Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legtöbb kisebb településen,...

A legtöbb kisebb településen, miért nincs semmilyen szórakozási lehetőség a fiatalok számára?

Figyelt kérdés

Például ma is itt van szilveszter. A lányom 14 éves,a fiam 15. A fiam nagyon ment volna buliznie gy szórakozó helyre,de tudom,hogy oda tényleg csak a +17-esek járnak,meg legálisan csak azokat is engedik be. Miért nincs valami buli-féle a "kissebbeknek" is? Most nem jövök azzal,hogy bezzeg a mi időnkbe stb,de azért szerintem szükség van mindenkinek egy kis kikapcsolódásra. Felvetettem nekik azt is,hogy itt aluudhat pár barátjuk,de azokat meg szüleik nem engedték el.

37N


2010. dec. 31. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem éri meg fenntartani.
2010. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

gondolom nincs hol tinidiszkót rendezni.

megérni megérné, csak bizonyára nincs közösségi/kultúrház ilyesmi.

max. a suli tornatermében lehetne, ha valaki megszervezné jövő szilveszterre, biztosan megoldható lenne.

2010. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam pici kis faluban is, de megyeszékhelyen is (jelenleg), de bevallom, amikor a faluban a presszóban volt buli, az is az ivásról szólt, de amikor itt megyek el valahová, ez is az ivásról szól, ami nem az én műfajom. Én nem vettem észre különbséget, talán csak annyit, hogy anno amikor a falucskában laktam, nem féltem egyedül hazamenni..itt már elgondolkozok, h megérné e. Normális szórakozása valóban nincs a fiataloknak, csak tényleg a diszkó..aki nem inni akar, az max. moziba vagy étterembe mehet el..ez van :)
2010. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

A mi kis falunkba is csak egy kis buli van a tornaterembe :D ahol 17-től lehet menni. Én jővőre rendezek egy pizsi partyt a barátnőimmel. Most meg nagyon boldog vagyok hogy a szüleimmel lehetek, más nem lehet sajnos.

BOLDOG ÚJÉVET MINDENKINEK 2 óra 10 perc múlva ÚJÉV

2010. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vagyok olyan nagy bulizós, de akiket én ismerek, nem is mennének el 'tinidiszkóba', csak a 'nagyoknál' rázzák a s.ggüket.
2010. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Tornatermes vagyok: Nem ÚJ ÉV lesz hananem 2011
2010. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

" 2 óra 10 perc múlva ÚJÉV"


Nem tudok számolni na újkra X D : 2 óra 40 perc múlva új év Mármint 2011 WÁÁ B.Ú.É.K

2010. dec. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen,sajnos a legtöbb helyen csak az ivásról szól...

Én most mondtam nekik,hogy rendezzenek pizsoma partit,de a lányomnak nem volt kedve,fiamnak,meg nem volt aki el tudott colna jönni:S

Boldog Új évet! :)

2010. dec. 31. 21:31
 9/18 anonim válasza:
100%

Azért mert a 18év alattiaknak nem szabad alkoholt eladni, és az olyan szórakozóhelyet senkinek nem éri meg fönntartani ahol nem árulhatnak alkoholt,mert a pián van haszon.

Itt jönne jól egy olyan önkormányzat ami szponzorál ilyen rendezvényeket,de sajnos olyan szegények az önkormányzatok hogy esély sincs hogy beleférjen ilyesmi a költségvetésbe.Ez van.

2010. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is pici faluban lakom.

Itt minden évben kétszer próbálnak meg valamit létrehozni a fiataloknak. Valami kreatívat, ahol nyugodtan eltölthetik a szabadidejüket, ahol normális körülmények között lehet kártyázni, beszélgetni, zenét hallgatni.

Tudod, mi lesz a vége? A cd-s magnót ellopják, az ablakokat betörik, a parkettát és a székeket eltüzelik. Mindennaposak a verekedések és részeg csetepaték. Ez az ifi klub.

Én három éve lakom itt, és az a munkám, hogy egy helyi művelődési házat délutánonként kinyitok, hogy bejöhessenek a fiatalok, akiknek alkalmanként programokat ötölnék ki.

Tudod, hány játékot törtek már össze? Tudod, mennyit loptak el? Tudod, hogy viselkednek és hogy beszélnek velem, amikor megpróbálom bármiben emberi viselkedésre ösztönözni őket? Tudod, milyen érzés, hogy MIND gyűlöl engem, mert nem hagyom, hogy ez a hely is az ifi klubok sorsára jusson? Ennek ellenére nem adom fel. Minden nap veszekedésbe és ellopott tárgyak garmadájába, nagy-nagy mocsokba és összetört teásbögrékbe kerül a nyitvatartás, és senki sem elégedett, hogy hálát már ne is várjak.

Nincsenek nagy elvárásaim. Beszéljenek emberként a másikkal, ne verekedjenek, engedjék a másikat is játékhoz jutni, és van tea, fűtött helység, mindenféle közösségi játék, magnó, és ezernyi programlehetőség.

Komolyan, többnyire felesleges próbálkoznom. A szülők utálnak, mert bepanaszolom a csemetét, ha egy feleakkora gyereket kilógat az ablakon vagy ellopja a focilabdát. A gyerek utál, mert éjfél magasságában már nemigen nyitok ki, és mert veszekszem, ha szétbarmolják a csocsóasztalt.

És akkor azon sírnak a szülők, hogy nincs lehetőség a fiataloknak sehova sem menni. Szeretném azt gondolni, hogy a kicsik miatt még van értelme kinyitnom, hátha ők majd normálisabb kamaszok lesznek...de lehet, ez csak naivitás.

2010. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!