Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerektartástfizető apuka...

A gyerektartástfizető apuka külföldön telepedett le és Magy-on nincs semmilyen jövedelme és úgy nyilatkozik, hogy ott alkalmi munkából él és én szeretném megemeltetni a gyermektartást, de nem lehet tudni a jövedelmét, mennyi eséllyel indulhatok neki?

Figyelt kérdés
Mi az ami mégis megítélhető a gyermekeimnek, ha nem közli hogy hol dolgozik? Egyébként fizeti a gyerektartást ami 30000 Ft fix összeg, de ez kevés két gyerekre.
2009. jan. 23. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Probalj egy nemzetkozi ugyekkel foglalkozo ugyvedtol tanacsot kerni szerintem.
2009. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha valóban nincs legális jövedelemforrása, akkor nem igazán jó eséllyel mész neki a gyerektartás megemeltetésének. Persze meg kell próbálni, elő kell adni az érveket, hogy miért fizessen az apa többet.
2009. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem bántani akarlak vagy ilyesmi de az én apám 200.000keres nettóba és 30.000ft kap anyu 5 testvéremre!Abból egy bölcsis,1óvodás,1ált. sulis,1középsulis,1technikumra jár!Anyukámnak ezt 3éve állapították meg!De ehhez hozzá kell tennem hogy apám ennyire volt bejelentve hanem kevesebbre!
2009. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy probald megtudni a kinti cimet, es a munkahelyet. Mert gondolom hogy rendesen legalisan dolgozik. Ha ez a ketto megvan, akkor behajthato rajta a gyerektartas. Nem tudom mennyi idosek a gyerekek, de probaljatok esetleg kiutazni az apahoz kulfoldre, mintha minden szep es jo lenne, es ott nezzel bele az irataiba. A gyerektartast pedig a legjobb lenne kulfoldrol utalni neked.
2009. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, csak ő úgy nyilatkozott, hogy alkalmi munkából él, abból tartja el magát. És úgy tudom, hogy legálisnak tekinthető az alkalmi munka is, csak nem lehet rendszeres jövedelemnek tekinteni. És azt is hallottam, hogy ha nyilatkoznia kell a jövedelméről a bíróságon, akkor az ő általa bevallott jövedelemből még lejönnek az ő kiadásai mint az albérlete és a hazautazási költségei mert mindenhónapban haza repül, hogy találkozhasson a gyerekekkel.
2009. jan. 23. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel! Ezt, amit ide leírtál tudasd a bírósággal minél hamarabb! Ha ebből nem is lesz rögtön pénzed, később csurran-csöppen. Ezt komolyan mondom. Lépj!
2009. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ok hogy lejonnek az o koltsegei, de egy kinti fizetesbol 2 gyerek utan NEM 30000 Ft-ot kellene fizetnie. Gondold csak el, hogy ezt az osszeget az itthoni fizetesebol allapitottak meg, nem? Gondolom a tobb fizetesert ment kulfoldre dolgozni, ugyhogy mindenkepp tobb jarna nektek. De ha ugy gondolod, hogy kulfoldrol hoz ruhat, cipot a gyerekeknek, es ez neked segitseg, akkor szerintem igy ok. lenne.

Az alkalmi munka mit jelent kulonben nektek?

Mert alkalmi munkabol o nem tudja sajat magat fenntartani kulfoldon!!!!! Alkalmi munka, ha neha, alkalmankent, amikor pl. munkat talal, elvallalja, nem? Hat ebbol ugyan nem tudja magat fenntartani, es meg haza is utazik havonta a gyerekekhez, ez sem ket filler. Kulfoldon elek, es egy szobat, lakast berelni nem olcso mulatsag. Szerintem ne higgyel neki, mert felesleges. Vagy rendesen dolgozik, es nem akarja megmondani hogy hol, vagy itt-ott, de akkor feketen.

2009. jan. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!