Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esti gimibe járok. Ott akarom...

Esti gimibe járok. Ott akarom hagyni a sulit, mert megbuktam két tantárgyból is. Elkeserített a dolog nagyon, és az is, hogy nagyon nehezen megy az angol és a matek. És nem én vagyok az utolsó aki megbukott, hanem az osztály fele. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott hagyod, a mai világban semmire se fogsz jutni. Próbálj kicsit többet gyakorolni, esetleg osztálytársakkal, vagy magántanárral. Egy-két óra plusz is "csodát" tud tenni
2011. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia Én csak azt tudom tanácsolni,hogy ne add fel.Sok munkahelyen alapnak veszik az érettségi.

Én is a második év végén álltam olyan szarul mint Te ,Én is fel akartam adni.De hallgattam apámra,most érettségi nélkül nem lenne állásom.

2011. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd abba az iskolát! Gyakorolj, menni fog! Sok sikert, drukkolok Neked!!!!!!!
2011. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ACAB válasza:
Ne add fel! SOHA ne add fel!
2011. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Matekból gyakorolj több példát otthon.Vagy menj magántanárhoz aki elmagyarázza a megoldási mechanizmusokat.


Angol az kicsit macerásabb.Ott sok szó van amit nyelvtani szabályok szerint kell mondatokba foglalni.

Próbálj megtanulni több szót,mert a szókincs a legfontosabb.A nyelvtani rész utána már piskóta lesz.


Kitartás!

2011. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, ilyesmi miatt nem szabad feladni:) Nem kell hogy mindenből jó legyél, bár az angol igen hasznos, nem feltétlen lesz rá szükséged később, és a matek is csak akkor számít ha továbbtanulsz ebben az irányban. Ha az osztály fele megbukott, akkor nem veled van a baj.. Illetve kicsit veled is, mert a többiek megtanulták, de valószínűleg a tanár is ludas, nem adta le az anyagot úgy, hogy az érthető legyen. Vedd elő a könyveket, tölts le segédanyagokat, kérj meg osztálytársakat a korrepetálásra, de mindenképpen evickélj át valahogy! Elhiszem, hogy el vagy keseredve, de nehogy abbahagyd!

Hidd el, megéri a ráfordított időt, az egész életedre kihat majd, hogy van-e érettségid.

Hidd el, nagyon kevesen jók MINDENBŐL!

2011. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, angolból tényleg számít a szókincs! Tanuld meg az alap szerkezeteket, hogy azok reflexből menjenek, és tanulj meg hozzá egy rakás olyan szót, amitől erősebbnek tűnik a tudásod! Pl az olyan kifejezések, mint tehát, habár, azonban, stb. nagyon fel tudnak húzni egy vizsgát.. Ha szókincsben jó vagy, akkor már át lehet menni egy kettessel!
2011. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tetris ***** válasza:

Ma már olyan világban élünk, hogy az érettségi alapkövetelmény. Lassan már a WC pucolótól is megkövetelik ezt a papírt. Ne add fel csak azért, mert most nem remekeltél. Tessék gyakorolni, és akár kettessel is, de meg kell szerezned az érettségit.

Látod, mindenki ezt tanácsolja!!!!

2011. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én németből buktam meg 12-be. És otthagytam a sulit. (más oka is volt! ,hogy miért nem folytattam )

De hidd el nagyon nagy hülyeség lenne otthagynod. Én nagyon bánom. 4 évet tanultam a semmiért.Rendebn még el tudok helyezkedni 10 általánossal és már gyakorlattal.De nem tudni meddig lesz így. Sajnos én már csak pénzért tudok letenni szakmát, a nappali tagozatra már a korom miatt nem mehetek.

Ne add fel.Tanulj ,tanulj!Kérj segítséget.

Hidd el nagyon nagy szégyen ha megkérdezik milyen végzettséged van és nincs!

Én akkor egyedül buktam a barátnőim közül.Nálad fél osztály :) így könnyebb. Üljetek le együtt tanulni,segítsétek egymást!

2011. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nehogy otthagyd!

Az egyik ismerősöm is így volt, az osztályukban is megbukott az osztály fele félévkor, mégsem hagyták ott a sulit és le is érettségiztek.

Kérdezd meg a tanáraidat, korrepetálnának-e néhány alkalommal (érettségikor is jól fog jönni, ha ők korrepetáltak)

Várjuk majd a sikeres érettségidről a beszámolót!

2011. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!