Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van bűntudatom ha tudom...

Miért van bűntudatom ha tudom jól döntöttem?

Figyelt kérdés

A családom sosem szeretett apróbb dolgokkal és nagyobb dolgokkal is mindig kifejezték ezt, persze letagadták, hogy ezt csak én érzem így de nem igaz.

Miután elköltöztem néha haza látogattam az ünnepekre vagy születésnapokra. Igazából néha még azt is éreztem szívesen látnak vagyis csak a nővérem, most viszont már úgy gondolom kár erőltetnem a velük való kapcsolatot. Egy hete a szüleimnél voltam és a bátyám teljes erővel megütött az anyám meg elviccelte és azt mondta "nem is volt olyan nagy". Fogtam magam hazajöttem engem terhesen senki se üssön meg sehogy sem. Úgy döntöttem végleg megszakítom velük a kapcsolatot az ünnepekre sem megyek haza. Nem csak ez miatt hanem az évek alatt felgyűlt dolgok miatt döntöttem így. Tudom ez volt a legjobb döntés de mégis annyira bűntudatom van.

Egyszerűen rossz a lelkemnek de nem akarok már szenvedni ebben a családban.



dec. 12. 08:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%

Azért ez a megütött sok minden lehet.

Játékból hátbavert, ahogy a nagytesók szivatják egymást, vagy veszekedés után arcul ütött dühből..

Bár anyád reakciójából kiindulva, inkább az előbbi.

dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem felnőtt emberek játékból se veregessék hátba egymást.

Főleg, ha ez valamelyikőjüknek rosszul esik.

dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1

Teljes erőből hátba vert ököllel úgy, hogy ott maradt a nyoma.

Anyám kedvenc gyereke a bátyám akinek fejben nem igazán vannak rendben a dolgok... amit szintén normálisnak gondolnak a szüleim hisz ő a bátyám, a kedvenc.

36 hetes terhes vagyok ne ütögessen senki nekem ez nem vicces. Ezzel telt be a pohár évek óta én tűrök.

dec. 12. 08:57
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért van bűntudatod mert erre idomítottak. Sikeresen. Itt az idő, hogy az eszed vezessen, ne dobd oda magad újra és újra. Férjed mit szól ehhez? Remélem, nem estél bántalmazásból bántalmazásba.
dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4

Nincs férjem így semmit sem szólt a családommal való kapcsolatomról van szó most.

dec. 12. 09:22
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
6, amiből származik minden más az életedben. Lenne pénzed pszichológusra? Ő rá tudna vezetni, hogyan láss rá a kapcsolataidra.
dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Van valaki az életedben, aki mint támogató ember, melletted áll?

Ha nincs, akkor azért is érezhetsz bűntudatot, mert még tőlük várnád ezt a közeget, amit persze nem fogsz megkapni. Ha van, akkor ez szimplán a változással jár, de majd elmúlik, amint elég pozitív megerősítés ér a döntésed helyességéről - legyen ez csak belső megerősítés is.

dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, engem például egy felnőtt férfi ne ütögessen hátba "csak úgy poénból", ugyanis messze nem egyenlőek az erőviszonyok.


Barátom néha csak picit megtol, hogy indulásra bírjon amikor elbambulok, de így is szinte elesek, mert sokkal erősebb nálam.

Mi lenne, ha "poénból meglökne?" - felnyalnám a földet.


Kérdező: ne legyen bűntudatod. Semmi okod rá, a családod idióta bunkók társasága. :(

dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem ez az első kérdés, ahol az érzésem, hogy vagy cigány családról van szó, vagy olyanokról, akik hozzájuk hasonlóan élnek.

Felnőtt ember megüti a testvérét?

Terhes nőt megütnek?


Normális magyar családban mindkettő eleve elképzelhetetlen.

dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez a mi családunk lenne és 36 hetes terhesen engem hátba verne bármelyik tesóm, apám a fogait kiköpetné vele és bocsánatot kérne.

Egyébként a gyereked apja merre van ilyenkor? Tudhatná, hogy bántalmazó családod van, akkor mi a fenéért hagy magadra, hogy egyedül legyél velük?!

dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!