Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki, hogyan éli meg a munkanélk...

Ki, hogyan éli meg a munkanélküliségét?

Figyelt kérdés
Másfél éve nem találok munkahelyet. Ebben szerepe van annak is, hogy viszonylag távol lakunk a lehetőségeket adó városoktól, hiszen a rengeteg jelentkező közül inkább a helyieket és fiatalabbakat részesítik előnyben. Maga az itthonlét nem visel meg annyira, mint a pénzhiány. Soha nem voltam egy unatkozós típus, könnyen találok mindig elfoglaltságot magamnak. Azonban, mint már írtam, olyan kistelepülésen élünk, ahol a kertünkön kívül már nem szívesen megyek, mert nincs miért. Az emberi kapcsolataim jó ideje már csak a négytagú családomra szűkült. Már csak itt, az interneten kommunikálok más emberekkel, ezért is böngészem ezt az oldalt. Kimozdulni csak 1-2 heti bevásárlás alkalmával szoktam. Egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy ha végre lesz is állásom, nagyon nehéz lesz újra beilleszkednem és a sokkal szigorúbb időbeosztásra visszaállnom. Emellett, a sok elutasítás a munkáltatók felől, egyre jobban elbizonytalanít a képességeimet illetően, és a maradék kis önbizalmam is lassan teljesen köddé válik.
2011. jan. 17. 14:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Mi a szakmád?

Én 32 éves tanító, 1 éve munkanélküli.

Én sem unatkozom itthon mondjuk én azért megyek néha barátnőimhez, vagy ők jönnek.

Nekünk is a pénz...

Már szinta alig tudunk valamit fizetni.

Írhatsz privátba is ha van kedved.

2011. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
86%
Hát én ugyan így vagyok mint Te, annyival megspékelve, hogy én utálok itthon ülni. Amíg volt melóm gyakorlatilag aludni jártam haza, mert mindig mentem valahova. Most meg szinte egyfolytában itthon vagyok. Irigykedve nézek azokra akik reggel indítják a kocsit és elmennek dolgozni havi 100 ezer Ft-ért amire régen azt mondtam, hogy ez semmi...
2011. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy egyedül, és normális, hogy így érzel. Én városban lakom de még arra se méltatnak ha már elküldöm az önéletrajzom, hogy visszajelezzenek. Tartok tőle, hogy nagyon nehéz lesz visszaállni a régi munkába járós menetre, de muszáj lesz, és az ember mindent megszok csupán idő kérdése. Sajnos sokan vagyunk így mint te, a lényeg a kitartás.
2011. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:

Milyen képesítésed van?

És eddig hol dolgoztál?

Nekem egyik napról a másikra megszűnt a bolt, ahol dolgoztam.Ez tavaly júniusban volt.2 hetet adtam magamnak siránkozni, 1 hónapot munkát találni.Mind a kettőt betartottam.Önéletrajzok tömegét küldtem el, és egy multinál felfigyeltek rám.Azóta itt dolgozom, a fizetésem a duplája, mint a másik helyen, és szeretek járni, ez a lényeg.

Interneten is lehet találni rengeteg féle munkát, regisztrálj több álláskereső oldalra, azért másfél év az már elég sok idő, hogy kiess a rutinból.

Sok sikert!

2011. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni: 48 éves nő vagyok, eddig többnyire adminisztratív munkát végeztem, de bármilyen betanított fizikai munkát is szívesen elvállalnék. Takarítanék is, de még az sem jön össze, ahhoz is gyakran gyakorlatot várnak el.
2011. jan. 17. 14:51
 6/51 anonim ***** válasza:

Én még pályakezdőnek számítom de szinte semmi tapasztalattal és rendes végzettséggel egyáltalán nem könnyű munkát találni, főleg itt. Nem falun lakok inkább kisváros és közel van a megyeszékhely is, de szinte így is alig van munka lehetőség. Ugyan én is megvagyok itthon, ami nekem rosszul esik hogy hirtelen kerültem ebbe a helyzetbe, a családomnak szinte semmi jövedelme mivel a cégünk tönkrement ami padlóra küldte a családot anyagilag, ráadásul még vége nincs a pernek én vagyok az egyedüli aki dolgozhat és még én se találok munkát. E mellet még fiatal vagyok és rossz nézni hogy más ismerőseim tanulnak meg szórakoznak lévén szüleik eltartják minden pénzüket magukra költhetik, én nekem meg arra sincs pénzem hogy buszt kifizessem.

