Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a mindenbe...

Hogyan kezeljem a mindenbe beleszóló, kotnyeles leendő sógórnőm?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírja befogni a száját, másokat nem hagy szóhoz jutni, folyton az ő igazát szajkózza.

Csak az a helyes vélemény amit ő gondol, és pontosan megmondja, hogy kinek mit kell csinálnia és olyan ,,jó" emberismerő, hogy képek alapján is ,,kiismeri" az embereket és órák hosszat beszél arról, hogy a képen látott személy miért nárcisztikus/toxikus/pszichopata stb.

És mindemellett természetesen nagyon okosnak is hiszi magát.

Egyszerűen képtelenség elviselni. Annyira beleszól mindenbe, hogy már azt is kijelentette, hogy nekem meg a barátomnak oda KELL költöznünk hozzájuk, mert szerintük az ő környékük mennyire egy csudijó ,,cigánymentes övezet" ahogy ő fogalmazott...

Attól félek, hogyha egyszer nekem meg a barátomnak gyerekünk lesz, akkor azon fogja kiélni magát, mivel neki nincsen és akkor is minden atyaúristenbe bele fog szólni.

Egyszerűen egy utálatos, kiállhatatlan nőszemély...

Valakinek volt már hasonlóan durva esete? A barátomnak mondtam már, de mivel megiscsak a nővére negbántani sem akarom, de úgy érzem, hogy miatta meg a kavarása miatt fog tönkremenni a kapcsolatunk..

Most tervezek beszélni a nővérével is, de mivel egy nagyon durva esetről van szó, így az lenne a kérdésem, hogy valakinek volt e hasonló esete és ha igen az ilyeneket hogy lehet ,,végleg leszerelni"?



#kotnyeles #minden lében kanál #Útálatos természet
dec. 30. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nekem hasonló a sógornőm, annyi a szerencse, hogy még gimnazista, így ezzel szoktam leszerelni, hogy fiatal vagy, nem sokat láttál még a világból, én máshogy gondolom, ne fárassz.
dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát bocs, de ha csak így dumál össze-vissza, az nem értem, hogy miért lenne annyira durva. Sok ilyen ember van. Nem kell vele foglalkozni. Nem kell oda költözni, ahova ő mondja. Akkor van gond, ha a paaid csinálja is, amit a nővére mond. De akkor is inkább a paai a gond és nem a nővére.
dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Annak lehet csak beleszólni az életébe, aki hagyja.

Ha a pasid befolyásolható, megy a testvére után és jobban ad az ő véleményére, mint a tiedre, akkor veszett fejsze.

dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha majd lesz gyereked és beleakar szólni, leszerelheted azzal hogy " te honnan tudod, nincs is gyereked?!"

Illetve rákell szólni.Vissza kell szólni amikor " beszólogat" és majd észre veszi magát.Ha meg besértődik annál jobb lesz nektek.

dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer kell csak leépíteni szóban igazán.
dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nem áll ki melleted cseszheted, szoval először azzal foglalkoznék. Mert ha számára nem idegesítő megkeseríti a kapcsolatotokat.
dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Higgyétek el, aki ilyen, annak hiába szóltok, hogy nem érdekel a véleménye, akkor is tolja tovább. És egy idő után baromi idegesítö, hogy nem lehet családi körben két mondatot úgy beszélni, hogy ne kezdjen el belemagyarázni, miért nem jó, mit csinálj, satöbbi. Egy jóízűt nem lehet beszélgetni, ha ott van.


Mi leminimalizáltuk a kapcsolatot (a férjem se tudja elviselni), nem megyünk velük semmilyen programra, nem hívjuk el öket magunkhoz, max. a nagyszülőknél futunk össze havonta-két havonta, ha épp ott vannak, húsvétkor meg karácsonykor, és ennyi.

dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért foglalkozol vele? Minden nap találkoztok? Mert ha nem, felesleges ennyi időt rászánni meg energiát. Egyébként simán le tudod annyival szerelni,hogy "köszi, de nekem más a véleményem".
dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell találkozni vele.
dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
Azért az csúnya, hogy a párod tesóját lepszichopatázod itt, de gondolom a szemébe meg belemosolyogsz. Nem kell vele találkozni, le kell vele csökkenteni a kommunikációt.
dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!