Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez az öröködéssel...

Hogy is van ez az öröködéssel kapcslatban?

Figyelt kérdés

Anyunak, és apunak is fele fele arányban van a tuljdon része a családi házon.3-an vagyunk testvérek.De a tesóim nem törődnek velük, soha semmit sem sagítenek, ha anyu beteg mindig én megyek vele mindenhová, stb...

Ma mondta anyu, hogy az ő részét rám akarja íratni..

Tehát marad a 1/2 tulajdon ami ugye apu része a házban.

Ebben az esetben is 3 felé megy az ő része?Vagy mivel az egyik fele az enyém lesz a többi a tesóimé lesz?

Még mielőtt jönnének a válaszok, hogy neked semmi sem elég....szóval, de elég, még sok is.Ugyanis nekem semmi hasznom, örömöm nem lesz benne.Mert csak az acsarkodás lesz, már tudom előre...Csak nem vagyok ezekkel a dolgokkal tisztában.

Mondtam is anyunak, hogy nekem ebből csak bajom lesz...azt mondta nem érdekli...persze, hiszen neki akkor már mindegy lesz...Bár, remélem még odébb lesznek ezek a dolgok.


2011. jan. 10. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor a másik felének az egy harmada is a tiéd.
2011. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ami apukád része az 3 fele mehy ha csak ő nem gondolja másképp.de a te részedből is úgytudom hogy van egy bizonyos köteles rész ami a testvéreidé,hiába mondott le anyukád csak a te javadra.anyósom így járt.a szüleivel csináltak eltartási szerződést,a nővérének épültek egy hatalmas emeletes családi házat és anyósomé lett a családi fészek.egyszerű kis ház.most hogy meghalt a mama volt a hagyatékin ahol kijelentették hogy köteles rész van a nővérének is.hiába volt a szerződés de ez új törvény ahol nem lehet kisemmizni

22/N

2011. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, az apai rész 3 fele megy, az anyaiból a tesóid megkapják a kötelesrészt, mert az akkor is jár nekik, ha anyukád rád hagyja a saját részét. Hacsak valamelyikük akkora bűnt nem követett el, amely alapján 100%-osan kitagadhatók, (pl. anyukád ellen emberölési kísérlet, vagy hasonló.)
2011. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenen mindenki elkezd gondolkodni, mert az öröklés sajnos egyáltalán nem jó dolog. Egyrészt mert a szeretted meghalt, másrészt mert ott vannak a testvérek más rokonok akik akarják a jussukat.


Tegyük fel anyukád hal meg elöször és rád hagyja az ö részét. Ekkor apukádnak marad a saját része + az anyukád részén haszonélvezö lesz. Miután apukád is meghal az ö részét a testvéreiddel együtt öröklitek. ilyenkor érdmes a testvéreket kifizetni, elövásárlási jogod lesz.


Viszont ha anyukád ír végrendeletet (így lehet a tied az egész ö része) azt a testvéreid megtámadhatják és követelhetik az ö részüket, és magyarországon a bíróság egy bizonyos százalékot ilyenkor nekik ítél.

2011. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom...ezektől félek.Mégpedig azért, mert akkorra én más csak magamra számíthatok majd,Senkit nem akarok én kisemmizni, nincstelenné tenni...Bár, a bátyám megérdemelné....

Aki a saját anyjára azt mondta dögölj meg, szerintem...ááá mindegy is.A nővérem aszomszéd faluban lakik, de csak akkor "tud" átmenni hozzájuk, ha valaki elviszi autóval.... úgyhogy no comment.Amikor anyunak le volt bénulva a lába, és otthon volt 3 hétig korház előtt, a nővérem nem dolgozott.(bátyám hol volt... ???)De én jártam munka után hozzájuk főzni, anyut fürdetni.Úgy hogy Pesten dolgozok, de anyuéktól még 50 km-re lakok.

2011. jan. 10. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Na akkor irány egy ügyvéd,és mihamarabb biztosítsd be magad!
2011. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!