Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Potenciális molesztáló?

Potenciális molesztáló?

Figyelt kérdés
A barátnőm most 17, van még 2 húga. A szülei nem rég váltak de az anyja máris összeköltözött egy férfivel. Aggasztó mert igazából nem tudni mivel foglalkozik (ez a tipikus, "sokmindennel"), eléggé ápolatlan, iszik (amikor láttam ittas volt) És az a gáz hogy a barátnőm anyja van olyan hét hogy minden nap éjszakás tehát nem tudja ellenőrizni a palit...Csak én aggódok túlzottan vagy ez szerintetek is problémás lehet?
2010. dec. 22. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy antipatikus a pasi, de az hogy ápolatlan nem jelenti azt, hogy pedofil is.


Viszont a barátnőd már elég idős ahhoz, hogy észrevegye, ha valami nincs rendben a pasassal és szóljon az anyjának.


Remélem az ivás csak egyszeri eset volt és nem lesz gáz a dologból!

2010. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez az, nem vagyok benne biztos hogy szólna...neki sem szimpatikus a pali, de azt mondja szeretné ha az anyja boldog lenne...ennyi erővel soha nem mondaná el az anyjának, pont emiatt
2010. dec. 22. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

az emberek döntő többsége nem pedofil, sőt még a gondolattól is rosszul lesz. ez nem függ az anyagi helyzettől, az iskolázottságtól, semmitől.


az, hogy megerőszakolja őket, a sokkal-sokkal valószínűtlenebb, mint az, hogy egyik éjszaka kirámolja a lakást...


teljesen légbőlkapott és alaptalan a félelmed...

2010. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyíték tényleges tett nélkül feltételezésekre alapítani hisztéria.Mellesleg általánosan elment ez a dolog a totális hisztéria felé. Pld valaki a TV-ben 18 év alatti lányok interneten levő képeit mondja pedofíliának.Ez pedig ostobaság! és a törvények totális nem ismerete.Betöltött 14 évet mond a törvény világosan mint beleegyezési korhatárt!Olyan marhaságot is hallottam hogy fiatal lányok arcképei voltak egy fotósnál és pedofilnak mondták! ARCKÉPEK!! Mióta szexképek az arcképek? Amióta hisztéria van!
2010. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerintem sem azon van a hangsúly hogy pedofil vagy nem. attól 18 lesz a barátnőm még ugyanúgy nem szeretném ha molesztálná, attól hogy nem gyerek még ugyanolyan védtelen egy felnőtt férfivel szemben
2010. dec. 22. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azért nem maradnék szivesen kettesben egy idegen,részeges férfivel éjszakánként. Akkor sem ha anyám újdonsült barátja. Az hogy összever,vagy molesztál már szinte mindegy..

Szóval így-vagy úgy de problémás lehet szerintem. Alapvetően egy új ember a házban,aki erősebb a barátnődnél,iszik is.. figyelj azért a barátnődre szerintem,ha már a saját anyja nem teszi.

2010. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te aggódsz túlzottan.


Egy pillanatnyi benyomás alapján már ítéltet is hoztál: "Ez egy ROSSZ ember". Talán így van, talán nem, a Te ítéleted mindenképp elhamarkodottnak tűnik.


Másrészt a "barátnőd" 17 éves, tehát már nem gyerek, meg tudja védeni magát, tudja, hova kell fordulnia, ha molesztálni próbálják (rendőrséghez). Már majdnem nagykorú. Ilyen alapon bárkit lehet félteni a buszon, metrón, villamoson, járdán, parkban, erdőben, bárhol. Az ilyen túlzott aggodalmat egy olyan még be nem következett eseménytől, ami lehet, hogy soha nem is fog bekövetkezni, szorongásnak hívjuk, és nem kívánatos állapot. Alapja általában egy olyan félelem, hogy "nem vagyok elég jó", "nem tudom majd kezelni ezt a helyzetet, ha bekövetkezik". Amennyiben tényleg a barátnődről van szó, és nem rólad, ráadásul nem is a te feladatod ez. Magadra rántasz valamit, ami nem a tied, hogy utána rosszul érezhesd magad. Miért van ez? Gondolkodtál már ezen?

2010. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg a barátnőmről van szó és rettenetesen féltem mert szeretem. Igen, fogalmam sincs hogy kezeljem ha ez bekövetkezik mert úgy érzem az anyját kb teljesen hidegen hagyja ez az egész, és talán el se merné mondani senkinek.
2010. dec. 22. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!