Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondanátok meg anyátoknak...

Hogy mondanátok meg anyátoknak, hogy itt valami baj van?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, gimiben kitűnő tanuló voltam, elkezdtem az egyetemet is, amit most otthagytam és munkát keresek. Van egy 29 éves párom, akit anyám nem fogad el. Folyton cseszegettek miatta, én megelégeltem és elköltöztem hozzá. Aztán visszajöttem anyám zsarolása miatt, fűt-fát ígért, amiből nem tartott be semmit. Most ott tartunk, hogy hétvégente a barátomnál vagyok mindig, akkor vagyok nyugodt és boldog. Aztán ha hazajöttem, hétközben itthon pokol, azt várom, hogy barátom végezzen a munkával és vele lehessek. Pár hónap és összeköltözünk, csak nem tudom, azt hogyan fogom itthon kibírni. Nem akarom, hogy a párom besokalljon és emiatt elhagyjon. Hogy legyek türelmesebb, hogy ezt az egészet el bírjam viselni? Nem szeretek itthon lenni, úgy érzem nem szeretem a saját anyámat. Csak azt szeretném tőle kérni, hogy ebben a pár hónapban, míg itthon vagyok még, próbáljuk meg elviselni a másikat veszekedések nélkül, utána elmegyek, mert összeköltözünk a barátommal.
2010. nov. 30. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
gondolom, normálisabban állnának a dologhoz, ha végeznéd az egyetemet (és esetleg mellette dolgoznál is) - tudod, sokan csinálják így
2010. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

NEm gondolod , hogy anyád azért cseszeget, mert félti a jövődet, hogy ne kúrd el egy sima érettségivel, meg egy tíz évvel idősebb társsal? Sajnálom, de anyádnak igaza van. Kitűnő tanuló voltál, miért dobta oda egy kósza fellángolás miatt?

A párodnak is lehetne annyi esze 30 éves létére hogy ösztökél, ne hagyd abba a tanulást, ha már megteheted, hogy tanulj.

2010. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ösztökélt is. Nem azért hagytam ott, mert ő kért rá. Nem bírtam a közgázt csinálni. Anyám meg a párommal fenyegetett, hogy megöleti, stb. Ha itthon vagyok, csak velem ordibál. Ez szerinted a jó megoldás? Neki van igaza...persze..
2010. nov. 30. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy szülő azért nehezen dolgozza fel, ha gyereke otthagyja az egyetemet, a saját kudarcaként éli meg, hogy ő dolgozik, megteremti a gyerekének a lehetőséget az meg b..szik rá. Nem tudnád vele megbeszélni, hogy a közgáz nem neked való, nem birod, nem szereted, de keresni fogsz egy másik neked való szakot? És a párod ellen mi kifogása van? nem lehet, hogy azt hiszi, hogy a párod beszélt le az iskoláról?
2010. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Miért nem bírtad csinálni? Én is oda jártam, nem egy nagy történet, és én még csak kitűnő sem voltam gimiben, "csak" 4,6. A siker titka, hogy elmész vizsgázni, a vizsgák meg ugyebár jan-ban vannak (addig zh-k).

De ha ez nem megy, mert esetleg nem érdekel és rosszul választottál, akkor van még ezer másik suli, keress munkát, felvételizz újra - máshova.

Én is a pasit okolnám, ha lenne egy okos, értelmes, kitűnő tanuló lányom, majd hirtelen elmenne az esze, és egész nap nem csinálna semmit, csak otthon lógatná a lábát. Lehet, hogy valóban nem a párod a hibás, de a látszat sajnos ez. És attól, hogy ő "ösztökél" (=elmondja 2-szer, hogy szerinte nem kéne otthagynod a sulit), még lehet is ő az oka, mert nem tanulsz, hanem róla álmodozol. Lehet, hogy nem ő beszélt rá, de valami köze biztosan van hozzá, legalább látszólag.


A 10 év korkülönbség látszólag nem nagy, és értelmes emberek át is tudják hidalni. De ha te az ő életmódját tartod követendőnek, nektek nem fog menni. Neki már munka van, meg kéne állapodni (család), neked suli van, ismerkedni és bulizni kéne. Más életszakaszban vagytok. Ha mindenki teszi a dolgát (munka, suli), akkor lehet, hogy ő megvárja a családalapítással, hogy te végzel. Esetleg családot alapítatok, és ő biztosítja a körülményeket, hogy tanulhass. De amit most csinálsz, az baromi rossz, igaza van a szüleidnek.

