Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok valamilyen...

Jogosult vagyok valamilyen támogatásra?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve...a férjem elköltözött itthonról, a kislányommal ketten albérletben vagyunk. A gyes tavasszal járt volna le, de le kellett mondanom, hogy elmehessek munkanélkülire, mert az a pénz valamivel több lesz, mint a gyes. A volt munkahelyem megszűnt, oda nem mehetek vissza. Keresek munkát, de nagyon nehéz. Szerintetek kaphatok valamilyen segélyt az önkormányzattól? Esetleg anyukám (aki nyugdíjas) megigényelhetné a kislány után a gyest?
2010. dec. 8. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Kérhetsz mondjuk laksáfenntartási támogatást, vagy átmeneti segélyt. Gyerektartással mi lesz a helyzet? Illetve elvileg nőnie kellene a családi pótléknak is, mert innentől egyedül neveled a gyereket. Amúgy, mint munkanélkülit, csak az álláskeresési járadék ("munkanélküli segély") illet meg. Egyébként igen, nagyszülő is elmehet gyes-re, de azt hiszem csak akkor, ha egy háztartásban éltek.
2010. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Férjem nem akar válni és pénzt sem igen ad. Ha beadom a válópert, az is idő, míg így lesz belőle valami, de nekem viszont sürgősen kellene a pénz. A lakást bérlem, nincs sajátom. Így is kaphatok lakásfenntartásit?
2010. dec. 8. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Hogyne, persze, albérletre is lehe igényelni. (Öröklakás, alberélter, társbérlet, sőt még jogerősen bíró által megosztott lakásra is.) 1 évre állapítják meg, és 1 évig folyósítsják. A válást, ha döntöttél, minél előbb indítsd meg, pont azért, amit írtál, mert sok idő, és addig nem fog fizetni a volt férjed. Átmeneti segélyt is igényelhetsz, de azt egyszer adják egy összegben, szóval nem rendszeres pénzforrás.
2010. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mint egyedülálló szülő jegesult vagy emelt családi pótlékra. Az önkormányzatnál ha az egy főre jutó jövedelem nem éri el (a nagyszülő jövedelme it nem számolandó bele!!!) az egyedülállók esetében 39000 FT-ot, akkor akkor megkapjátok a rendszeres gyermekvédelmi támogatást. Ami ugye anyagilag szinte semjit nem jelent, de tavasszal ha a gyermek megy óvodába nem kell fizetned az étkezésért. Ezenkívül évente kétszer kaptok 5800 FT-ot. Ez nem sok tudom. Még igényelhettek lakásfenntartási támogatást, akkor kevesebb lesz a rezsitek. Ezt is az önkormányzatnál kell igényelni és albérlenél is jár.
2010. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
alberélter=albérlet Bocsi.
2010. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom: jogosult vagy lakásfenntartásira, az valószínű. Aztán rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre is. Mindkettő havonta jön. Rendkívüli gyermekvédelmi támogatásra is beadhatod az igényt, de vagy ez, vagy az átmeneti segély igényelhető. Számodra az előbbi, mert gyereked van, ugyebár. A rendkívüli gyv. tám. negyedévente jár.
2010. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát, menjek be az önkormányzathoz, és ott útbaigazítanak? Még valami. Az állandó lakcímem szerinti önkormányzathoz menjek, vagy oda ahol ténylegesen élünk, mert oda csak ideiglenesen vagyunk bejelentkezve? Bocsánat a sok kérdésért...de nem vagyok járatos ilyen ügyekben! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. dec. 8. 14:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahol ténylegesen éltek, és ideiglenesen vagytok bejentve. Lakásfentartásit csak az az önkormányzat állapíthat meg az ingatlanra, aminek a területén található.
2010. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindíg visszamehetsz gyesre ha nem járt le.Mond le a munkanélkülit és igényeld a gyest.Munkát valóban nehéz találni.Az önkormányzattól csak abban az esetben kapsz pénzt ha semmi bevételed nincs tehát sem gyes sem munkanélküli semmi akkor vagy csak jogosult a segélyre ami 28500ft/hó semmi több.Valamint ha a jövedelmed nem éri el a minimum nyugdíj összegét ami 28körül van azt hiszem akkor vagy jogosult a gyermekvédelmire de ez sem pénzbeli juttatás hanem a gyermeknek ingyenes az étkezés a bölcsiben vagy oviban majd.És egyévben 2x jár gyermekenként 5700ft.Juliusban és novemberben.Sajnos a gyermektartás is mire elintéződik hónapok főleg ha nem fizet és gyámügyes úton kell kérned.
2010. dec. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az átmeneti segélyösszege max.15ezer és évente 2x igényelhető.
2010. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!