Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek-szulo anyagi tamogatas,...

Gyerek-szulo anyagi tamogatas, ha a szulo nyugdijas?

Figyelt kérdés

En kulfoldon elek 12 eve, mar nem igazan vagyok kepben az otthoni helyzettel.

Anyukam kb 180-190 ezer Ft nyugdijat kap. Van egy 45 nm2 /es lakasa, egy regebbi autoja. Az aram szamla amit tudok 2500 Ft. Hitele nincs. Mennyire lehet belole kijonni?

Viszonyunk nem tul jo, ezert nem tole kerdezem, mert ferditene.



#Elttartas
dec. 31. 11:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

*Az aram szamla amit tudok 2500 Ft.


Ezt ne hogy elhidd neki.


Hát, h kocsi-fenntartása is van-akkor elég nehezen. Nem fogyott az utóbbi időben véletlenül édesanyád?

dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
De miért érdekel ha nem túl jó a viszonyotok?
dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Minimum árak (Pest)

- étel: 60-70000

- közös költség: 5000

- fűtés: 10000

- telefon, internet: 15000

+ víz + TV; autó kb. tippelhetetlen

Erre jönnek még alap háztartási cikkek, valami alap ruházat, ami szintén elég tág határok között mozog.

Ha cigizik is, az plusz sokba kerül.

Alapvetően szerintem ki lehet jönni belőle, de félretenni bajos, ha bármi elromlik, javíttatni kell vagy újat venni, az már könnyen lehet, hogy akkor is problémát okoz, ha önmagában nem tűnik nagy tételnek.

dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
2 Mert az anyja azért.
dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

3 Ezek az árak max. egy szigetelt panel 30nm-re vonatkoznak, ahol mind két oldala a lakásnak fűtve van. De szerintem a valóságnak mélyen alámentél.


A gyógyszert kihagytad a számításodból ami minimum havi 30+eFt egy idős embernél.

Közös ktg már 10 eFt alatt nem igen található.


Ha kádárkockás, akkor:


Gáz 25+ (ez a gáz pedig még emelés előtti idők számítása alapjáni összeg

Villany 10-15+

Víz, ha a legcsekélyebbet is használ de olyan lakóövezetben él mint pl. Dél-Pest ahol a legmagasabb a vízdíj Bp-en az minimum-de akkor tényleg csak a legminimumabb 15+ ha nyári időszak van ennél magasabb


Fűtés, ha átalányban 10eFt-ot fizet,m akkor elszámoláskor igen csak mlyen a zsebébe kell nyúlnia, hogy egyáltalán egálra ki tudja hozni.

dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

5+ És akkor még a kocsi fenntartási ktg-ei mint biztosítás, adó stb. még benne sincsenek-és még el sem indult a kocsival 1 m-t sem.


Szóval édesanyád keményen vegetál ebből a pénzből, és jó ha minimális evéssel egyáltalán túléli a hónapot, télen meg tuti, hogy kölcsönre szorul. Biztos, hogy nem tud kijönni ennyiből.

dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

5-re (3)

Igaz, a gyógyszert valóban kihagytam.

Testvéremék 50 nm-es szigeteletlen panelban élnek Pesten, a fűtést és a közös ktg-et ez alapján lőttem be (igaz, a panel aljában van 2 üzlethelyiség, azoknak a bérleti díja miatt ennyi a közös költség)

Az ételt, TV-t, internetet a saját költségeink alapján írtam.

dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Szóval "kedves" 3-as fogalmad nincs a valóságról egy idős ember esetében havi szinten.
dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Az is biztos kérdező, hogy az idős ember ilyen helyzetben mindig elkezd sakkozni a befizetni való számlákkal, és nem egyszer előfordul, hogy el is marad vele. Tehát jobban nézz utána.

És akkor még hitelkártya (mint Oney-ami Auchenes), vagy hitelkeretről még nem is beszéltünk.

dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
*És akkor még hitelkártya (mint Oney-ami Auchenes), vagy hitelkeretről vagy egyéb más hitelről még nem is beszéltünk.
dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!