Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok bármit is...

Köteles vagyok bármit is fizetnem a gyerekeimnek házeladás után?

Figyelt kérdés
Mielőtt támadnátok, az a helyzet, hogy már adtam nekik, nem is keveset. Egy fiam és egy lányom van, felnőtt emberek, már saját családdal. Mindkettő kapott rengeteg pénzt, először 18 évesen azt amit születésük után nekik tettünk félre az apjukkal. Majd pár évvel később, amikor az apukájuk meghalt telekeladásból kaptak, az mind az övék lett fele fele elosztva. Több millió forintot adtam már. Hamarosan nyugdíjas leszek és szeretném a családi házat, ami teljes egészében az én tulajdonom, eladni és egy kisebbet venni, nagyobb kerttel. Ami plusz marad, az pedig a nyugdíjkiegészítésem. Amúgy pedig az unokáimnak (3-an vannak) is adok havonta, fejenként 15ezer ftot. Most a gyerekeim, de leginkább a párjaik vérszemet kaptak, hogy a házeladásból nekik is jár, köteles vagyok adni. Nem akarok őszintén szólva, eleget dolgoztam életemben, szeretnék ebből a pénzből pihenni, utazni, ez mostmár az enyém. Nem kötelezhetnek semmire, ugye?
dec. 20. 08:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1/1 tulaj vagy senki másé, csak a tiéd. A párjaik követelőzzenek a saját anyukájukon.
dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
99%

Dehogy is! Egyáltalán nem vagy köteles! Már az is nagylelkűség, hogy eddig ennyit adtál, meg támogatod az unokáidat.

Egy privát tanácsom lenne: a nagyobb kertet fontold meg, mert rengeteg munka a gondozása, gondold át, hogy hosszú távon bírni fogod-e.

dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Igen, mindig ez van, a házastársak az igazi hiénák.

Dehogy vagy köteles adni.

dec. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez borzasztó. Így is kva sok pénzt adtál és adsz is. A helyedben jó messze vennék tőlük házat. Én meg adok pénzt anyámnak mindig, mert jóval többet keresek, mint a nyugdíja, marad a gyereknek is, pedig nekünk hitelből lett a lakás.
dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező, tudod mi ebben a legszomorúbb?

Természetesen nem vagy köteles pénzt adni a ház eladásból, de ezek szerint annyira anyagiasak a gyerekeid és a párjaik, hogy simán elfordulhatnak tőled akkor, ha nem adsz nekik belőle.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy adj inkább pénzt, ha már ilyen szépen zsarolnak, csak annyit, hogy erre is készülj fel lelkileg, mert nem lesz könnyű ezt feldolgozni.

dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

Örökséget csak az elhunyt után. Addig legfeljebb a földön kúszhatnak érte.

Kiírtam hasonló kérdést, amikor is apánk örökölt egy hatalmas vagyont, majd jött sorban állni a testvérke is...

És engem támadtak le itt, hogy márpedig neki is járna ilyenkor, mert biztos ÉN! fogom elkölteni...meg ki akarom ÉN! forgatni a vagyonból.

Érdekes emberek vannak, érdekes hozzáállással sajnos.

dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%

1/1 tulajdonos vagy, nincs haszonélvező sem, tehát lehet menni a sóhivatalba az igényeikkel. Pláne a házastársaknak. Tessék elmenni dolgozni és gyűjteni, nem még majd rajtad követelőznek! Meg kell nekik mondani, hogy most már magadra szeretnél gondolni, elveszítetted a férjedet, szeretnél olyan helyeket látogatni, ahova együtt akartatok menni, pihenni akarsz, feltöltődni.

Igenis jogod van nemet mondani, nem kell mindent odaadnod a gyerekeidnek.

dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik amit eddig kaptak azt sem becsülik. Eszembe nem jutna sem anyámtól sem anyoséktól követelni.

Ilyenkor elgondolkodok hogy mit kezdjek a saját gyerekeimmel, mennyire adjak nekik, vagy hogy csináljam hogy segítsek de ne legyel elvárás..nehéz basszus.

Szerintem nyugodtan mond meg nekik, főleg a kedves párjaiknak ahogy itt leirtad. Ha az udvaron raksz egy tüzet és beledobálod a pénzt ahhoz sincs közük.

dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ennyit adtál már, így ne aggódj, kérni fognak, és ha nem adsz te leszel a szemét.
dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi!

Kedves sógor/sógornő már most dörzsöli a kezét, hogy mi csurran-cseppen majd az örökségből.

Saját tulajdon, mindegy, hogy milyen ingatlan vagy milyen vagyon, nem jár semmi.

dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!