Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran vannak családi...

Milyen gyakran vannak családi összejövetelek nálatok?

Figyelt kérdés

márc. 21. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálam születés-, névnapon. Egyéb ünnepeken, is jönnek, de akkor nncs akkora felhajtás, meg persze hétköznap, akármikor beugranak.
márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Anyukám családjából igen, apukáméból ritkábban, mivel ők messze laknak.
márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Szinte soha. Az én részemről az apai rokonokkal 0 kapcsolatot tartok, az anyai rokonokkal sokat találkozunk, de ilyen nagy összeülés, evés-ivás nem szokott lenni. Ha köszöntjük egymást, akkor is csak szűk körben. Például a nagynéném átjön felköszönteni a névnapom, vagy én átmegyek az unokatesómnak boldog szülinapot kívánni. Nálunk igény se nagyon van erre.


A párom családjában apai részről szintén nagyon ritka az ilyesmi, egyszer a nagybátyja összehívta a rokonságot egy nagy kerti sütögetésre, de ennek is már legalább tíz éve. Anyai részről csak karácsony-húsvét. A szülinapozás hasonló az én családomhoz náluk is. Annyi, hogy az anyja nagyon forszírozná, hogy minden ünnep hatalmas családi összeröffenés legyen, de ott bukik el általában az egész, hogy a második férje gyerekei utálják őt, így nem tud úgy szervezni, hogy valóban családi dolog legyen.

márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Szüleimmel havonta találkozok, akkor meglátogatom a nagyszüleimet is. Ezen kívül még évi 1-2 alkalommal van valami közös program a nagynénémékkel, és ennyi. Nincsenek nagy családi banzájok szerencsére.
márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Születésnap/névnap, illetve időnk csak úgy összejön a szűkebb család kirándulni vagy sütögetni. Párom rokonsága nem túl összejárós, évente ha kétszer látjuk őket
márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk én szüntettem meg, mert okadek módon viselkedtek. Irigység, versengés, pletykalas. Ez számomra nem család.
márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Olyan amin a "nagy család" összegyűlik, tehát nagyszülők-szülők-unokák (ami nálunk 12 főt jelent), kb havonta 1-szer. Szülinapokat és névnapokat ünneplünk, általában egyszerre több emberét. Pl nekem, páromnak és nagybátyámnak 3 héten belül vannak a szülinapjaink,ezeket letudjuk egy ünneplés alatt.

Karácsonykor szoktak jönni a távolabbi rokonok is.

De ez sajnos csak az anyai ág. Az apai ágon a nagyszülök már meghaltak, az unokatestvéreim messze élnek és nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot. (Velük utoljára a nagyszülő temetésén találkoztunk).

márc. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
2x
márc. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Sűrűn - én egyikre sem járok, mert van jobb dolgom is, mint az áskálódó, egymásnak ugró, a másikat kibeszélő rokonokkal tölteni akár csak egy percet is.
márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tágabb rokonsággal nagyon ritkán, legutóbb anyukám temetésén találkoztam sokukkal, előtte vagy tíz évig nem, volt akivel húsz is megvan. Szűkebb családdal (apám, párom szülei, testvérek, az ő gyerekeik) többnyire születésnapkor, karácsonykor vannak összejövetelek, ez évente pár alkalom. Találkozni azért sűrűbben szoktunk.
márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!