Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy nem...

Egyetértetek azzal, hogy nem mindig a fiatalabbnak kéne keresni az idősebb családtagot/rokont?

Figyelt kérdés
Elvégre két vége van a telefonnak.

máj. 21. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
71 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen egyetértek. Engem a fiatalabb rokonaim nem is keresnek jóformán, ha én nem keresem őket sajnos.
máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyetertek, de nem igy mukodik megse. En mindig azt kapom, h nem akar zavarni, meg biztos elfoglalt vagyok stb. Lement koztunk parszor ez a kor, hiaba mondom, h hivjon os is nyugodtan, mara elfogadtam, h ez van. Hivom en.
máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mamam ilyen. Mindig az volt, hogy mert nem keresem. Amig harom muszakban dolgoztam, nem volt idom telefonon logni, mondtam neki, hivjon, ha tudom felveszem, ha nem akkor visszahivom. De o maris azonnal akar pletykalkodni orakon at, igy neki nem akarmikor jo.
máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell játszmázni!

Amikor bármiért olyanod van, hívjad: ha nem ér rá, majd nem veszi fel, újra hívod később - vagy visszahív ő, tökmindegy. Ha meg felveszi, akkor nyilván ráér - legalább annyira, hogy megmondja, most olyan nagyon nem ér rá. :)

Akkor is hívjad, ha tudod, hogy ő szeretné, ha hívnád, és neked is épp belefér. Ha épp nem fér bele, akkor majd hívod később, máskor, amikor bele fog férni, nem kell jászani a mártírt, hogy mindig csak te hívod.

Életkortól függetlenül így kell hozzáállni, akkor működni fog a kapcsolat.

máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Lehet lepontozni, de nem értek egyet.

A nagyon idős rokonokat azért mégis illik megkérdezni, hogy vannak, beszélni velük, de az 50 évesek ugyanúgy tudják keresni a 20 éveseket, mint fordítva.

máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha van bennük annyi attól függetlenül az idősebbek is érdeklődhetnének ha annyira akarnak.kölcsönösen működne elvileg. Es ugyanugy eshet a fiatalabbnak is rosszul. Tapasztalat.
máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyet.

Külön élek 10 éve szüleimtől de a 10 év alatt felém se dugták az orrukat és ha kell valami segítség csak akkor telefonálnak holott visszahívom őket (mivel nekem olyan csomagom korlátlanul hívom őket). Néha azt érzem ha én nem telefonálok meg meggyek meglátogatni őket lehet megis szűnt volna kapcsolat. Ne értsétek fére szívesen látogattom őket meg segítek. Csak olyan zsufolt időbeosztásom jól esne 1 évbe 1-2 szer eljönnének legalább akkor nem kéne fájni fejemnek hogy oldjam meg látogatást. Jah es a szüleim ráérnének és nincsenek olyan korlátjaik ne tudják igénybe venni tömegközlekedést.

máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, érdekes, hogyha én nem írok az idősebb rokonaimnak ők szrnak rám. Egy kapcsolat oda-vissza működik, nem úgy, hogy "fiatal vagy, kötelességed neked keresni".


A francokat.


Nem mászok senki után. Ha ő mindig csak elvárja, hogy én hívjam, ő meg nem tenné, akkor egy idő után várhatja, hogy keresem.

Persze.

máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
De egy idős sokszor tudja magáról, hogy nyűg, mert mindig segítségre van szüksége hol ebben, hol abban, és azért nem telefonál, mert nem akar folyton mások terhére lenni... Mit nem lehet ezen megérteni?...
máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

#9 Miért kell idegenekkel így beszélni, főleg egy anonim oldalon??

Mi ez a stílus, “mit nem lehet megérteni”?

Oké, hogy vannak nézeteltéréseitek, de ez sok.


Az időseknek pedig nem csak a rokonok léteznek, akinek meg igen, az valószínűleg a “saját hibájából” nem tud segítséget kérni, mert nem úgy nevelte a gyerekeit.

Illetve bizonyos dolgokra alkalmazhatnak szakembereket.

máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!