Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagokhoz való hasonlítga...

Családtagokhoz való hasonlítgatás. Ha én ilyen vagyok, hogyan legyek más?

Figyelt kérdés

Egy nagyon zárkózott, önbizalom hiányos, csöndes lány vagyok. Barátom még soha sem volt, barátnőim sincsenek, a társas kapcsolatom egyenlő a nullával. Rendszeresen megkapom a rokonoktól, hogy nekik ennyi meg annyi pasijuk volt ennyi idős korukban, meg hogy hány legjobb barátnőjük, meg ők eljártak szórakozni stb. Én meg itthon ülök legtöbbször, mert nincs senkim. Tudom ez az én hibám, de nem tudok kibújni a bőrömből, mikor másokat milliószor jobbnak látok mint én vagyok, én egy csődtömegnek tartom magam. Ha meg elkezdek panaszkodni, hogy nem szeretem magam, akkor legyintenek, hogy h*lye vagyok, meg bizonygatják hogy de igenis jó vagyok. Közben meg lesajnálnak a hátam mögött.


Hogyan változzak meg? 20 éves múltam, és nem akarok örökké ilyen lenni? Pszichológus kéne vagy mi?


2010. dec. 9. 16:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy sok mindenkivel jóban vagyok, de a legtöbbjüknél azt érzem, hogy ha találkozunk, hogy ők jobbak mint én. Ezért nem tudok rájuk barátként tekinteni, mert az jár a fejemben, hogy ők lenéznek engem, meg hogy nekik szebb a hajuk/szemük/alakjuk. Emiatt sokszor ha hívtak valahova inkább nem mentem, mert úgyis őket veszik észre, én meg csak feszengek. És rossz bevallani, de irigy is vagyok rájuk. Pont azért, mert nekik boldog az életük, összejön nekik minden, nekem meg kb semmi sem...
2010. dec. 9. 16:46
 2/11 anonim ***** válasza:

o.O 20 éves..tuti nem volt soha barátod?

Egyetemre jársz vagy főiskolába..?Ott biztos találnál barátokat!Igazából az iskola nagyon jó ismerkedési lehetőség lenne..válaszolj kérlek..úgy jobban lehet segíteni..

2010. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jajjj!Hát menj el velük!!Sőőőt!Hívd el te őket =)

Mondjuk moziba!Most megy épp az Ilyen az élet..vagy válassz valami jót..tuti szórakozás..

2010. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És amúgy mi nem tetszik magadban..?Pl.külsőd..?
2010. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nah jó, barát jelentkező lett volna, valahogy lepattintottam őket...Mert nem is tudok mást mondani, talán megijedtem tőlük. Meg az járt a fejemben, hogy tuti valami hátsó szándék miatt érdeklem őket. Aztán ők ezt szépen megunták és tovább álltak. (Meg is értem, de amúgysem érdekeltek annyira, szóval olyan túlzottan nem izgat a dolog) A sulikban barátnőim mindig voltak, ott nem voltam egyedül soha, de ez csak a suli falain belül volt. Más semmi közös program. Meg valahogy mindig vissza hallottam, hogy kibeszéltek a hátam mögött hogy pl örülnek ha nem megyek be, meg milyen jó nélkülem. Így meg nem tudok a mostaniakkal jóban lenni...
2010. dec. 9. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiás vagy, annak minden klasszikus tünetével(0 önértékelés, azt hiszed, mindenki csak téged bírál és lenéz, félsz az emberektől). Mindenképpen szakemberhez fordulnék a helyedben, magadtól ebből nem fogsz kikeveredni. Sok sikert!
2010. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hmm ://

Hát..próbálj elmenni az ismerőseiddel és az ő barátaikkal és szerintem ha kibeszél valaki azt rögtön hagyd is ott!

És nem hiszem,hogy olyan rosszul néznél ki vagy olyan hülye lennél..

2010. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...Érdekes ez is, mert ha belenézek a tükörbe nincs olyan amit kicserélnék. Nem látom magam csúnyának (mondjuk az orrom egy kicsit nagy, de csak én látom annak) magas vagyok, vékony, most hajszínt is váltottam és dicsérik hogy milyen jó. Nem is igazán a külsőmmel van baj sztem, hanem inkább úgy látom más jobb nálam. Mert ők mindig tudnak valami frappánsat mondani, meg mernek szólalni, nagyszájúak, meg tudják védeni magukat. Én meg nem. És érzem a járásomon is, hogy olyan furán megyek. Néha mikor Szíj Melindát látom elgondolkozom, hogy "Úristen én is ilyesmi vagyok" :D
2010. dec. 9. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor miért beszéltek ki?

Amúgy amit írsz az alapján nem látszol annyira lemaradtnak..

Biztos tudod,hogy most épp melyik téma a "menő".Biztos van véleményed!Merd megmondani:)

És aki szeret úgyis olyannak fog szeretni amilyen vagy:)

2010. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na megyek edzésre (én írtam minden választ kivéve a szociális fóbiást vagy mi a jó eget:))

Nyugodtan írj e-mailt ha szeretnél még beszélgetni :)

2010. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!