Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szilárd név becézése lehet a...

Szilárd név becézése lehet a Szasza?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekünk a Szilárd név, de egyik hivatalos becézés sem tetszik annyira (Szili, Szilárdka, Lárdi stb.), a Szasza viszont kifejezetten tetszik. Ti becéznétek így a Szilárd nevű kisfiatokat?

jan. 26. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm Alexandra és nekem ő a Szasza vagy Szaszi, tehát én egy női névre asszociálok.

Viszont egy Szilárd nevű ismerősömet Sziszónak nevezik gyerekkora óta.

jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jó becenév.
jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik. A Szili az jobb szerintem a többi offos.
jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Szaszáról a Szabolcs jut eszembe, de ismertem Sándort is, akit így becéztek.

Úgy becézed, ahogy neked tetszik, a környezeted meg majd megszokja idővel. (Nyugodtan hívhatjátok akár Daninak is, olyanokat is ismertem, ahol a becenévnek semmi köze nem volt az eredeti névhez.)

Volt egy Szilárd nevű osztálytársam, őt egyszerűen csak Szilárdnak hívtuk, és ez is teljesen rendben van. Igazából nem is értem, miért adnak a gyereknek olyan nevet, amit aztán senki nem használ, mi az összes gyerekünket úgy szólítjuk, ahogy anyakönyvezve van.

jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
(Bocsánat, a Sándor nem Szasza volt, hanem Saca, összekevertem.)
jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Biztoshogy nem. Mi az a szasza? Kutyafa..a? Maradjon csak Szilárd. Nem tudom minek kell mindenáron becézni.
jan. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Szissz, Sziszi, Sziszó, vagy csak röviden Szi
jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Wizard :)
jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is csajnak volt a beceneve
jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szabolcs

Alexander

jan. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!