Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen elfoglaltságot találjak...

Milyen elfoglaltságot találjak ki páromnak, aki egész nap a számítógépes játékaival van elfoglalva, amíg én főzök és takarítok?

Figyelt kérdés
Amíg csak együtt jártunk, munka után mindig együtt voltunk és mentünk ide-oda. Amióta együtt élünk (8 hónapja), egyre többet játszik számítógépen, mert én nem tudok vele foglalkozni a házimunka miatt. Azt ne írjátok, hogy segítsen ő is valamit otthon, mert ez nem fog menni. Azt kérdezem, hogy milyen elfoglaltságot találjak neki? Olyat ami szórakozás és leköti? Régebben játékszenvedélye volt (játékgépek), de másfél éve nem játszik és hazaadja a pénzt. Félek hogy a sok számítógépes játék visszavezeti őt a szerencsejátékba. Az is lehet, hogy amikor én nem vagyok itthon, akkor pókerezik interneten (persze nem pénzben), de egyszerűen azt érzem, hogy kicsúszik a kezeim közül az irányítás. Mit tegyek? Mivel kellene lekötni őt? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 3. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Add a kezébe a felmosot, vágja fel a tüzifát, mosogason, lapátolja el a havat... olyan nincs hogy nem csinál semmi házimunkát helyete unatkozik és baromságokat csinál.

Ha hagyod neki megérdemled a sorsod légy határozott.

2010. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak saját magaddal tudnád lekötni, együtt elmenni valamerre.Nekem ez most úgy jött le, hogy munka után ő játszik a számítógépen, te meg mosol, főzöl, takarítasz.Annyi házimunka 2 emberre nem lehet, hogy ne legyen időd vele foglalkozni!Én nem is csinálnám, az biztos!Vagy együtt, vagy sehogy.Ha nem hajlandó beszállni a házimunkába, akkor nincs tiszta ruha, nincs kaja.
2010. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hagy döntsem el én, hogy mit engedek meg és mit nem. A kérdésre válaszolj, hogy mit találjak ki neki!
2010. dec. 3. 21:22
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát izé.Főzzél neki finom vacsorát,mosd a gatyáját, és gondoskodj a szórakoztatásáról.Legyél teljesen a cselédje!
2010. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél neki egy kutyát, az nem fogja békén hagyni, és muszáj lesz foglalkozni vele.
2010. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha nem vonod be a házimunkába, akkor ne csodálkozz, hogy egész nap gépezik unalmába! Már miért ne menne, hogy ő is besegítsen? Adj neki feladatot!Nyilván nem kell kinyalnia ez egész lakást, de még egyik férfinek sem rohadt le a keze attól, hogy alkalmanként elmosogat, vagy kitereget. Ha ketten csinálnátok a házimunkát,akkor több időtök maradna egymásra. Mehetnétek moziba,sétálni, vagy csak egyszerűen összebújva nézhetnétek a tv-t. Én pl. együtt főzök a párommal. Megkérem, hogy amíg én összevágom a húst, addig ő pucolja meg a hagymát, meg vágja összes. Vagy teregessen ki, amíg én felmosok,vagy elmosogatok. Boltba is leküldöm alkalmanként. Így több időnk marad egymásra,mikor kész vagyunk mindennel jöhet a közös lazítás. Nem unatkozunk, nem veszekszünk.
2010. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
gyufaszálakból eiffel torony...az hosszú és alapos meló!
2010. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy Noe kockát :D Egy jó kis játék és nem kerül sokba... Mellesleg az embert 2-3 órára is le tudja kötni...
2010. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Bocipók ***** válasza:
69%
Pszichológus? - ez már erős függőség sajna.
2010. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
nem függőség csak unatkozik. olvasni nem szeret? kéne valami hobby neki
2010. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!