Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnél ha a vasárnap megint...

Örülnél ha a vasárnap megint munkaszüneti nap lenne?

Figyelt kérdés
Emlékszem mikor pici voltam minden vasárnap együtt volt a család és jórészt szombaton is. Nem nyavajogtak anyumék,hogy nincs nyitva a bolt stb. Annyira hiányzik ez és annyira bánom ,hogy már nem lesz ilyen . Pedig szerintem így összetartóbbak lennének a családok
2010. nov. 22. 15:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Én speciel örülnék neki.Akkor legalább itthon lenne a párom...mert sajnos neki olyan a szakmája,hogy vasárnap is dolgoznia kell sokszor...:(
2010. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Én is örülnék.:)
2010. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
Nem,jégkorszaki családi ebéd a munkszünetzi nap nem befolyásol,a szétesett család se etől esett szét,és nem is fogja összehozni,azt akarni kell a benne élőknek is...legfeljebb még több ok lenne idegeskeni cirkuszolni,amit megint alegkisebb szív meg...
2010. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Elég sok kereskedelemben dolgozó vesztené al a munkáját vele.
2010. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Sok olyan van ember van aki hétvégén is inkább melózik,mint hogy otthon legyen,mert ott olyan fasza a légkör...
2010. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem.

Nem szeretném, ha beszabályoznák az életemet. Ha a családommal akarok lenni, arra találok így is, úgy is lehetőséget, nincs szükségem rá, hogy megmondják, márpedig vasárnap a családoddal KELL lenned.

2010. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Én meg arra emlékszem, mikor a szombat is kötelező munkanap volt.
2010. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekkoromban hétfőn nem volt a tv-ben adás (meg egyébként is csak magyar 1 és 2 volt, meg pár osztrák adó). Ezt ki sírja vissza?


Figyu, attól, hogy vasárnapi is nyitva a bolt, még nem muszáj menni. Rajtatok áll, mi a program, nem lőnek fejbe, ha nem mentek vásárolni. És a tv-t sem muszáj bekapcsolni.

A család nem a bolt miatt nem összetartó, bár kétségtelenül könnyebb fogni valamire, mint beismerni a hibánkat. (Persze nem a te hibád, hanem a szüleidé nagyrészt.)

2010. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
Én nem örülnék, ha bárki megmondaná, hogy mikor dolgozhatok. Eleve nem tetszik, hogy az emberek a kormánytól várják olyan alapvető problémáik megoldását, mint például a személyes időbeosztásuk, amivel maguknak kéne foglalkozniuk.
2010. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

Kedvesem!


A vasárnap most is munkaszüneti nap, csakhogy vannak olyan munkahelyek, ahol muszáj vasárnap is dolgozni.

(Pl: vasutas, buszsofőr, orvos, mentős, rendőr, tűzoltó, stb.)


Attól te még vasárnap elnyújtózhatsz az ágyikódban!


Képzeld el, ha MINDENKI otthon maradna vasárnap, akkor leállna a vasút, a közlekedés?... Nem hívhatnál ügyeletes orvost vagy mentőt?... Bezárna vasárnap minden kórház?... Bezárnának az éttermek, presszók, mozik, Vidám Park, uszoda?...


A ti családotok egész hétvégén (szombaton és vasárnap egész nap) a boltokat járja???...


Akkor inkább a családodat neveld át : intézzék el a bevásárlást szombat reggel (ha hétköznap erre nincs idejük) aztán szombat déltől vasárnap estig ráértek egymással beszélgetni!


Én viszont örülök neki, hogy akár szombaton, akár vasárnap elugorhatok a boltba heti bevásárlást ejteni, mert hétköznap nem érünk rá.

(Ettől még egymásra is van időnk!)

2010. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!