Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nevezik családcentrikusn...

Miért nevezik családcentrikusnak egyesek az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnél most jön az 5.gyerek.


A szülők családi háttere


Anyuka, 34 éves, soha nem dolgozott, a szülei semmivel nem tudták támogatni, 3-an voltak testvérek, már mindegyiknek kora 20on évesen jött a gyerek.

Az apja alkoholista, hajléktalan is volt már, az anyjával tartja a kapcsolatot, de ő is aktív korú még, dolgozik, így nem nagyon tudja segíteni a gyerekek körül, vidéken lakik a nagyi.


Apuka 31 éves, 4 gyerekes családból származik, tehát a szülei őt sem nagyon tudták anyagilag támogatni semmivel az elindulásban.

Külföldön dolgozik ingázva, nem biztos helyen, hanem ilyen munkaközvetítős cégnél, hol itt, hol ott, ingázva él, szinte alig van a családdal.


Komolyabb végzettségük egyiküknek sincs, tehát nem egy mérnök/orvos/ügyvéd, ahol van egy biztos, jövedelmező állás.


Az ilyen szerencsétlen emberek miért vállalnak ennyi gyereket?

Főleg a mai világban?

Nekik is majd az lesz a sorsuk, mehetnek majd 18 évesen saját lábra állni.


Volt, akinek elmeséltem, azt mondta, hogy "családcentrikusok"


Szerintem pedig felelőtlenek.

Más is van, aki családcentrikus, de elég neki mondjuk 2 gyerek, mert belátják, hogy nem milliomosok, nem toltak alájuk mindent.


Mit gondoltok erről?


jan. 10. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre csak kevesen használnák a családcentrikus szót, az teljesen mást jelent.
jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem akartak sértőt mondani, azért mondták ezt.
jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól családcentrikus valaki, hogy sorra potyogtatja az utódokat.
jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki erre azt mondja, hogy családcentrikus az szimplán idióta, már bocsánat a megfogalmazásért.

Ennyi erővel a nyulak is családcentrikusak:D

Akinek van egy csöppnyi esze nem potyogtat ennyi gyereket a nyomorba

jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál a szülőkről, abból semmi nem vonatkozik az érintett családra, a családtagokat összekötő érzelmekről nem tudunk semmit.
jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%

Talán mert azok? Most húzzák le magukat, mert nem megy olyan jól nekik?


Neked hány gyereked van?

jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
De minek 5 gyerek? 1 nem elég?
jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy népszerű leszek,de neked,vagy bárkinek mi köze van hozzájuk?Ameddig nem járnak kunyerálni, rendesen eltartják a gyerekeiket,addig a világon senkinek,semmi köze nincs se a gyerekeik számához,se a végzettségükhöz,se ahoz,hogy hol,milyen munkakörben,munkarendben dolgoznak.Ahoz sincs,hogy kit tudták,vagy nem tudták segíteni a szüleik.Ahoz sincs,hogy anyuka nem dolgozik,ahoz se,hogyha soha nem is dolgozott.Ha nekik jó így,hogy apuka így jár dolgozni,és el tudja őket tartani akkor ennyi.Mellesleg a végzettség sem mindig jelent bármit.Az én férjem még érettségivel sem rendelkezik,a szakmájával mégis pont a 3xosát keresi annak amit én,hiába diplomáztam.Külföldön még többet keresne.Valószínűleg szeretik a nagy családot.Mellesleg az,hogy valakinek csak 1,vagy 2 gyereke van,az közel sem jelenti azt,hogy ő jobban fogja segíteni azt a gyereket.Igazából semmi konkrétat nem tudsz,de ítélkezel,mert "sok"gyerekük van.
jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy férfit, nagy hungarista volt, 4 gyerek. Utálta a cigányokat, miközben kb. azon a szinten tengődtek. Romos ház, a gyereknek a minimum is alig volt meg. De verte a mellét, mekkora magyar ő, hogy 4 gyereke van (természetesen ősmagyar nevekkel, azokból is a ritkább fajtákkal). Miközben a stílusa miatt az összes gyereke rühellte őt, a nagyobbik lánya 18 évesen elmenekült otthonról, szóba sem állt vele. Tudtommal már egyik sem a négyből.

Na, ő is családcentrikus volt szerinte. 😁 Csak azok a hálátlan szar kölykök...

jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A családcentrikus ember a családjával van, nem külföldön el miközben nincs is elválva. Mert egy elvalt ember is lehet családcentrikus.Ha el lenne válva akkor megertenem hogy nem otthon él, de nem így van. Ha családcentrikus lenne akkor addig ügyeskedne amíg a családja ki nem költözne hozzá, vagy hazakoltözne, esetleg kevesebb gyereket csinálna higy az első 3-mat el tudja tartani. Mert azoknak a gyerekeknek enni kell, ruháztatni, fogorvoshoz vinni, különórára vinni stb.

Attól hogy sok gyereket vállal valaki attól még bem lesz családcentrikus.

jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!