Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jön a karácsonyhoz a...

Hogy jön a karácsonyhoz a fenyőfa?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy Jézus születését ünnepeljük, csak azt nem tudom, hogy honnan ered ez a szokás, hogy fenyőfát állítunk. Tudja valaki?
2010. dec. 24. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
erre én is kíváncsi vagyok
2010. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként egy barom volt aki kitalálta, hogy ki kell vágni azt a rengetek szerencsétlen fát egy idióta szokás miatt :(
2010. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. dec. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
hát igen elég hülyeség,mikor kisebb voltam mindig nyavajogtam hogy miért nincs igazi fa csak a műfenyő,de most már nem bánom hogy az van...mondtam anyámnak hogy addig ne is vegyen amíg nem ültet helyette másikat...peace :D
2010. dec. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15 éve műfenyőm van, szebb mint az igazik, nem hullik, nem szúr, nem kell kidobni, ha vége a cirkusznak...
2010. dec. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 3. éve állítok fel műfenyőt, kímélem a környezetet, és különben is, drága az igazi és tényleg csak a nyűg van vele. Tényleg borzasztó, hogy mennyi fát gyilkolnak le minden évben. Én szeretem a műfenyőmet, tökéletes alakja van, és nem kell azt lesni, hogy mikor kéne már kidobni, mert hullik, és persze pille könnyű:D Műanyag diszeket használok, sokkal gyerekbarátabb, mint az üveg.
2010. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A linkek nagyon érdekesek.

Nekünk is műfenyőnk van, amióta gyerekem van. Ez nem hullik (annyira), a gyerek nem eszi meg és nem fekszik bele a tüskéibe. A környezetvédelemről és az áráról nem is beszélve.

2010. dec. 25. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekunk igazi fenyonk van, de cserepben :-) ket eve megvan, de meg mindig csak kb.120 cm-es szegeny. Jovore kap uj, nagyobb cserepet. Szerintem igy kellene mindenkinek, kellene "berelni" Karacsonyfat, es Karacsony utan visszavinni.

A karacsonyfa nem kapcsolodik a katolikus vallashoz, valami "pogany" szimbolum, nem tudom pontosan mit jelkepez.

2010. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Arra kell gondolni hogy mit szólna a Jézuska ha a karácsonyfát ünnepled?
2012. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!