nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nem azok
nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési zavar ez leginkább.
nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok a mások csak a te fejedben jobbak. Ők pont ezt gondolják rólad csak fordítitt felállásban, hogy mindenki jobb náluk.
nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!