Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a mostohahúgomma...

Mit csináljak a mostohahúgommal? Az őrültbe kerget!

Figyelt kérdés

Hat évesek voltunk, amikor a szüleink összejöttek. Mi költöztünk hozzájuk, kezdetben egy szobában laktunk,de később megcsináltuk a tetőteret,így külön szobánk lett. Én voltam 15 ő pedig 13, amikor elkezdett velem nagyon undokul viselkedni, folyton a szememre hányta,hogy ez az ő és az anyja háza,és az anyja csak az apám miatt tűr meg engem,de amint 18 leszek az utcára fognak rakni. Szerencsére a mostohaanyám nagyon rendes nő,soha nem tenne velem ilyet,ugyanúgy szeret engem,mint a saját gyerekét,soha nem tett köztünk különbséget. 2 hónapja összeköltöztem a párommal(3 éve vagyunk együtt) Kisbabát várok,az idióta mostohahúgom pedig otthon azt mondja mindenkinek,hogy én továbbra is bulizni járok, iszok,drogozok, csalom a párom és azt se tudom, hogy kitől van a pici...Eljutottunk odáig,hogy a saját apám nem hisz nekem. Azon gondolkodom, hogy csináltatok egy drog tesztet és egy apaságit,majd az orruk alá dugom, hogy most már fogják be a szájukat. A párom persze mindenben mellettem áll és támogat,de ez akkor is annyira szörnyű érzés! Tudom, hogy féltékeny a kis csitri,mert mindig is én voltam a mutatósabb,régebben csak velem engedték el bulizni,nekem sok pasi udvarolt ő ezt nehezen viselte. Mikor összejöttem a mostani kedvesemmel,akkor megpróbált a "hugi" rányomulni,de párom elhajtotta. Mit tegyek? Én soha nem bántottam ezt az irigy kis békát,akkor ő miért nem tud rólam leszakadni? Főleg, hogy már nem is élünk egy háztartásba...

21/N


2011. jan. 11. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
én már megütöttem volna...
2011. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

14:23


Nem merem megütni,mert attól csak hülyébb lesz...na meg alapelv, hogy szarba nem nyúlok! :)

2011. jan. 11. 14:24
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem valahogy rendezd le a kis szukát és álcázd balesetnek. :P
2011. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
én leültetném apukát, mostoha anyukát és a hugit beszélgetni. magammal vinném az eseményre a drogtesztet, az ultrahangos képeket és tőmondatokban megvédeném az igazamat. mivel ott a párod, így bizonyítani tudja, hogy nem jársz drogozni meg bulizni meg fene se tudja merre még...
2011. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
ja és próbáld úgy keverni a lapokat, hogy belekeveredjen a kamuáradatába... nagyot fog koppanni, ha elég ügyes vagy.
2011. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem tudom mi volt köztetek,de lehet, hogy tényleg csinosabb voltál mint ő és az is lehet, hogy neki ez rosszul esett, hogy mindig te voltál a jó példa a szebb a jobb...és ez neki rosszul esett ő meg volt a kis béka aki lehet, hogy kevesebb figyelmet kapott(lehet, hogy ezt csak ő érezte így és ti nem vettétek észre)és egy idő után el is kezdett undokul viselkedni, te írtad, hogy 13 volt mikor elkezdett undok lenni és nem azonnal volt olyan.

Nyilván nem pártolom őt rossz dolog amit tesz, de lehet, hogy oka van amiért ő ilyen lett.

Próbálj meg esetleg beszélni vele négyszemközt értelmes módon és megbeszélni.Ha továbbra sem javul a helyzet akkor nincs más választásod:próbálj meg minden kapcsolatot megszakítani vele, nem kötelező találkoznod vele...

2011. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

14:30


Én már mondtam apámnak,hogy üljünk le,beszéljük meg,mert ez így nem állapot. Erre apám nyájasan azt mondta,hogy ő tudja,hogy a kiscsaj kever,de nem akar családi botrányt...

Beszéltem mostoha anyámmal is,ő meg azt mondta,hogy kutyából nem lesz szalonna. Elismerem, volt egy időszak az életemben, amikor speedeztem. 18 évesen fősuli mellet vállaltam munkát egy bárban,ahol éjjel-nappal pörgés volt, másképp nem tudtam volna végig csinálni a 16-18 órás műszakomat,úgy hogy másnap még suliba is bemenjek. De ez kb. 3 hónapig tartott,utána felmondtam a szerrel meg leálltam.

2011. jan. 11. 14:36
 8/21 A kérdező kommentje:

14:32


Soha nem tettek köztünk különbséget,ugyanúgy megkaptunk mindent. Ha nekem cipő kellett,akkor ő is kapott cipőt,ha ő farmert akart,én is kaptam farmert,szerintem nagyon igazságosan bántak velünk. Lehet, hogy ez fáj neki, nem tudom. Én mindig próbáltam vele jóban lenni, kezdetben meg is tudtuk beszélni a dolgokat,sőt volt olyan időszak, amikor jó "tesók" voltunk. Mióta elköltöztem azóta lett ilyen kis sz*r keverő. Pedig most aztán már tényleg ő van otthon a középpontban. Már bulizni is el tud menni nélkülem,szóval ennek a rivalizálás dolognak is vége van. Nem értem. Az még hagyján,hogy engem sérteget,de a pici,aki még a világra sem jött,hozzá aztán semmi köze! Szukafattyának hívja és egyebek...

2011. jan. 11. 14:42
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod, féltékenység és rivalizálás van a mostohatesód viselkedése mögött. Még testvérek között is igen gyakori, hogy az ügyesebbre, sikeresebbre, szebbre féltékeny a másik testvér, de gondolj bele, ő mit érezhetett akkor, amikor Te és az apukád megjelentetek a képben. Amíg Ti nem léteztetek, az anyukája figyelme csak rá irányult, ő volt a középpontban, akármilyen is volt. Ezzel szemben, mint "betolakodó", kitúrtátok Őt az anyja 100%-os szeretetéből és arra kényszerült, hogy osztozzon az anyja szeretetén, figyelmén veletek.

Ez számára borzasztó élmény, képtelen elfogadni, ráadásul még alkalma sem volt ezt a helyzetet kisgyerekként megszokni, hiszen nem egy féltestvére született, hanem 13 évesen készen kapott egy nővért, aki ráadásul sok mindenben különb nála. Próbáld kicsit az ő egoista szemszögéből nézni a helyzetet és ezen keresztül megközelíteni a problémát. Ha elég okos, empatikus és türelmes vagy, egy alapos, kiadós, őszinte beszélgetés sokat segíthetne a helyzeteteken, de ha nem sikerül megoldani a problémát, legalább elmondhatod, hogy Te legalább megpróbáltad helyrehozni a kapcsolatotokat.

2011. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
helyezz el az arcán 1-2 hatalmas pofont. a sunyi emberek általában gyávák is. van aki az értelmes szóból nem ért, de pár füles meglepően gyorsan helyreteszi. gyakorlatból tudom.
2011. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!