Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam rosszul...

Jogosan érzem magam rosszul amiért a szüleim adtak munkát?

Figyelt kérdés

A szüleimnek saját cége van és mivel egy új projektbe kezdtek, amihez új ember kellett, én pedig munkakeresésben voltam, megkérdezték dolgoznék-e náluk. 20 éves vagyok fix munkahelyem még nem volt, mert tanultam. Ez viszont egy olyan munka ami semmilyen szakmai tudást nem igényel, egyedül angol nyelvet. Elég könnyű munka és rugalmas a munkaidő is, tehát egyetem mellett is fogom tudni csinálni. Viszont elég jól keresek vele és ez az ami zavar. Félre ne értsétek, hálás vagyok de picit azt érzem, ezt ennyi munkáért nem érdemlem meg és, hogy én ezért a munkáért semmit nem tettem, csak elfogadtam, amit a szüleim ajánlottak. Mások felnőtt emberként évtizedeket dolgoznak, hogy ilyen munkahelyük lehessen én meg csak megkapom.

Nektek erről, mi a véleményetek? Szerintetek keressek másik munkát? (ami valószínűleg nem lenne ennyire rugalmas és jól fizető)



márc. 1. 08:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodj már, egy csomóan szereznek munkát protekcióval. Én is a gyerekemnek adnám, ha lehetőségem lenne. A munkát pedig neked kell elvégezned.

A szülő dolga a támogatás. Örülj, hogy normális szüleid vannak. Végezz lelkiismeretes munkát, ez pont elég "hála".

márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Nekem ez semmilyen lelkiismeret furdalást nem okozna. Az élet eléd dobott egy lehetőséget te pedig éltél vele. Lehet utólag bántad volna ha nem fogadod el a szüleid kérését egyrészt miattuk mert elsőre rád gondoltak, és ez azért valahol jó érzés másrészt meg önmagad miatt. ( Pénzkeresés, önismeret, stb)


Kit izgat ki hogy oldja meg hogy feljebb jusson a ranglétrán. Nem mindenki indul ugyanazon helyzetből. Neked ez most könnyebb volt örülj neki.

márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne keress másik munkát! Nézd azt, hogy tapasztalatot szerzel, ami 20 évesen nem rossz. Hálás leszel magadnak és a szüleidnek évek múlva, amikor már több évnyi tapasztalatod lesz, még ha nem is bonyolult ez a munkakör. Azért számít, mert ha mész majd máshova több év irodai tapasztalattal máshogy fognak rád tekinteni, nem egy ma született diplomásként. Sőt egyetem mellett is kifizetődő mert az sem mindegy, amit mondtál is, hogy tudsz mellette tanulni. Minek vállalj akkor kockázatosabb utat?

Az, hogy van némi lelkiismeret-furdalásod, annyiból "jó", hogy látszik nem vagy beképzelt, szerény vagy és ez jó, mert sokan elszállnak magukkal ilyenkor, szóval szerintem dicséretes, hogy tekintettel vagy másokra. De azért nem kell túlságosan bűntudatba esni, ezzel nem csinálsz rosszat, nem vagy erkölcstelen vagy ilyesmi, ez egy lehetőség. Sokan amúgy is elfogadnák.

márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy feladd. A szüleid is inkább téged segítenek, mint egy idegent pénzelnek. A támogatás nem szégyellni való. Később rájössz majd, mekkora előny ez és más gondolkodás nélkül kitúrna ugyanilyen lehetőséget kapva. Ne legyen a magad ellensége, dolgozz és tegyél félre. Munkatapasztalattal majd jobb állásokat kaphatsz, ha úgy érzed, váltanál.
márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Semmi baj nincs ezzel, én is így kezdtem. Idővel kezdett kevés lenni a fizetés, így kerestem másik munkát ahol rögtön a dupláját megkaptam, de ehhez kellett tapasztalat amit így fel tudtam mutatni.
márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Most panaszkodni akartál, vagy dicsekedni? Én irigyellek a helyzetedért. Örülj neki, h nem másnak a csicskája vagy, hanem családi cégben főnök.
márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Ne aggódj emiatt. Valószínűleg tapasztalatlan vagy még a munka területén. Én nem hiszem, hogy szaktudást nem igénylő könnyű munkával annyit keresel, amit mások csak évtizedek alatt tudnak elérni. Valószínűleg az egy átlag fizetés, csak te még nem kerestél ennyit. Az egyetem ideje alatt jó lesz, utána úgyis szeretnél majd váltani valószínűleg.
márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Húszéves létedre nagyon éretten gondolkozol, minden tiszteletem a tiéd. Mivel nem szálltál el magadtól, folytasd csak nyugodtan a munkádat.
márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid valszeg így is úgyis adnának neked pénzt, így meg úgy vannak hogy legalább dolgozol érte, és te is tapasztalatot szerzel. Ez win-win szituáció mindenféle szempontból. Nekik egy kötetlen munkára nem kell felvenni egy félidegen embert, akinek a lojalitása és a hozzáállása kérdőjeles, neked meg van egy jól fizető munkád, amivel még a szüleid is kisegíted. Nekem voltak ismerőseim, ahol a szülők aprópénzért vagy ingyen dolgoztatták a gyerekeiket, az sem szép.

Szintén előnyős dolog, hogy ezzel nevelnek is téged, hiszen hasznos lesz ez a tudás arra az esetre, ha később átadnék neked a céget vagy sajátot nyitnál. Azt javaslom minél inkább folyj bele a cég dolgaiba, kérdezd őket és tanulj, nagyon hasznos lesz később!


Semmi esetre se legyen lelkifurkád! Sok sikert, hajrá!

márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
kb a 80% ezt csinálja , sőt nekik jár a 0km luxi céges autó , telefon , utazás stb
márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!