Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Undorító? Szerintem az, és...

Undorító? Szerintem az, és nagy hülyének érzem magam emiatt

Figyelt kérdés

A terhességgel van problémám. Azt hiszem, rengeteg támadó kommentet fogok kapni, de jobb, ha kiírom magamból.

Az az én gondom, hogy erős undort érzek eziránt. Úgy érzem, hogyha szülni fogok egyszer, megszűnök majd nő lenni utána igazán. Rossz látni, hogy a nevelőanyám is most milyen, miután szült, a striáit, középen a barna csíkot, vagy terhessége alatt a köldökét, vagy hogy most milyen a melle :/ annyira bűntudatom van, de olyan gusztustalannak érzem az egész terhességet, pedig a picibabákat nagyon aranyosnak és csodásnak tartom, a kistestvéremet is imádom, ahogy nevelőanyámat is, de inkább alig tekintek rá, hányingerem van, ha a terhességekre gondolok. Úgy érzem, ha lesz egy férjem, és gyermekem lesz, már nem akarnék a férjem helyében utána magamhoz nyúlni, és el sem merem képzelni, milyen lesz majd a hüvelyem utána. Rémesen utálom magam, hogy ezt most talán anyukák is olvasni fogják, és én ilyeneket írok, de itthon a "hülye vagy te"-on kívül (természetesen nem nevelőanyámnak mondtam el ezt) mást nem kaptam.

tudjátok, hogy miért lehet bennem ez az érzet?:/

köszönöm, ha végigolvastad, meg minden:(

16/L


2011. jan. 22. 15:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
50%
Én ugyanígy érzek. Gusztustalan az egész, undorom a témától, és ha valaki terhes a közelemben, igyekszem elkerülni...úgy érzem, aki terhes, annak megszűnik az élete, lőttek a karrierjének egy egy az egyben szar az egész. Én 18 vagyok, lány, azt mondják, majd kinövöm. Igaz, én elég karrierista tipusú ember vagyok, mások szerint ezen is múlik: állítólag két fajta nő van: egyik a családanya, másik a milliomos szupermodell. Hát, én inkább a második lennék :D
2011. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
74%

:D érdekes, szerintem meg épp a terhesség egy csodálatos dolog, amitől NŐ-nek érezheted magad úgy igazán. szerintem nincs is annál szebb dolog a világon.

De hát ahányan vagyunk annyi félék...

És még változhatsz. Nyugi

2o-L

2011. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
54%
Gyerek vagy még, azért gondolsz ilyen butaságot. Majd kinövöd.
2011. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
45%
Elsővel teljesen egyet értek. És én még a gyerekeket is utálom. 19L
2011. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim válasza:
83%

jó, hogy leírtad hány éves vagy. Úgy gondolom, hogy nem kell aggódnod emiatt, a korodban többen is éreznek hasonlót még ha őket nem is foglalkoztatja annyira mint téged. Szerintem idővel meg fog ez változni benned és meglátod a szépet a terhességben. Attól meg ne félj, hogy a férjed nem fog utána már vonzódni hozzád, épp ellenkezőleg. Gyermeket adsz majd neki és ez még szorosabbra változtatja a kapcsolatotokat. Férfiként én nem látom kevésbé vonzónak a terhes vagy már szülés után levő nőket.


Szóval csak fel a fejjel, még sok időd van ezzel :)

2011. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
85%

én a lelki dolgoktól félek, vagy nem is tudom... perpillanat azt gondolom, nem akarok gyereket, persze távlatilag értve!=D azért, mert ez nekem egyet jelent azzal, hogy a gyereket a saját érdekeink elé helyezzük, ebbe beletartozik az is, hogy nem tudsz akármikor kiugrani a barátnőiddel kávézni, elmenni a szerelmeddel kettesben valahova, a karriered megszakad 2-3 évig...

egy évvel vagyok fiatalabb nálad, tudom, hogy mire oda jutok, ötezerszer változhat a véleményem, de most ezt gondolom.

2011. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
60%

első válaszoló:

Teljesen magamra ismertem abban amit írtál. Én is ilyen vagyok.

2011. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
89%
A nőknek különböző mértékben változik meg utána a testük és a kinézetük (van,aki majdnem teljesen ugyanolyan marad, mint előtte), és ami fontosabb, a férjeik is, érzelmi intelligenciaszintjüktől függően különbözőképpen reagálják ezt le.
2011. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
46%

Elsővel egyetértek.

20/F

2011. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
76%

Még nagyon fiatalka vagy. :) Te még meg sem érzed az idő múlását. Gondolom, a nevelőanyukád már nem a 20-as éveiben jár. Ilyenkor már nehezebben regenerálódik a test, a bőr sem olyan sima és feszes.

Egyébként nagyban genetika is, hogy mennyire lesz csíkos a bőröd, lógós lesz a melled stb. Nem írott szabály, hogy a tied is ilyen lesz.

Próbáld meg ne kritikusan nézni, inkább elfogadni, végül is, egy ráncos öregembert, öregasszonyt sem tartunk undorítónak, el kell fogadni, hogy ez a korral, jelen esetben a terhességgel jár.

Egyébként bőven ráérsz még gyermekvállaláson, anyaságon és ezek "hátrányain" gondolkodni. Neked még a tanulás, bulik, az élet megtapasztalása, a párod megtalálása legyen a fő dolgod. :)


30 hetes kismama

2011. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!