Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el sokan a...

Miért várják el sokan a megbocsátást, ha a megbántó nem kért bocsánatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyanyám egy hete meghalt. 14 éves koromig a szüleimmel vele laktunk, kétgenerációs családi házban. Fele nagyanyámé volt, fele az apámé. Nagyanyám kisgyerekkoromban rengetegszer előhozakodott azzal, hogyha ő nem segít azzal, hogy befogad minket, akkor mehettünk volna a híd alá lakni, meg hogy örüljek hogy egyáltalán kapok enni. Ezek miatt sosem voltunk jóban, max nagyon kissrác koromban, de arra már nem emlékszem.


Két hét múlva lesz a temetése, én meg nem tervezek elmenni, mivel nagyon sokszor megbántott a fenti szavaival. Ha a szüleimnek panaszkodtam rá, ők csak legyintettek. Most azt mondják, hogy bocsásssak meg... Hogyan, ha nem kaptam bocsánatkérést?


márc. 17. 07:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%

1. Nagyanyádnak valószínüleg igaza volt, ha nála éltek családostól.

2. Egy halottra haragudni igencsak primitív dolog, föleg ok nélkül.

márc. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

1.


Egy gyerek nem tehet róla, hogy milyen helyzetben születik, milyen helyzetben nő fel.



Kérdező, megbocsátani keres nélkül is lehet. Haraguddhatsz rá, de minek, ő ezt már úgysem fogja érzékelni, csak magadnak teszel rosszat azzal, ha nem tudod elengedni a dolgot.

márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
A megbocsátás független attól, hogy a másik bocsánatot kér e. Ez egyéni kérdés és nincs rá helyes válasz. Ha nem akarsz elmenni a temetésre, akkor ne menj el. Azt viszont nem árt tudni, hogy a temetés nem a halottról szól, hanem az élőkről. Apadnak lehet sokat jelentene, ha ott lennél
márc. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a megbocsátás és az hogy nem haragszol rá nem ugyanaz. Én pl nem táplálok haragot az apám iránt, pedig kb 15 éve itthagyott és nem keres hiába akrtam kapcsolatot vele. De egyrészt nem kért bocsanatot, meg úgy gondolom vannak dolgok amik nem intŕzhetők el ennyivel. Az ember nem hagyja ott a gyerekét mint eb a sz.rát már bocsanat. Szóval nem haragszom már, de nem bocsátok meg egyszerűen nem érdekel, kb mint egy idegen.

Te még nem rendezted le ezt a nagymama dolgot magadban.

Szerintem úgy dönts hogy x év múlva ne bánd meg.

3as a kerdezőnek meg jólesett volna ha gyerekként kiállnak érte. Normális nagyszülő nem mond ilyeneket az unokának, nem ö tehet az anyagiakról.

márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell mindig mindenkinek megbocsátani és minden esetben. És arra is szarni kell, hogy mit várnak el tőled. Ha úgy élsz, hogy azon hezitálsz állandóan, hogy mit gondolnak mások, előbb-utóbb becsavarodsz. Egyszerűen közlöd velük, hogy számodra ő nem volt jó lelkű nagymama a kijelentései miatt, és a téma lezárva. Ha nem tetszik nekik, akkor így jártak.
márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

4!


Nyilván. Állítottam olyat, hogy nem? Annyit írtam, az apjának lehet sokat jelentene. Innentől egy kérdés van, fontos e az apja neki annyira, hogy ott legyen a temetésen, vagy sem. Totál független attól, hogy apu mellette állt e anno, vagy nagyi a legborzalmasabb ember aki valaha élt. Mindegy. Az a lényeg, hogy a kerdezonek mennyire fontos a saját apja.

márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
6 nem tudom mennyire lehet fontos egy olyan apa aki nrm állt ki érte. Miért kéne érdekelnie a kerdezőt ? Szerintrm nem erdemli meg a támogatást, de persze ez az én veleményem, ha neki fontos menjen.
márc. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt ugy rühellem is hogy mindenfél sz.rembenek megbocsátanak csak mert öregen már jó ember lett, vagy mert az régen volt, vagy mert meghal úgyis.


Birom azt is amikor apák telibesz.rják az egész családot aztan a gyerek felnőve vele pózol facen fotókon és ölelkezés mosoly. Hat konnyű igy szeretni egy gyereket hogy felőle fel.is fordulhatott volna mindig. Dehat az régen volt.


Meg itt is volt hogy toxic bantalmazo apát ápol a gyereke öregen merthát öregen meg már kedves.


Én ugy vagyok vele nekem ha vki ártott, mérgezte az életem, egy utilsó aljas toxix némber volt, és bántalmazott nem egyszer nem kétszer amigcsak szukségem volt rá olyan értelemben hogy.pl gyerek nem tud hova menni, nem létezik elévülési idő soha.


A temetésére kimennék hozzá vágni a földet és leköpni. Vagy mosolyogni ünnepelni azon hogy végre nincs már. Es imádkozni ha meghalok se lássam.

márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Ha élne se kapnál bocsánatkérést. Ezek soha nem látják be a hibáikat betegen öregen is max manipulaciobol kezdik a bűnbánást csak(ha egyáltalán kezdik), csak hogy vedtelen állapotban ne rúgjanak belé. Nem másért. Maguk miatt csak.

Ha vissza lehetne menni a méltba mind egytől egyig ugyanúgy folytatná. Mert ez jellem. Neveltetés. Sérültek vagy bármi.


Egy ünnep az amikor végre rosszemberek mennek el.

márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

"...nem tudom mennyire lehet fontos egy olyan apa aki nrm állt ki érte"


Sokaknak fontos. Tudod a szeretet nem úgy működik, hogy x segít nekem, mellettem all, tehát szeretem. A szeretet vagy van, vagy nincs, nem döntés kérdése. Van olyan, hogy elmúlik, de nem azért, mert úgy dönt valaki.

márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!