Szóval minden kép a pénz hiányt emelném én is ki, néha jól esne eljárni valamerre meg kicsit költeni magamra de itthon is megvagyok, csak jó lenne ha annyi pénzem legalább lenne hogy a számlák ne okozzanak minden hónapban fejfájást.

2011. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
Én sajnos, még nem is dolgoztam soha,amióta kikerültem a főiskoláról, ez már másfél éve... Nem unatkozom otthon, mert mindig van valami amivel lefoglalom magam, viszont az már egyre jobban bánt, hogy lassan 24 évesen még nem is dolgoztam, nem tudok félre tenni pénz, így hogyan kezdjem el a saját életem a párommal, mikor lesz saját lakásunk,stb..
2011. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
75%
Egy év aktív munkakeresés pályakezdőként. Mindenhova regisztrálva, heti 5- 6 pályázat kiküldése. Még egy állásinterjúra se hívtak be diplomával, meg nyelvvizsgával. Általában Pestre adom be az életrajzokat lassan válogatás nélkül. Békés megyéből anyagi tartalék nélkül lehetetlen kijutni (az pedig honnan lenne munka nélkül). A bizonytalanságtól meg lassan kialakult depresszió, keringési zavarok, kezdődő gyomorfekély és egyre erősödő apátia. Szóval most munkám nincs, csak egyre több egészségügyi problémám, amik mind a lelki és anyagi gondok manifesztálódása.
2011. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Bár nincs kereskedelmi végzettségem, próbálkoztam számtalan áruházban legalább árufeltöltőnek, de nem kértek belőlem. Hogy miért nem, persze sehol sem indokolják meg, és ez is nagyon bizonytalanná tesz.
2011. jan. 17. 15:05
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején még elég jól: órákat töltöttem az önéletrajz csinosítgatásával, cégre szóló motivációs levelek írásával, keresgéléssel. Kitartóan küldözgettem hónapokig, néhány helyről válaszoltak, a többségük nem. Voltam interjúkon is, a többségük jól sikerült.

Mégis mindenhonnan negatív visszajelzést kaptam már az első fordulóra is. Alaposan elgondolkoztam, mi értelme volt osztályelsőként végezni a főiskolán. Aztán valahogy már nem volt hova elküldeni az önéletrajzot, így elkezdtem szakmán kívül keresni. Ott persze rögtön visszaírtak, hogy nem felelek meg, elvégre más szakmám van. A kör így bezárult, ekkor kezdtem igazán kétségbeesni.. és inni.

Éreztem, hogy marhára nem kellek senkinek. Ott állok 29 évesen, nincs munkám, nincs párom, feleslegesnek éreztem az egész létet. Még küldözgettem az önéletrajzokat, de egyre kevesebbet. Interjún sem voltam már 3 hónapja, totál kiestem a társadalmi vérkeringésből. A szakmámat is kezdtem elfelejteni, egyre inkább úgy éreztem, hogy ha fel is vennének valahová, nem tudnám csinálni, nem tudnék beilleszkedni. Innentől már önéletrajzot sem küldtem tovább, a szüleim segítettek ki anyagilag. A barátaimmal sem volt kedvem kimozdulni, inkább otthon maradtam, bekészítettem 10 filmet és egy üveg whiskyt, és eszméletlenre ittam magam. Aztán pár nap múlva megint. Lassan már minden nap ittam valami ütőset, hogy teljen az idő.

Végül megpróbáltam felvágni az ereimet, persze sikertelenül. Csak másnap, amikor láttam a kb 30 vágással ékített csuklómat, döntöttem úgy, hogy vagy felkelek ebből a gödörből, vagy legközelebb jobb munkát végzek a késsel. Elvállaltam egy önkéntes munkát, aztán még néhányat, teljesen lefoglaltam magam. Pénzt nem kaptam, de begyűjtöttem pár "munkáltatói" igazolást, hogy xy ideig ott dolgoztam xy munkakörben, és nagyon elégedettek velem. Ez kellett ahhoz, hogy hasznosnak érezzem magam egy kicsit. Leálltam az ivászattal, rendbe tettem magam, és lett párom is. Hamarosan összeköltöztünk, megismertem a barátait, akik közül az egyik beajánlott álmaim munkahelyére.

Miért mesélem mindezt el?

Mert legyen bármilyen mélyen is az ember, mindig van kiút, remény, a semmiből is lehet hirtelen minden. Egy dolgot viszont keményen megtanultam: releváns kapcsolatok nélkül állást találni rosszabb, mint lottózni.

2011. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!