Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan húzzam meg a határt...

Hogyan húzzam meg a határt azokkal a családtagjaimmal szemben, aik rossz hatással vannak rám?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl apámra. Heti egyszer telefonálunk de rám az is rossz hatással van.

dec. 18. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor redukáld havi vagy több havonta 1 alkalomra.
dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem telefonálsz vele.Én rám a tesóm volt rossz hatással.Hát nem beszélek vele.És boldogabb az életem.
dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Milyen rossz hatásra gondolsz? Szorongsz utána?

Tisztáznod kell magadban, hogy miért van rád rossz hatással, miért veszed őt komolyan.

Nekem segített Susan Forward Mérgező Szülők könyve pl.

dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írta. Én is így csináltam.
dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le. Egyszerű.
dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3#

Pontosan igy van, szorongok utana es elindulnak a negativ gondokatok..


Azt a konyvet mindenkepp elolvasom!

dec. 18. 21:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért minimalizáld a kapcsolatot.
dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
90%

Hármas vagyok.

Az a baj a sima leredukálással, hogy így is érni fognak a negatív érzések, csak ritkábban. De ilyen szempontból mindegy, hogy hetente vagy havonta, mert a beszélgetés végén ott marad a görcs a gyomorban. Szerintem elsősorban magaddal kell elbeszélgetni, hogy miért zavar amiket mond.

Szóbeli bántalmazás történik? Piszkál az apukád? Esetleg panaszkodik?

dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a YouTube csatornát kezdd el hallgatni:

https://www.youtube.com/@eletmenedzsment

dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak a teljes elzárkózás hozott eredményt. Az egyik tesóm meg az egyik nagyanyám. Olyan szinten képesek voltak lehozni az életről, hogy először csak nagyon ritkán találkoztam/beszéltem velük. Ezzel az volt a baj, hogy rendben voltam lelkileg, aztán annyira betettek, hogy alig bírtam megint helyrejönni. Úgyhogy nagyanyámmal már legalább 5 éve nem találkoztam, telefont se vettem fel neki, már nem is keres, anyámékon se. A tesóm nehezebb volt, ő nyomulósabb, ezért nála csak az vált be, hogy mindnehonnan letiltottam, a telefonszáma is tiltólistán van, és a lakcímem se tudja. Anyámék sincsenek vele túl jóban, úgyhogy őket nem zaklatja annyit, mint engem volt. Már vele sem volt semmi kontaktom úgy két éve.


Zárkózz el ezek elől, hidd el, jobb lesz.

dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!