Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megváltoztat...

Van itt olyan aki megváltoztatta a nevét?

Figyelt kérdés

A vezeték vagy a keresztneved,esetleg mindkettőt megváltoztattad?


Mennyire volt drasztikus változtatás?


Mennyi idő alatt szoktad meg az új neved?


A környezeted hogy fogadta?


2011. jan. 22. 23:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

En is kulfoldon elek es angolositottam a keresztnevemet plusz felvettem a ferjem vezeteknevet. Nem furcsa, mert addig is sok ismerosom a keresztnevem angol megfelelojen szolitott, aki meg nem, annak maradtam az eredeti keresztnevemen, de ok mind Magyarorszagon elnek, szoval veluk nem talalkozom. Akik meg itt ismernek, azoknak ugyis az angol nevem mondom, mert a magyart sem kimondani, sem leirni nem tudnak (sok zs van a magyar nevemben, van, akit ez sokkol).


Szabalyokrol:


Ha valaki meghazasodik, felveheti a ferje vezeteknevet akkor is, ha az abszolut nem magyaros hangzasu. Hany Schmidt es Wagner el Magyarorszagon? Rengeteg. A vezetekneved lehet kulfoldi, ha van egyenesagi rokonod, aki ezzel a nevvel elt. A keresztneved nem lehet kulfoldi irasmod szerint, ha magyar allampolgar is vagy. Viszont ez nem gond, mert tukorforditast csinalnak. Pl. a gyerekem kettos allampolgarkent olyan nevet kapott, amit siman at lehet forditani, igy csak leforditottak a keresztnevet (magyaron magyar, masikon angol), a vezeteknev meg minden papirjan azonos.


Ha valaki Magyarorszagon Kis Rozibol Nagy Katalin lesz egyik naprol a masikra, az mas teszta a kornyezet elfogadasat illetoen...vegulis az en nevem mindig is az volt, amit angolul hasznalok, csak ugye magyar irasmod szerint. Tehat nem korte lett az uborkabol. A vezeteknev valtozast meg megszokja az ember, mikor ferjhez megy. Ahhoz 1 nap sem kellett.

2011. jan. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzatenni, hogyha magyar allampolgarnak kulfoldon szuletik gyereke, akkor nem muszaj neki magyar irasmod szerint bejegyeztetni a magyar papirokon a keresztnevet sem.
2011. jan. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én. De csak mert gyülöltem a keresztnevem, óvodáskorom óta, sosem mondtam meg senkinek, mindig becenéven hivattam magam. Ha valamelyik óvónö nem a kitalált becenevemen hívott, simán rávágtam, hogy "nem vagyok az"! Aztán anyám megunta hogy mindenre ez a válaszom és úgy teszek mintha nem is hozzám szóltak volna és hozzákapcsolt egy másik keresztnevet, aztán csak azon hivattam magam általános sulitól kezdve, a gyülölt nevet senki nem ismerte. Felnöttként pedig simán elhagytam a gyülölt nevet így maradt az amin mindenki ismer ezért nem okozott semmilyen problémát :)

A vezetéknevemet felnöttként változtattam meg, mert nem akartam az alkoholista szemét apám nevét viselni. Ezt is könnyen meg lehetett szokni, mert a svájci öseim vezetéknevét vettem vissza.

2011. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :)


Utolsónak: teljesen ugyanígy vagyok (mármint hogy gyűlölöm a nevem),annyi különbséggel hogy az én apám sittes ;)

2011. jan. 23. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!