Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a hely, ami érzelmil...

Melyik az a hely, ami érzelmileg, vagy valamilyen más módon nagyon kötődik hozzád?

Figyelt kérdés

Most itt olyan helyre gondolok, hogy pl. egy padlásszoba nyár-este, vagy hasonló.


Nekem a szüleim hálószobája, jőidőben, naplementekor. Amikor lefekszem az ágyra, a nap naranssárga sugarai pont besütnek a szobára, és a kinyitott ablaknál lágyan ringatózik a függöny. Nagyon csodálatos :D


2010. nov. 13. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy tanyám az alföldön. Az év, és a nap bármelyik szakában imádom. Nyáron a meleg , aranyszínű naplementék, amikor többen vannak ugyan, mert pont egy üdülőnegyed mellett van, ahol van egy gyógyfürdő, télen, a néma csend miatt, amikor egy lélek sem rebben... el sem tudnám képzelni, hogy az nekem ne legyen. Másik hely, nyári éjszakán a Tisza kanyar. Hihetetlen feelingje van.
2010. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi szempontból Szentendre. Ott ismertem meg a pasim, aki ott lakik, és az összes barátja, akik nekem is a barátaim lettek, és imádom őket, és a várost is, mert gyönyörű, és mindig tartogat meglepetést. Már kezdenek parák lenni a kapcsolatommal, lehet, hogy tovább kéne lépnem, de nem bírok, mert akkor nem lehetnék annyit Szentendrén.. Ez nekem nagyon komoly krízist okoz. (Jó, nemcsak emiatt.. de ez egy súlyos faktor.)

Másmilyen módonl pl. a székemhez kötődöm, mert azon ülök. Ha hirtelen megszűnne, akkor leesnék a földre, és akkor eléggé fájna a seggcsontom.

Micsoda párhuzam..

2010. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szülőfalum, itt Somogyban. 35 éve itt élek. Sok régi emlék, iskola, barátok, itt alapítottam családot.
2010. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a hely, ahol felnőttem, a lakóház és környéke az iskolával, óvodával, stb...

amúgy meg nagyon szeretem a nappalinkat, reggel szépen besüt a nap, vagy az előző helyen ahol laktunk, ott a szobám, keleti fekvés, reggeltől délutánig rendkívül világos, jól lehetett látni az eget, a felhőket, 4. emeletről van szó. napfelkelte is csodás volt.

2010. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Áh 2. én is szentendrei vagyok *-* Ezt muszáj volt x)

Kapásból a konyhát akartam, írni, de azt nem azért, mert besüt a Nap és blablabla. :P A szobámat imádom. 3 emeletes társasház tetején lakunk, a mi lakásunkban meg plussz 3 emeletes és a szobámból gyönyörűen látni szentendre Fő terét, a csendes részeket, a hegyeket, a Megyeri hidat és nem is beszélve a naplementéről..Csodálatos.

2010. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Esztergom és a Bazilika!

Nagyon szeretek ott mélázgatni, nézelődni, fényképezni, kávézni a teraszán, sétálgatni... Látni onnan az Dunakanyart, a hidunkat, a várost, egy szép parkot... Imádom!

2010. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A város, ahol a nagyszüleim laktak, ahol gyerekkoromban az összes szünetet töltöttem. Tizenévesen volt, hogy untam, aztán megtanultam értékelni. Örökre eltört bennem valami, amikor eladták az ottani házat. Az jó a dologban, hogy most már itt a Mama, de szerintem ő sem egészen boldog itt... :(


Másik: a kocsma (vagy inkább, mivel igényesebb, bár), ahova kedvesemmel szoktunk beülni kettesben, ahova az első randijaink is kötődnek. Legalább havi egy ilyen "randira" mindig sort kerítünk, amikor nem csak egymáshoz megyünk, hanem beülünk, és újra ás újra rájövünk, milyen jót tudunk beszélgetni (is) :) Szerintem minden párnak (házas, gyerekes pároknak is!) kéne havi egyszer minimum egy ilyen "randi".

2010. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

több ilyen hely van az életemben.elsőként ahol először randiztam a barátommal és az első csók is ott volt,az a hely gyönyörű nyáron mert a vízen olyan szépen süt a nap,ősszel mert a sárga és piros levelek vmi káprázatosak,télen ahyogy befagy a tó és ropog a hó,tavasszal pedig mikor a kiskacsák úszkálnak és ébred a természet :) kedvenc hely a városomban :)

a másik pedig egy rokonom háza ahol a nagyon sokat vtam kiskoromban mert nagyon szerettem a mamám tesóját sokszor vtam nála 7végente mamámmal együtt ott tanultam meg sok mindent az életről :) de sajnos már nem él,de mikor ott vagyok mindig érzem még az illatát

2010. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a szobám, és azon belül az ágyam - a saját kis kuckóm. Az egyetlen hely, ami teljesen csak az enyém, ahol meg tudok nyugodni, ahol úgy érzem, hogy minden rendben van. Nem tudom, hogy fogok kiszakadni, ha egyszer elköltözöm, de az érzést nem vihetem magammal.


Még két várost említenék: az egyik Debrecen, ahol születésem óta élek. Egyszerűen szeretem a hangulatát.

A másik Eger, amit szintén imádok, magam sem tudom megmondani miért. Csak érzem, hogy megnyugszom, h ott vagyok :)

2010. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen,Eger egy olyan történelmi hely,ahol magyar ember nem érezheti rosszul magát. Gyönyörű hangulatos a város a várhoz vezető sétáló utca nyáron hemzseg a látogatóktól és a látnivalóktól.

Ja,és a borok sem utolsók !!!

Viszont itt említeném meg az egyre jobban fejlődő és "pofásodó" Egerszalókot ami turisztikai látványosságokban igencsak bővelkedik. Imádom azt a környéket,mert ott még a levegő is páratlan és lenyűgözően tiszta!

2010. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!