Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekkel küldöldre menni és...

Gyermekkel küldöldre menni és ott élni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjem pár hónapja dolgozik Németországban,kiküldetésben, szállását a cég biztosítja.

Rossz ìgy nekünk, hiszen van egy 2,5 éves kisfiunk, aki lassan ovódás lesz.

Férjemmel tervezzük, hogy minket is a gyerekkel kiköltöztet Németo-ba, de egyelőre ijesztőnek tűnik a helyzet. Nekem legalábbis.

A munkatársai, akik magyarok elmondták neki, hogy albérletet nem olyan egyszerű ott sem kivenni, főleg nem kisgyermekkel. Ez mennyire valós?

Illetve, ha elmegyünk vele, mik a teendők, gyermek szempontjából: TB, ovi, hogyan intézkedjek, mi alapon kapnék én,s a gyerek ingyen orvosi ellátást pl, ha nem dolgoznèk,amìg ő nem ovis?

Minden információt szívesen fogadok ezzel kapcsolatban!

Egy Anyuka



febr. 1. 23:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz túl hasznos a válaszom, mert én itthon élek, de egy kedves barátnőm Németországban él, félig német és mindig albérletben lakott. Ő azt mondta, Németországban nagyon ritka, hogy valakinek saját ingatlana legyen, mindenki bérel. Úgyhogy szerintem könnyebben találtok albérletet, mint itthon.
febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nekem ez is hasznos válasz. Esetleg azt megtudnád mondani,hogy ott milyen árban mozognak az albérletek?

Ott is a tipikis 2-3 havi kaució+tárgyhavit fizettetik meg?

febr. 1. 23:25
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Az hogy mennyi az albi és milyem nehéz találni az környékfüggő. Itt tudsz keresgélni: immoscout.de


3 havi kaució kell.


Egészségbiztosítást a férjedén keresztül tudsz intézni (családi biztosítás).


Mi szeretünk kint élni, de kell hozzá némi nyitottság.

febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia kint élek.

Az albi keresés nehéz, de nem lehetetlen. Mindig van valakinek az ismerősének egy ismerőse stb. Tehát aki keres az talál.

Az ovi várakozási lista hosszabb mind ide Jeruzsálem. A városházán fel kell iratkozni aztán majd szólnak.

A férjed be tud titeket biztosítani, házastárs gyermek között működik.

Általában 3 havi hideget kérnek ( albérleti díj rezsi nélkül) meleg jelentése pedig rezsivel ( ha később nezegettek akkor értsetek azért írom.

Az árak változok főként tartomanyonkent illetve infrastruktúra. Egy faluban ahol se bolt semmi és még regi is jobb áron fogsz kapni mint a városban egy újabb épületben, de ez persze otthon is így van.

Remelem tudtam segíteni ha van még kérdésed nyugodtan szolj!

Egy másik anyuka

febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát másoknak úgy látszik nem hasznos. Igen, kaució az mindenhol van. És nagyon drága az albérlet, de mivel ott jobb a fizu nem tudom összehasonlítani és nem mindegy melyik város, de szerintem neten tudsz keresni albérletet ha tudsz németül, vagy akár angolul.
febr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Németországban élünk.

Egyáltalán nem mindegy, hogy hova költöznétek. Mi például napok alatt találtunk albérletet úgy, hogy nem csak a kauciót tudtuk kifizetni, de 6 hónapot is egyben, előre. Privát bérlünk, így könnyebb volt.

Az óvoda is változó. Ahol sok a bevándorló és a menekült, ott nehezebb üres helyet találni. Értelemszerűen.


A legtöbb nagyobb városnak van az ott élőknek Facebook csoport, érdemes ezeket megkeresni, belépni. Egyszerűbb úgy tájékozódni előre, hogy mire számíthattok.


Nagy különbség van egyes tartományok között, a béreket és az albérleti árakat tekintve is. Ahol nagyon sok a bevándorló, pl. München és környéke, ott kevés és drága az albérlet. Bár most rengeteg az ukrán menekült mindenhol, így valószínűleg nehezebb mindenhol, mint pàr éve.

febr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A Külföldre mentem, majd jövök nevű online talkshownak is vannak Németországgal kapcsolatos adásai, érdemes belehallgatni.
febr. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

mi is nėmetorszågban ėlünk 3 gyerekel mi szeretünk itt élni sok szempontbol. de elöször azt döntsėtek el melyik tartomånyba szeretnėtek költözni, mert albėrletårak tartomåny függö ,sőt nagyváros vagy kisvåros vagy falu.

ės igen nem könnyü lakást talålni ,időbe telik de nem lehetetlen minél hamarabb nekiålltok keresni annál jobb

ja ės mi is albėrletbe lakunk ,privåt szemėlytöl béreljük a lakást ja ės egy kisebb településen.

febr. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

ės facebookon keres rå a németországi gyerekes anyukás csoportokra .

illetve az immobilienschaut24 oldalon az immowelt ,stb oldalakon tudsz lakást vagy házat keresni.

febr. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Először is menjetek, ha ilyen remek lehetőség adódott, és a férjednek is van munkája.

Szerintem itt kevesen vannak kint élők, inkább FB csoportokban, vagy kivándorlással kapcsolatos blogokon, Tik-tokon érdemes kérdezgetni.

Az is meghatározó, hogy melyik tartomány, ez egyébként érvényes minden európai országra, még itt Magyarországon is, kelet-nyugat viszonylatban ugye.

A magyar munkatársak véleményével csak óvatosan!

Mi lakást tervezünk venni Spanyolországban, vagy Olaszországban és a kint lakó magyarok csoportjában vagyok.

Egyelőre csendes szemlélődő és sajnos rengetek rosszindulatú, lehúzó, hazug hozzaszólás van ott is. Persze vannak jóindulatúnak látszó emberek is.

Tehát jól nézzétek meg kinek a szavára adtok.

Kívánok minden jót, mert ennek az országnak meszeltek, itt nincs jövő az átlagnak.

febr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!