És az összeköltözés után hogyan tovább? A szürke hétköznapok nem olyan vonzóak ám, mint most a hétvégék. 19 évesen felnőni a feladathoz... korai. Igen, tudom, mások is csinálták és boldogok. De ők mások, te meg te vagy, egyetemi tervekkel. Vajon mások boldogsága garancia a te boldogságodra? Nem hiszem. Az az ő útjuk volt, ez meg a tied.

2010. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért is kell elviselni???


Anyád azzal fenyegetett, hogy megöleti a párodat? Jól értettem? Se börtön, se pszichiátria? Másik, amit nem értek, ha egyszer már elköltöztél, miért ne tehetnéd meg bármelyik pillanatban újra? Mire vársz? Mert ez a te döntésed. Ha mérlegre tetted az előnyöket és a hátrányokat, és úgy döntöttél, maradsz anyád mellett, akkor nincs miről beszélni. Te döntöttél így. Bármelyik percben megváltoztathatod a döntésedet.


Ami a kommunikációt illeti, ne élj se a múltban, se a -lehetséges- jövőben. Ha kérni akarsz tőle valamit, egyszerűen kérd meg. Itt és most. Aztán majd ő válaszol valamit, és azt vagy betartja, vagy nem. Előre idegelni magad, hogy mi lesz, mi lehet, nem érdemes. Élj a jelenben fejben is! Testben úgy is ott vagy.

2010. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Anyám választotta ezt. Én germanisztikát akartam tanulni Pécsett, de nem engedte. Azért hagytam ott, mert nem akartam erre pazarolni az időmet. Én mondtam neki, hogy elkezdem a germanisztikát levelezőn, de ezt most itthagyom. Nem hajlandó megérteni. És igen, boldogok leszünk a párommal! Tudom!! Nem másokból indulok ki, de nem érdekel mások véleménye, akik le akarnak róla beszélni. Én a saját életemet akarom élni, VELE! Nem itthon idegeskedni és tönkretenni magamat. Lehet igazat adni anyámnak, csak ti nem élitek át ezt nap, mint nap. Nem törvényszerű az, hogy mindenkinek diplomásnak kell lennie. Ha nem lesz diplomám, az sem fog zavarni, de itthonról a lehető legsürgősebben elmegyek.
2010. nov. 30. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ne foglalkozz a rosszmájú, látatlanban anyádnak igazat adó emberekkel! Válaszolók! Van fogalmatok róla, milyen kín szenvedés olyan szakon tanulni, ami rohadtul nem érdekel, nem is akartad ezt csinálni, esetlegesen nem is olyan a beállítottságod? Mert azért vegyük figyelembe, a kérdező germanisztikára akart menni, ami elég erősen humán tárgy, erre közgázra kellett beiratkoznia, ami meg ugye nem az...

A másik meg: nem kell mindenkinek egyetemet végeznie! Azt hiszitek csak diplomával értékes az ember? Nagyon sok olyan embert ismerek, akinek "csak érettségije" van, és igenis sokkalta értelmesebb, mint nagyon sok diplomás ember. (NEm kell a vádaskodás, én nem ilyen vagyok, egyetemre járok, előre láthatólag hamarosan diplomám is lesz...)

A fiúról meg csak annyit, hogy ha szeretik egymást, akkor legyenek boldogok! Anyucinak ilyen szinten már NINCS beleszólása! A véleményét elmondhatja, de nem parancsolgathat, zsarolni, fenyegetőzni meg végképp nincs joga!

Szerintem ha szeretitek egymást, működni fog a dolog! Sok szerencsét kívánok a melókereséshez és sok boldogságot az új életedhez! JA, és még annyit, hogy anyukádnak mondd meg: vagy elfogadja a párodat, vagy téged is el fog veszíteni, mert azt egy nő sem bírja elviselni, ha a szerelmét bántják...

2010. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járó szülő vagyok,azzal a különbséggel hogy az én gyermekem még jár az egyetemre, de ennek a fiú miatt sajnos értelmét nem látom. Nálad se. Nem kell a szülőt kihasználnia végtelenségig, nem kell mindenért őt okolni. Biztosan csodálatos az a fiú. El lehet menni, de máris, és nem visszajönni két hónap múlva mert men bírom. És nem értem 3 hónap alatt mit nem bírtál az egyetemen. Legalább egyszer próbáltál volna meg levizsgázni.

Szóval nem mindig mi szülők vagyunk a hibásak. Ezt is meg kellene érteni. Bocs

2010. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért nem íratkoztál át másik szakra? Vagy halasztottál volna, addig is megpróbáltad volna értelmezni az anyagot, olvasni sokat a témában.
2010. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!