Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme évek után újrakezd...

Van értelme évek után újrakezdeni egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Általában.
2010. nov. 8. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
nincs. Megvolt az oka, ha vége lett. Ami korábban vitás kérdés volt, az nem lesz jobb később sem.
2010. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem sok...

egy két hét után minden probléma ugyanúgy előjön, mint az előző szakításotok előtt...

2010. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül azért lesz vége egy kapcsolatnak, mert megcsaltak, vagy mert kibékíthetetlen ellentétek vannak közöttetek. Nálunk szóba került a barátommal, h. ha kimennék külföldre dolgozni egy bizonyos időre, addig hűvösre tennénk a kapcsolatot, majd ha visszajöttem újra beszélünk róla. Szóval ha vmi ilyesmi van a háttérben, akkor szerintem igen.
2010. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon korán találkoztunk, 2 évig voltunk együtt, majd 4 évig külön. Aztán megint találkoztunk, felrúgtuk az aktuális kapcsolatainkat és úgy döntöttünk, hogy ismét együtt folytatjuk. Ennek már 6 éve, van két gyermekünk is. Azt gondolom, hogy nagyon ritka, hogy ez így működjön, de sokat tettünk mindketten a kapcsolatért, talán túl is vagyunk már azokon a problémákon, amikért a párok, házastársak 2-3 év után szakítanak. M is sokat őrlődtünk, hogy újra megpróbáljuk-e közösen, de jó döntés volt, ebben biztos vagyok. Mázli is kell hozzá.
2010. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

elég közeli példám:

nagynéném 18 évesen összejött egy pasival,nagy szerelem,meg minden,aztán szakitottak,még nem érezte elég érettnek magát(vagy vmi hasonló hülyeség miatt)

Férjhez ment,született egy fia,pasinak felesége lett,aki a lánya születése közben meghalt.Nagynényém férje is meghalt fiatalon,35 körüli volt mikor ismét egymásrataláltak a fiatalkori szerelmével...

lassan 15 éve együtt vannak

2010. nov. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kapcsolatok, amik nem érnek véget bármennyire is azt hiszik a benne élők. Ezek tetszőleges idő után folytathatók.


Ha tényleg véget ért a kapcsolat, akkor nincs értelme folytatásról beszélni. Azt nem is igényli senki sem.

2010. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
itt is az volt, hogy túl hamar találkoztunk. Nagyon szerettük egymást, de gyerekek voltunk és hülyék, sok hülyeséget csináltunk midnketten, főleg ő. 5 év telt el azóta, azt mondja még midnig szeret. Furcsa érzések vannak bennem, senkit nem szerettem azóta olyan őszintén, olyan tisztán, olyan erősen. De nem tudom lenne-e értelme újrakezdeni... Nagyon nehezen múlt el, sokat szenvedtem, de valahogy még arra is boldogan gondolok vissza, mert olyan érzések nem voltak bennem azóta.
2010. nov. 8. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

én vagyok a 2 gyerekes...

Az alapján, amit írtál, én megpróbálnám újra. Amíg nem voltunk együtt, egyikünk sem volt felhőtlenül boldog, az egymásból kiszeretés is több évig tartott és nem is sikerült maradéktalanul. Vedd számításba, hogy mit veszíthetsz, ha megpróbáljátok megint és mégsem jönne össze, és ezek mérlegelése alapján vágj bele, ha úgy gondolod. A soraid ismerősek, az érzések nálunk is hasonlóak voltak. Ha mind a ketten akarjátok (márpedig ő szeret még és nem véletlenül adta tudtodra ezt) akkor érdemes egymás miatt, egymásért változni és újra kezdeni új lapokkal, új alapokkal. Mi leírtuk, hogy mit szeretnénk és mit nem az előző együttélés alapján, és ezt a papírt elraktuk. Amíg friss volt az újrakezdés (kb 2 hónap) voltak zökkenők és ilyenkor elővettük a papírt és megbeszéltük, hogy ez a pont ott van, akkor ezt kérlek, tarts be, figyelj rá jobban. Mind a két részről voltak olyan dolgok, amikben változnunk kellett, de megérte, mert egymásért változtunk és nem adtuk fel magunkat mégsem. Hidd el, mi is bizonytalanok voltunk, a rokonaink, barátaink is féltettek minket az újabb csalódástól, de mi nagyon akartuk és jól döntöttünk. Nyilván nem lenne két kicsink, ha nem lett volna jó a döntés. Nekem ő a másik felem, el sem tudok képzelni mást.

2010. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!