Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apuról van szó....

Mit tegyek? Apuról van szó. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én 16 éves lány vagyok. A családban a legfiatalabb. puval nagyon rosszba vagyunk. kb 4 évig molesztált és én kis hülye nem tudtam mekkora súlyossággal jár ez. és féltem is tőle. 2 éve észhez tértem mert utána járkáltam az ilyen eseteknek. azóta a kapcsolatom vele borzalmas. sokszor lenulláz pl: te egy semmire kellő szerencsétlen vagy, semmire se vagy jó...stb. Nekem ez nagyon fáj, elég érzékeny vagyok. és hát nem valammi jó érzés a saját apámtól ezt hallani. volt már olyan h annyira összevesztünk hogy a torkomhoz kapott és szorított. néha csak úgy hülyeségből. gondolja hogy ez vicces. a nap 95%-át a szobámban töltöm hogy ne legyen semmi konfliktus meg ilyenek. de már nem bírom sokáig ezt. az önbizalmam a földet veri. a tanulmányi eredményem nem megfelelő neki. nem vagyok valami jó tanuló bevallom de megpróbálom a 3as szintet elérni de ez sem elég neki. elakarok menni itthonról de nem tudom hova menjek. sokszor már belegondoltam milyen jó lenne minden rossztól megszabadulni. (ez alatt az öngyilkosságra gondoltam) de nem merem és nem is szeretném.

Szinte fogságban érzem magam itthon. évente kb 2-3x megyek el így barátokkal valamerre. azon kívül sehova. csak suli. és ezt is úgy kell kikönyörögnöm. Nem tudom mi tévő legyek. de a sok leszólás meg a rengeteg szorongás a gondolat hogy ő az apám...és anyának nem merem elmondani. azzal az ő életét is tönkre tenném. és hát ő se tesz ellene semmit hogy ne beszéljen így velem. már minden voltam pl: büdös k***va, és ezek ragozása.

nem tudom mit csináljak. segítsetek kérlek!!!!!


2010. dec. 4. 18:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan molesztált? VAgyis mit értesz alatta? Mert amiatt simán lecsukják, sok évre.
2010. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakivel meg szeretnéd beszélni vannak lelki segélyvonalak. Kapcsolatba léphetsz az iskolád ifjúságvédelmi felelősével is, ha komolyra fordul a dolog. Ő ha úgy látja felkeresi a családsegítőt, vagy ilyesmi.
2010. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azért megérne egy próbát, hogy anyukáddal beszélgess erről. Ha akarod, kihagyhatod a molesztálós témát – bár ezzel sem értek egyet – de még ha csak egy kis együttérzést is kapsz tőle (mert mondjuk ő is fél tőle), már egy picit jobban éreznéd magad.

Az viszont teljesen egyértelmű, hogy amiatt szidalmaz, mert dühös, hogy nem hagyod magad molesztálni. Tulajdonképpen egy beteg állat (már bocsi), aki ha nem élheti ki a saját kislányán a vágyait, akkor frusztrált lesz. Ezért büdösk*rváz le, meg mondja rád, hogy semmirekellő. Elhiszem, hogy kellemetlen, de egy percig se hidd el, hogy tényleg az vagy! Ezeket a szavakat a frusztrációja hozza ki belőle, szóval valszeg semmi igazságtartalma nincs. Miért lennél semmirekellő büdös k*rva? Tanulsz, mosakszol, és nem szexelsz pénzért fűvel-fával. Ezt tartsd szem előtt. Azon meg ne gondolkozz, hogy dehát ő az apád. A rokonait az ember nem választhatja meg. Ő egy aberrált gyökér, aki történetesen a rokonod, és sajnos együtt laktok.

Egyébként valóban büntetendő a molesztálás, szóval ha lenne bizonyíték (gondolom.. vagyhát fogalmam sincs, hogy működik pontosan), akkor akár börtönbe is lehetne jutatni, de ez anyukád segítsége nélkül elég nehezen lenne kivitelezhető.

2010. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

értem...

köszi a segítséget. és tényleg így van. amiért nem hagyom magam ezért mindennek elhord fenyeget és nulláz. és tudom hogy nem szabad a szivemre venni de mégis hallom és az ilyet megjegyzi az ember főleg attól aki a rokona.

2010. dec. 4. 18:58
 5/26 A kérdező kommentje:
pontosan bizonyíték kell rá és már gondolkodtam hogy feljelentem, de nem tudom hogy működik és milyen bizonyíték kéne. és hát erről meg anyunak is tudni kéne de nem akarom tönkre tenni az életét elég nehéz nekem is ezt elviselni.
2010. dec. 4. 19:00
 6/26 breegooca válasza:
igenis beszélned kellene az anyukáddal, ráadásul minél hamarabb!
2010. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Én nem falaznék neki titkolózással. Ha van az iskoládnak pszichológusa, kérj tanácsot, vagy akár az osztályfőnöködtől. Menj inkább házon kívülre, szakkörökre vagy dolgozni, vagy jelentkezz kollégiumba.
2010. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

sajnos nincs az iskolámnak pszichológusa :(

nagyon tehetetlennek érzem magam évek óta. nem merek lépni. pedig tudom h muszáj lesz mert tönkre tesz ezzel.

2010. dec. 4. 19:22
 9/26 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nincs vesztenivalód. Legalább ne büntetlenül tegye, amit tesz.
2010. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag az is elég, ha bemész a rendőrségre és feljelentést teszel. Amint belépsz, az első szembejövő rendőrt kérdezd meg, hogy pontosan mi a teendő - onnantól segíteni fognak.


Bizonyíték: próbál meg elhelyezni egy virág mögé webkamerát, hogy belássa a szobádat. A felvételt mentsd el (de akár sima videókamera is jó, csak ragaszd le az ON ledet, hogy ne világítson) és vidd magaddal a rendőrségre.


Az ilyen ügyekben még bizonyíték híján is azonnal vizsgálatot indítanak, úgyhogy próbálkozz a legközelebbi rendőrséggel.

Esetleg hívd fel a 107-et és ott kérdezd meg, hogy ilyen esetben mi a teendő - mondd hozzá a korodat és hogy mi történt.

2010. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!